بخشی از گرفتاری‌های امروز ما بر اثر نپرداختن به نماز است
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 19:38:54


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 36751 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ ۱۹:۳۲                 رهبری

پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز؛

بخشی از گرفتاری‌های امروز ما بر اثر نپرداختن به نماز است


ایرانیان_رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به اجلاسیه سراسری نماز تاکید کردند: بخش مهمی از گرفتاری‌ها و آلودگی‌های امروز ما بر اثر نپرداختن به این حقیقت هشداردهنده است.


بخشی از گرفتاری‌های امروز ما بر اثر نپرداختن به نماز است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و هفتمین اجلاس نماز را قرائت کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، این اجلاس سالانه را نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه نماز خواندند و درباره اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلا میبخشد.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که در استان سمنان برگزار شد و آیت‌الله شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در این استان، آن را قرائت کرد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
اجلاس سالانه‌ی نماز از سوئی نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه‌ئی است که میتواند بر همه‌ی اعمال و فرایض دیگر، روح بدمد و آنها را کارآمد کند: «إن قُبِلَت قُبِلَ ماسِواها» و از سوی دیگر خدمت بزرگی است به آنان که حقِّ این هدیه‌ی الهی را ندانسته و در آن سهل‌انگاری میکنند.
نماز آنگاه که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلاء میبخشد.
بخش مهمی از گرفتاریها و آلودگیهای ما براثر نپرداختن به این حقیقت هشدار دهنده است. از این رو ترویج نماز با همه‌ی شیوه‌های اثرگذار، در شمار وظایف بزرگی است که همه باید بدان اهتمام ورزیم و شما دست‌اندرکاران این اجلاس بویژه عالم مجاهد جناب حجةالاسلام آقای قرائتی بحمدالله در این راه از توفیق الهی بهره‌مند شده‌اید.
آموزش و پرورش میتواند در این عرصه از اثرگذارترین‌ها باشد.
مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
سیدعلی خامنه‌ای
۱۳ آذر ۱۳۹۷
رئیس ستاد اقامه نماز: لزوم رسیدگی به نمازخانه‌های بین راهی
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در این اجلاس با تشریح آثار معنوی، اجتماعی و سیاسی نماز گفت: نماز یک مهندسی است و همه نیاز‌های انسان را در بر می‌گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی بر لزوم رسیدگی به نمازخانه‌های بین راهی بخصوص در مسیر زائران امام رضا (ع) تاکید کرد و افزود: دو هزار مسجد در جاده‌ها وجود دارد که وزارت مسکن و شهرسازی باید در این زمینه بیشتر فعالیت کند.
وی از رئیس جمهور هم خواست ساعاتی از جلسه‌های هیئت دولت را به رسیدگی به وضعیت نماز در کشور اختصاص دهد.

شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز؛ محور اصلی اجلاس
مسعود دریس مدیر روابط عمومی و امور استان‌های ستاد اقامه نماز گفت: رهبر معظم انقلاب در پیام سالانه به اجلاس سراسری نماز، نقشه راه و برنامه‌های توسعه و ترویج نماز را در کشور طراحی و ابلاغ می‌کنند.
دریس با اشاره به حضور يکهزار و ۵۰۰ مهمان در این اجلاس افزود: آقای روحانی رئیس جمهور در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد.
وی شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز را محور اصلی اجلاس امسال نماز بیان کرد و گفت: يکهزار و ۵۵۰ اثر به دبیرخانه اجلاس ارسال شده بود که در نهایت از ۴۰ نفر از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز

در این مراسم از جمعی از مروجان فرهنگ نماز در کشور تجلیل شد.
در این مراسم از وزرات کشور، وزرات آموش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و سازمان زندان‌ها به عنوان دستگاه‌های اجرایی فعال در عرصه نماز تجلیل شد.
همچنین از علیرضا بیرانوند فوتبالیست ملی پوش ایران، موسوی بلالیان رئیس ستاد نماز استان خوزستان بخاطر ۲۷ سال خدمت افتخاری در ستاد نماز، معصومه بهرامی به خاطر تجربه موفق در جذب دانش آموزان به نماز و قاسم شریفی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برای ترویج فرهنگ نماز تقدیر شد.

 کلمات کلیدی


captcha