زیباسازی محلات 10 گانه با اجرای طرح "رنگ در شهر"
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 17:55:52


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 37434 || تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۲۱:۴۴                 شهری و رفاهی

تحقق دوباره شهرسازی مشارکتی در منطقه 10؛

زیباسازی محلات 10 گانه با اجرای طرح "رنگ در شهر"


ایرانیان_شهردار منطقه 10 در نخستین نشست سیاست گذاری "رنگ در شهر" با رویکرد ایجاد تنوع و سرزندگی در فضای شهری، از اهتمام برای زیباسازی و رفع اغتشاشات بصری با مشارکت حوزه های دانشگاهی و انجمن ها خبر داد.


زیباسازی محلات 10 گانه با اجرای طرح "رنگ در شهر"

 به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، اولین نشست از سلسله جلسات سیاست گذاری اجرای طرح "رنگ در شهر" با حضور سهیلا صادق زاده شهردار منطقه، امیر قاسمی معاون امور اجتماعی و فرهنگی، رییس اداره زیباسازی و خانم دکتر حسینیون و خانم مهندس امینی از حوزه های دانشگاهی و انجمن طراحان شهری برگزار شد.

 در این نشست سهیلا صادق زاده شهردار منطقه با تاکید بر ضرورت توجه به ارزش‌هاى کیفى زیبایى شناختى منظر گفت: نقش رنگ در شهر و مطلوبیت فضایی هم به لحاظ نمادین و ایجاد آرامش روانی ساکنان و هم به لحاظ عملکردی و هماهنگی با زمینه و شخصیت بنا و محیط اطراف از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با اشاره به این که عدم ارتباط موثر با شهر توسط شهروندان و در نتیجه مشارکت اندک آنان، نوعى بى هویتى را گریبانگیر شهر کرده است، افزود: تجربه حرکت در فضاهای شهری زیبا به دلیل وحدت آن، مسرت بخش و به دلیل تنوع رنگی متناسب، سرزنده و دارای تنوع است.

شهردار منطقه با اشاره به تشکیل کارگروه در راستای اجرایی سازی تاکیدات شهردار تهران، به بررسی سازوکارهای اجرایی و فرایند یکپارچه سازی آن پرداخت و افزود: برای نیل به نتایج مطلوب پیش بینی می شود در جلسات آینده سلسله نشست های رنگ در شهر، افراد دارای تجربه و دانش در این زمینه حضور داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه پیرامون انتخاب اعضای کارگروه، هماهنگی برای بازدیدهای میدانی خصوصا در محورهای انتخابی و مشخص کردن پالت رنگ بحث و تبادل نظر صورت گرفت و دیدگاه های پیشنهادی مطرح شد. همچنین مقرر شد ضمن تشکیل کارگروه، نشست علمی تخصصی و کاربردی رنگ در شهر با حضور متخصصین و افراد اثرگذار محلات، سازمان های مردم نهاد و شهروندان علاقه مند برگزار شود.

شایان ذکر است خیابان صفدری حدفاصل موزه هفت چنار تا بزرگراه شهید نواب صفوی، میدان بریانک و خیابان رودکی به عنوان محور تجاری منطقه از فضاهای پیشنهادی و مورد مذاکره برای اجرای طرح رنگ در شهر تعیین شد.کلمات کلیدی


captcha