تحريم‌هاي آمريكا و بار سنگین مسئوليت سينماي مقاومت /تحریم‌های اقتصادی، بانکی و دارویی آمریکا واکنش پذیر است
تاریخ: ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 03:35:54


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 36192 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۱۸:۴۴                 سینما

دكتر عماد افروغ استاد دانشگاه و رئيس اسبق كميسيون فرهنگي مجلس:

تحريم‌هاي آمريكا و بار سنگین مسئوليت سينماي مقاومت /تحریم‌های اقتصادی، بانکی و دارویی آمریکا واکنش پذیر است


ایرانیان_تحريم تنها سلاح آمريكا در قبال انقلاب و موفقيت آن در ايران است كه بي‌رحمانه با هر بهانه‌اي بر ملت مظلوم ما اعمال مي‌شود.


تحريم‌هاي آمريكا و بار سنگین مسئوليت سينماي مقاومت /تحریم‌های اقتصادی، بانکی و دارویی آمریکا واکنش پذیر است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، عماد افروغ رئيس اسبق كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي مقابله با تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران را مقاومت مردم در شرايط امروز منطقه اعلام كرد و گفت: اعمال تحريم عليه ايران مسئله جديدي نيست و از بدو ظهور و پيدايش انقلاب اسلامي آغاز شده است .بنده معتقدم مسائل هسته‌اي و مذاكرات بين‌المللي و غيره بهانه است مشكل آمريكا ريشه در انقلاب اسلامي دارد كه منجر به مقاومت انساني، اسلامي و سياسي در برابر زياده خواهي در مقابل صهيونيسم مي‌شود.
وي افزود: مقاومت در لفظ و محاوره آسان است اما در عمل جريان سازي سياسي و اعتقادي را به بار مي‌آورد. در شرايط جنگ نرم و تحريم‌هاي اجباري آمريكا، ايستادگي و مبارزه در برابر حق به تاراج رفته يك ملت جامه عمل به خود گرفته و ساز و كاري اساسي را مي‌طلبد. نمود اين جريان در سبك زندگي مردم، به ريشه‌هاي تاثيرگذار آن در سرنوشت يك كشور  باز مي‌گردد.
افروغ خاطر نشان كرد: اوج قدرت مقاومت در ايران، به اوايل انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس باز مي‌گردد كه با مديريت، جريان سازي و عملگرايي به نتيجه مطلوبي رسيده است. به طور كلي مقاومت از بدو ورود اسلام يك حركت جدي بوده و در سيره امام علي(ع) به آن اشاره شده است. آنچه كه امروز در عرصه بين‌الملل مي‌بينيم يك آسيب بزرگ است كه در بي توجهي به ظرفيت مقاومت در هر كشوري، ادامه پيدا مي‌كند. مقاومت زماني نتيجه بخش مي‌شود كه همه جوانب سياسي، اقتصادي، فرهنگي و غيره را در بر گيرد و از ذهن، محصول و كنش مقاوم بهره مند شود.
افزايش تحريم‌هاي آمريكا که به نوعی شامل دارو و تجهیزات پزشکی نیز می‌شود واكنش پذير است و بار مسئوليت سينماي مقاومت را در بخش فرهنگي سنگين‌تر كرده است. به تعبيري ديگر تحريم‌ها دستي بر تشديد معضلات و مشكلات اجتماعي داشته و بهبود آن به مشاركت و همراهي همه حوزه‌ها نياز دارد.
تصور اشتباه برخي مسئولان نسبت به تفاوت سينماي اجتماعي با سينماي انقلاب، پيامدهاي جبران ناپذيري براي بخش فرهنگي داشته است. در حالي كه انقلاب خود يك پديده اجتماعي بوده و هدفي اجتماعي دارد. تناقض و مغايرت اين دو سينما ناشي از جهل و منفعت پرستي برخي افراد است و هيچ توجيح منطقي ندارد.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان های مختلف از  ۵ تا ۹ آذر ماه سالجاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.کلمات کلیدی


captcha