رونمايي از 11 محصول ممتاز و خلاقانه رسانه /بايد تعميق بين صنعت و رسانه اتفاق بيفتد /دستاوردهاي رسانه ملي در IBC
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 03:22:13


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 36164 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۸:۳۴                 رادیو و تلویزیون

رضا عليدادي، معاون توسعه و فناوري رسانه در نشست خبري پانزدهمين اجلاس فناوري رسانه خبر داد:

رونمايي از 11 محصول ممتاز و خلاقانه رسانه /بايد تعميق بين صنعت و رسانه اتفاق بيفتد /دستاوردهاي رسانه ملي در IBC


ایرانیان_معاون توسعه و فناوري رسانه در نشستي خبري ضمن تشريح برنامه هاي اجلاس فناوري رسانه كه 28 آبان در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما برگزار مي شود ، از رونمايي 11 محصول ممتاز و خلاقانه كه براي نخستين بار در ايران و يا دنيا توليد شده‌اند در اين اجلاس خبر داد.


رونمايي از 11 محصول ممتاز و خلاقانه رسانه /بايد تعميق بين صنعت و رسانه اتفاق بيفتد /دستاوردهاي رسانه ملي در IBC

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛معاون توسعه و فناوري رسانه در نشست خبري پانزدهمين اجلاس فناوري رسانه كه در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما برگزار شد، از رونمايي 11 محصول ممتاز و خلاقانه كه براي نخستين بار در ايران و يا دنيا توليد شده‌اند در اختتاميه اين اجلاس سراسري خبر داد و گفت: بيش از 160 محصول نوآورانه به پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه ارائه شد كه از بين آن‌ها 47 محصول برگزيده شدند و در نهايت در اختتاميه اين اجلاس و با حضور دكتر علي عسكري، رئيس رسانه ملي، 11 محصول ممتاز يا خلاقانه معرفي مي شوند.

 

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، رضا عليدادي با بيان اينكه پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه با شعار «توانمندي ايراني، رسانه جهاني» از 28 تا 30 آبان در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صداوسيما با حضور ميهمانان و استادان برتر داخلي و خارجي برگزار خواهد شد، خاطرنشان كرد: اتفاقاتي كه در 14 اجلاس سراسري گذشته افتاد و پيشرفت‌هايي كه در حوزه صنعت رسانه براي رسانه ملي داشتيم، مايه افتخار است و با همين پشتوانه، در پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه، مسيري را كه در براي اجلاس قبل داشتيم، شروع كرديم و با تجربه بيش‌تر و تعميق تفكرات راهبردي، به فعاليت خود در اجلاس پانزدهم ادامه خواهيم داد.

 

معاون توسعه و فناوري رسانه با تأكيد بر اينكه امسال اجلاس پانزدهم فناوري رسانه در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب و در شرايط اعمال تحريم‌هاي ظالمانه استكبار جهاني عليه كشورمان، برگزار مي‌شود تصريح كرد: با توجه به نامگذاري امسال به نام حمايت از كالاي ايراني و توجه جدي به اين موضوع، به پشتوانه برگزاري چهاردهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه و موفقيت‌هاي بين‌المللي آن توانستيم براي نخستين بار، كرسي كميسيون فني اتحاديه راديو- تلويزيون‌هاي آسيا و اقيانوسيه ABU را به دست بياوريم و يكي از مقالات ارائه شده در اين اجلاس، به عنوان مقاله برتر ABU 2018 انتخاب شد.

 

عليدادي گفت: در جريان برگزاري چهاردهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه، بازديدكنندگاني از ABU داشتيم و امسال هم در اجلاس پانزدهم حضور خواهند داشت.

 

معاون توسعه و فناوري رسانه با بيان اينكه نگراني خاصي از تحريم‌ها نداريم و در صنعت رسانه تلاش زيادي شده است كه وابسته به شركت‌هاي داخلي باشيم، تصريح كرد: از سال 1391 كه تحريم‌هاي سنگيني عليه كشور اعمال شد، تمام فرستنده‌هاي تلويزيوني ديجيتال، در كشور طراحي شده و اين فرستنده‌ها در دو هزار و 500 نقطه از هفت هزار نقطه كشور نصب شده‌اند.

 

او افزود: با تلاش مهندسان داخلي و شركت‌هاي دانش‌بنيان، پيچيده‌ترين و حساس‌ترين تجهيزات فرستنده و گيرنده ديجيتال را توليد مي‌كنيم.

 

عليدادي خاطرنشان كرد: امسال و براي نخستين بار در 40 سال گذشته در كنفرانس و نمايشگاه IBC آمستردام هلند كه محل تجمع صاحبان صنايع رسانه و برودكستردهاي برتر دنياست حضور پيدا كرديم و دو طرح و محصول ملي ايراني در اين نمايشگاه ارائه و با اقبال بازديدگنندگان مواجه شد.

 

او افزود: در گذشته محصولات شركت‌هاي آلماني، فرانسوي و آمريكايي به كشور ارسال مي‌شدند اما امروز با افتخار، شركت‌هاي ايراني به رقيب جدي شركت‌هاي خارجي در كشورهاي همسايه براي نصب زيرساخت‌هاي برودكست تبديل شده‌اند كه دستاورد بزرگي براي كشور محسوب مي‌شوند. شركت‌هاي ايراني در مناقصات بين‌المللي در برابر رقباي آمريكايي و آلماني پيروز شدند و در حوزه زيرساختي تلاش مي‌كنيم اين مسير پرافتخار را ادامه دهيم.

 

معاون توسعه و فناوري رسانه به محورهاي برگزاري پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه اشاره كرد و گفت: امسال در نشست‌هاي تخصصي سه نفر از استادان برتر و مطرح برودكست دنيا حضور پيدا مي‌كنند. همچنين ميهماناني از كشورهاي هلند، فرانسه، انگلستان، فنلاند، هند و مالزي در پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه حضور خواهند يافت و مطالب مهمي درباره مسائل روز دنيا ارائه خواهند كرد.

 

عليدادي خاطرنشان كرد: نشست‌هاي علمي- تخصصي، سيمنارها، ارائه مقالات علمي و فناوري، طرح‌ها و ايده‌هاي نوآورانه، برگزاري نمايشگاه تخصصي صنعت رسانه و كميسيون‌هاي بررسي مديريت زيرساختي در سازمان صداوسيما شامل معاونت‌ها و مراكز صداوسيما از ديگر بخش‌هاي پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه است.

 

معاون توسعه و فناوري رسانه با بيان اينكه 32 نشست تخصصي و 74 سخنراني مهم در پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه ارائه خواهند شد، افزود: ما معتقديم كه بايد تعميق بين صنعت و رسانه اتفاق بيفتد و بر اساس اصل ارتباط سه‌گانه ميان صنعت، دانشگاه و حاكميت و با هماهنگي‌هاي صورت گرفته، از صنايع و شركت‌هاي دانش‌بنيان و دانشگاه‌هاي تهران، شريف، خواجه نصير و آزاد اسلامي در اين اجلاس شركت خواهند كرد و اين ارتباط به خوبي برقرار شده است و پيشرفت‌هاي كشور نتيجه اين سياست كلان است و اين الگو براي تغيير صنايع نيز كارگشاست.

 

عليدادي گفت: از ميان 116 مقاله ارائه شده به پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه و ارزيابي‌ آن‌ها، 30 مقاله برتر انتخاب شده‌اند كه چكيده و متون اين مقالات برگزيده با هماهنگي مؤسسه سيويليكا در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.

 

او افزود: رسانه ملي، ابررسانه‌اي است كه با مديريت صحيح، مسير خودش را به درستي طي مي‌كند و در كميسيون‌هاي ارزيابي مراكز و معاونت‌ها در حوزه فني، سياست‌هاي كلان و يكپارچه براي نگهداري اين زيرساخت‌ها بررسي مي‌شوند.

 

عليدادي با تأكيد بر اينكه نمايشگاه صنعت رسانه، نقطه بارز اجلاس پانزدهم فناوري رسانه محسوب مي‌شود، خاطرنشان كرد: ما از مرحله كپي‌سازي عبور كرديم و به ابداع محصولات جديد و فناورانه رسيده‌ايم و محصولاتي كه با وضعيت بومي كشور تطابق دارد، طراحي و توليد كرده‌ايم كه با نيازهاي جهاني نيز تطابق دارند.

 

معاون توسعه و فناوري رسانه از حضور 40 شركت استارت‌آپي جديد براي ارائه محصولاتشان در پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه خبر داد و گفت: شركت‌هاي استارت‌آپي، ايده‌هاي جديدشان را در حاشيه برگزاري اجلاس ارائه خواهند كرد.

 

عليدادي در ادامه به بررسي اجمالي پيشرفت‌هاي رسانه در كشور در 40 سال گذشته پرداخت و گفت: در سال 57 و با وابستگي كامل به كشورها و شركت‌هاي خارجي، تنها يك و نيم شبكه تلويزيوني داشتيم كه شبكه يك، پوشش كمتر از 40 درصدي در سراسر كشور داشت و شبكه دو نيز تنها در شهر تهران پخش مي‌شد و شبكه‌هاي راديويي نيز پوشش كمتر از 60 درصدي در كشور داشتند، اما امروز 67 شبكه تلويزيوني، 90 شبكه راديويي به صورت 24 ساعته در حال پخش هستند.

 

او افزود: در نسل جديد تلويزيون ديجيتال به پوشش 95 درصدي در سراسر كشور رسيده‌ايم كه در آينده نزديك اين پوشش 100 درصد خواهد شد. جاده‌هاي تهران- گيلان، گلستان زير پوشش موج اف‌.ام قرار گرفتند و امسال نيز پوشش 100 درصدي شبكه‌هاي راديويي مسير تهران- مشهد نيز محقق خواهد شد.

 

عليدادي تأكيد كرد: در آينده نزديك و بنا بر نظر دكتر علي عسكري، رئيس رسانه ملي، سه شبكه تلويزيوني HD خواهند شد.

 

معاون توسعه و فناوري رسانه در بخش ديگري از اين نشست خبري به موضوع امضاي تفاهم‌نامه همكاري با دانشگاه صداوسيما براي اجراي طرح هاي تحقيقاتي خبر داد و گفت: اساساً دانشگاه صداوسيما وظيفه تربيت نيروهاي فني رسانه ملي را بر عهده دارد و كمك مي‌كند كه مسير رشد براي اين افراد، ميسر شود. همچنين بسياري از استادان دانشكده فني و مهندسي رسانه دانشگاه صداوسيما در كميته‌هاي علمي پانزدهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه حضور دارند.

 

دستاوردهاي رسانه ملي در IBC

 

در ادامه اين نشست خبري، محمد فهمي حشياني، قائم‌مقام معاون توسعه و فناوري رسانه نيز به حضور مؤثر يكي از شركت‌هاي دانش‌بنيان داخلي در نمايشگاه IBC آمستردام هلند اشاره كرد و گفت: اين شركت با ارائه دو محصول جديد به عنوان رقيب جدي شركت‌‌هاي خارجي در آمستردام هلند حضور داشت و  شركت‌‌كنندگان از اين دو محصول استقبال خوبي كردند.

 

او افزود: اين شركت پس از گذشت پنج سال توانسته است به عنوان عرضه‌كننده محصولات حرفه‌اي و صنعتي در بخش فرستنده‌هاي راديويي و تلويزيوني در محافل بين‌المللي حضور جدي داشته باشد.کلمات کلیدی


captcha