چهره سال مقاومت ۲۰۱۸ معرفی می شود/ نتیجه رقابت فیلمسازان از 5 قاره جهان
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 07:56:12


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 36611 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ ۲۳:۳۲                 سینما

فردا در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

چهره سال مقاومت ۲۰۱۸ معرفی می شود/ نتیجه رقابت فیلمسازان از 5 قاره جهان


ایرانیان_بهترین فیلمسازان سینمای مقاومت و چهره سال مقاومت فردا 9 آذر ماه در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت دوسال اخیر معرفی می شوند.


چهره سال مقاومت ۲۰۱۸ معرفی می شود/ نتیجه رقابت فیلمسازان از 5 قاره جهان

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل ازروابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و بزرگ‌ترین گردهمایی فیلمسازان انقلابی جهان فردا 9 آذر ماه ساعت 18 با حضور مسئولان لشگری و کشوری، اعضای صنوف سینمایی، خانواده شهدا، تعدادی از رایزنان فرهنگی و سفرا و همچنین سینماگران، هنرمندان و اصحاب رسانه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

بر این اساس رقابت فیلمسازان از 5 قاره جهان منتج به انتخاب برگزیدگان فیلم های سینمایی ایران و بین الملل، برگزیدگان بخش عماد مغنیه، برندگان آرای تماشاگران، برگزیدگان داوری خانواده شهدا، جایزه و... خواهد شد.

در این مراسم نتیجه رقابت ۱۸۸ فیلمساز از سینماگران داخلی و خارجی در مسیر جشنواره مقاومت از پنج قاره و از ۲۳ کشور مشخص می شود که توسط ۵۷ نفر از چهره‌های مطرح و شناخته شده سینِمای ایران و جهان کار داوری در بخش‌های مختلف جشنواره را بر عهده گرفته بودند.

در پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت  ۲۴ فیلم شامل:  ۹ فیلم سینمایی و ۱۵ فیلم مستند از ۲۳ کشور در این رقابت حضور دارند و در مجموع سوریه با ۴  فیلم و آمریکا، روسیه و لبنان هر یک با سه فیلم بالاترین آمار حضور در بخش مسابقه این دوره جشنواره مقاومت را به خود اختصاص داده اند و دو کشور هند و فرانسه با دو فیلم در مراتب بعدی قرار دارند. ضمن اینکه ۱۶۴ فیلم از سینماگران داخلی در بخش‌های سینمایی- کوتاه- مستند- جلوه گاه نور و روایت نو به رقابت می‌پردازند.

در این دوره حدود ۲۰ نشست تحلیلی و آموزشی در قالب کارگاه انتقال تجربه، پنل‌های سخنرانی تحلیلی در زمینه جریان شناسی سینمای غرب علیه ایران و اسلام،  نشست گفتمانی با محوریت مباحث نظری و تحلیلی سینمای انقلاب و دفاع مقدس،  کنفرانس‌های خبری و نشست‌های اندیشه ورزی، میزگردهای تخصصی نیز برگزار شد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۵ تا ۹ آذر ماه جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار شد.کلمات کلیدی


captcha