لغو تحریم ها،شرط پذیرش توافقی برای کاهش تولید
تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: 06:56:22


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d7dee89c07fbb62d88f6f683b1b326ec.jpgکد خبر : 36779 || تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۲۰:۳۰                 نفت ،گازو پتروشیمی

وزير نفت کشورمان در یکصدو هفتادو پنجمین اجلاس اوپک؛

لغو تحریم ها،شرط پذیرش توافقی برای کاهش تولید


ایرانیان_بيژن زنگنه تاکيد کرد: تا زمانی که تحریم ها لغو نشود، به هیچ توافقی برای کاهش تولید نفت نخواهیم پیوست.


لغو تحریم ها،شرط پذیرش توافقی برای کاهش تولید

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ یکصدو هفتادو پنجمین اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت( اوپک) پیش از ظهر امروز پنجشنبه با حضور کشورهای عضو این سازمان در مقر دبیرخانه اوپک در وین آغاز بکار کرد.
موضوعات مهمی چون کاهش تولید نفت اعضای اوپک و اعلام خروج قطر از عضویت این سازمان در نشست امروز بررسی می شود.
بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان پیش از شروع این اجلاس تاکید کرد :ایران همیشه از اوپک و مواضع آن برای ثبات بازار حمایت کرده است، اما در این مقطع همان‌طور که پیش‌تر گفتم تا زمانی که ایران با تحریم روبه‌روست در هیچ توافقی برای تولید شرکت نمی‌کند.ایران باید از هر تصمیمی درباره سطح تولید مستثنی باشد.
سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر نیز پیش از شروع این نشست در نزد خبرنگاران در باره علل تصمیم خروج قطر از اوپک گفت : ما با بررسی شرایط حضورمان در اوپک و سیاست هایمان در حوزه انرژی به این نتیجه رسیدیم که قطر کشوری گازی است و بنابراین به نفع ما است که تمرکز خود را بر روی این صنعت گاز متمرکز شویم.برای اینکه وجود ما در اوپک ارزشی افزوده ای ایجاد نمی کند اما در صنعت گاز می توانیم موفق تر باشیم.
وزیر انرژی قطر گفت که در نشست افتتاحیه اجلاس امروز اوپک شرکت دارد ؛اما در نشست پشت درهای بسته اوپک حضور نخواهد داشت و وین را ترک خواهد کرد.
وزیر نفت کشورمان گفت: تا زمانی که تحریم ها لغو نشود، به هیچ توافقی برای کاهش تولید نخواهیم پیوست. یکصد و هفتاد و پنجمین اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش از ظهر امروز پنج شنبه با حضور کشورهای عضو این سازمان در مقر دبیرخانه اوپک در وین آغاز بکار کرد. موضوعات مهمی چون کاهش تولید نفت اعضای اوپک و اعلام خروج قطر از عضویت این سازمان در نشست امروز بررسی می شود.

بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان پیش از شروع این اجلاس تاکید کرد: ایران همیشه از اوپک و مواضع آن برای ثبات بازار حمایت کرده است، اما در این مقطع همان‌طور که پیش‌تر گفتم تا زمانی که ایران با تحریم روبه‌روست در هیچ توافقی برای کاهش تولید شرکت نمی‌کند. ایران باید از هر تصمیمی درباره سطح تولید مستثنی باشد.
سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر نیز پیش از شروع این نشست در نزد خبرنگاران درباره علل تصمیم خروج قطر از اوپک گفت : ما با بررسی شرایط حضورمان در اوپک و سیاست هایمان در حوزه انرژی به این نتیجه رسیدیم که قطر کشوری گازی است و بنابراین به نفع ما است که تمرکز خود را بر روی این صنعت گاز متمرکز شویم. برای اینکه وجود ما در اوپک ارزشی افزوده ای ایجاد نمی کند اما در صنعت گاز می توانیم موفق تر باشیم.
وزیر انرژی قطر گفت که در نشست افتتاحیه اجلاس امروز اوپک شرکت دارد ؛اما در نشست پشت درهای بسته اوپک حضور نخواهد داشت و وین را ترک خواهد کرد.

وزیر انرژی قطر با زنگنه دیدار کرد
سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر پیش از ظهر امروز پنج شنبه پیش از شروع اجلاس اوپک با وزیر نفت ایران دیدار کرد.
بررسی دلایل خروج قطر از اوپک و همکاری در میدان مشترک پارس جنوبی محور مذاکرات و دیدار دوجانبه وزیر نفت ایران و وزیر انرژی قطر بود.
یکصد و هفتاد و پنجمین اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش از ظهر امروز پنج شنبه (ساعت دوازده و نیم بوقت ایران) با حضور کشورهای عضو این سازمان در مقر دبیرخانه اوپک در وین آغاز بکار می کند.

منبع:صداوسیماکلمات کلیدی


captcha