ضرورت ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی
تاریخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت: 09:01:56


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1c802c7531a190d1fc2654765e873311.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 38339 || تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۸:۲۳                 مدو لباس

معصومه ابتکار:

ضرورت ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی


ایرانیان_معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با تاکید بر ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی، گفت: کشور ایران به دلیل داشتن قومیت های مختلف و تنوع فرهنگی و پوششی در نوع لباس و رنگ می تواند با تلفیق سنت و مدرنیته در لباس و ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی، اسلامی نظر گردشگران خارجی را به خود جلب کند.


ضرورت ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در آیین افتتاحیه که صبح روز جمعه 26 بهمن ماه در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار شد، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که در دهه پنجم انقلاب اسلامی قرار داریم و برای ورود به گام دوم انقلاب آماده‌ هستیم، گفت: ایران از جمله کشورهایی است که سرمایه‌های دست نخورده ای دارد حسن روحانی رئیس جمهور نیز در چهل‌سالگی انقلاب اذعان کرد که دولت آمادگی کامل برای ورود به دهه پنجم انقلاب را دارد و ظرفیت های عظیم کشور به دست هنرمندان جوانان و متفکران محقق خواهد شد.
ابتکار با بیان اینکه موقعیت‌های خطیری برای کشور فراهم شده است و خوشحال است که در آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر شرکت کرده است افزود: در رتبه بندی جهانی با گذشت از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران در زمینه آموزش، فرهنگ و هنر و... سرمایه‌های بزرگی را کسب کرده و رشد موفقی در تمام زمینه داشته است.
ابتکار با بیان اینکه طراحی اهمیت بسیاری در هر کشور دارد زیرا باید با سلیقه های مختلف و بازار هدف همخوانی داشته باشد خاطرنشان کرد: به عنوان کسی که مسئولیت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را برعهده دارم سعی می کنم در محیط های مختلف اجتماعی لباس هایی بپوشم که دارای هویت ملی و تنوع فرهنگی ایران باشد.
معاون رئیس جمهوری ایران در امور بانوان و خانواده تاکید کرد: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی ایران را با نگاه پیشرو دینی تاسیس و پایه گذاری کرد. در حال با توجه به حضور زنان در جامعه در مسئولیت های مختلف توجه به پوشش و لباس امری بسیار مهم است زیرا لباس و پوشش باید متناسب با ضرورت کار و محیط اجتماعی زنان جامعه اسلامی ایران باشد. نسل جوان نیز این انتظار را از ما دارد که سلیقه های مختلف در جامعه عرضه شود و حق انتخاب داشته باشد.
ابتکار با بیان اینکه در حوزه طراحی مد ولباسی نباید نگاه ها تنها به بازار داخلی باشد، خاطرنشان کرد: طرح های ایرانی جاذبه های بسیاری در بازارهای جهانی دارد و این امر می تواند در مقوله گردشگری نیز توجه شود. باید تلاش کنیم تا مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی جذابیت داشته باشد و بتوانیم بازارهای جهانی را هدف قرار دهیم.
وی با تاکید بر ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی برای گردشگران خارجی، گفت: کشور ایران به دلیل داشتن قومیت های مختلف و تنوع فرهنگی و پوششی در نوع لباس و رنگ می تواند با تلفیق سنت و مدرنیته در لباس و ایجاد جذابیت در مد و لباس ایرانی، اسلامی نظر گردشگران خارجی را به خود جلب کند.

وی با بیان اینکه امید است با حمایت های بخش های دولتی و خصوصی آینده خوبی را برای کشور ترسیم کنیم،
تصریح کرد: ایران سرزمینی دارای پیشینه تاریخی، فرهنگی است و باورها و اعتقادات آن زبانزد همه مردم جهان است. این کشور اسلامی در میان هجمه های مختلف دشمنان با قدرت و نشاط در تمام عرصه‌های مختلف علمی، نظامی، اجتماعی، سیاسی، پزشکی، فرهنگی، هنری، ورزشی پیش می‌رود و در شرایط امروز تحریم دشمنان ایستادگی می‌کند.
هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

 کلمات کلیدی


captcha