نگرانی فزاینده فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی
تاریخ: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 00:07:36


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 37183 || تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۰۶ ۱۷:۳۰                 آسیا اقیانوسیه

در پی شگفتی آفرینی حزب الله لبنان؛

نگرانی فزاینده فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی


ایرانیان_صهیونیست‌ها با توانایی بی سابقه مقاومت به ویژه شکست تروریست‌های مرتبط با اسرائیل در سوریه و لبنان مواجه است.


نگرانی فزاینده فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ روزنامه الاخبار در یادداشتی تحت عنوان نگرانی های فرماندهان دشمن (اسرائیل) و شگفتی آفرینی حزب الله لبنان نوشت: اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش دشمن درباره اینکه اوضاع امنیتی در همه جبهه ها تا حد بسیار زیادی قابلیت انفجار را دارد، توصیف بی جهتی نیست بلکه بیان کننده ارزیابی مراکز نظامی اسرائیل از شرایط و مرحله ای است که اين رژيم و منطقه با آن روبرو هستند.
سخنان گادی آیزنکوت در واقع خلاصه و چکیده ای از تعابیر بسیار دقیق تر قبلی ژنرال تامیر هایمن رئیس بخش اطلاعات ارتش اسرائیل است که اوضاع واقعی را بسیار مبهم، سردرگم و متشنج توصیف کرده بود که این امر می تواند زمینه ساز شکل گیری تشدید تنش و بحران منطقه باشد. سخن گفتن درباره احتمال انفجار اوضاع مسئله جدیدی در ارزیابی های اسرائیل نیست بلکه مقامات اسرائیلی از جنگ سال 2006 بارها آن را مطرح کردند. واقعیت این است که این احتمال (انفجار اوضاع) همواره وجود داشته است اما با توجه به تحولات و ارزیابی های اطلاعاتی دشمن تشدید می شود یا کاهش می یابد. نباید در این دام افتاد که «آینده نیز مانند گذشته خواهد بود». همچنین نمی توان پیام های نهفته در عوامل بازدارنده در برابر اسرائیل در سالهای گذشته و نقش داشتن این عوامل در هرگونه محاسبات و ارزیابی ها درباره تحولات آینده را نادیده گرفت.
با یک نظر به گذشته می توان فهمید مهمترین عاملی که بیشترین تاثیر را در آگاهی بخشی به فرماندهان دشمن و محاسبات آنان داشته ، نگرانی شدید آنان از شگفتی سازیهای حزب الله در زمان وقوع درگیری است.
روند طولانی شگفتی سازی های حزب الله از زمان جنگ 33 روزه در سال 2006 آشکار شد و در طول سالیان پس از جنگ هم ادامه داشته است و سخنان و پیام های سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان درباره دستیابی این گروه به موشک های بسیار دقیق تمام محاسبات دشمن را برهم زد و ارزیابی های آنان را تغییر داد و حتی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل معتقد است دستیابی حزب الله به موشک های پیشرفته می تواند معادله با اسرائیل را تغییر دهد.
ادامه روند شگفتی آفرینی که حزب الله به صورت منظم و هدفمند آنها را آشکار می سازد سبب شده است تا فرماندهان دشمن آنچه را که براساس گزارشهای اطلاعاتی درباره حزب الله، توانایی و تاکتیک های آن دریافت می کنند، بپذیرند.
در جدید ترین مورد روزنامه هاآرتص چند روز پیش فاش کرد گادی آیزنکوت در نشست های داخلی ارتش اعلام کرد، در شرایط بحرانی در خصوص عملکرد حزب الله همواره هیچ اطمینانی وجود ندارد و باید برای گزینه های بسیار سخت تر از تشدید تدریجی بحران تا احتمال وقوع جنگ در مرزهای شمال آمادگی داشته باشیم.
چنین ارزیابی از جانب رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نشان دهنده موفقیت حزب الله در ایجاد رعب و وحشت در میان فرماندهان دشمن است .
اعتراف گادی آیزنکوت در نشست های داخلی ارتش همچنین بیانگر اطلاعات اندک فرماندهان دشمن از حزب الله است که در جلسات پشت درها بسته آن را پنهان نمی کنند.
اما چرا گادی ایزنکوت گفت قابلیت انفجار منطقه بسیار زیاد است؟
باید این واقعیت را اعلام کرد که منشا توصیف آیزنکوت درباره قابلیت بسیار بالای انفجار منطقه در دو جبهه شمالی و جبهه اراضی داخلی فلسطین از جمله نوار غزه متفاوت است.
در حالت دوم رژيم صهيونيستي در تلاش است تا وضعیت موجود یعنی محاصره نوار غزه، اشغالگری و ادامه شهرک سازی در کرانه باختری تثبیت شود و در مقابل، مردم فلسطین در تلاش برای جلوگیری از تثبیت این وضعیت و به دنبال آزادسازی اراضی خود هستند. کاملا طبیعی است این روند پویایی می تواند موجب شکل گيری بحران متقابل شود به ویژه اینکه دشمن در برابر مقاومت (در درگیری اخیر با حماس) متحمل شکست شد.
اما در جبهه شمالی، رژيم صهيونيستي با افزایش توانایی محور مقاومت در سطوح بی سابقه مواجه است به ویژه اینکه گروههای تروریستی مرتبط با اسرائیل در سوریه، لبنان و عراق شکست خوردند. از سوی دیگر تل آویو، توانمند شدن دوباره دولت سوریه و توسعه آن را تهدیدی راهبردی برای امنیت ملی خود می داند. این مسئله درباره حزب الله لبنان هم صدق می کند که به تقویت توانایی دفاعی و بازدارندگی خود ادامه می دهد. نباید فراموش کنیم تلاشهای دشمن اسرائیل پس از جنگ سال 2006 به شیوه های مختلف سیاسی، امنیتی، نظامی و تهدید آمیز ادامه دارد.کلمات کلیدی


captcha