لزومِ تلاشِ موثر دولت برای رفع مشکلات معیشتی
تاریخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 01:50:53


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 38953 || تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۲۰:۴۰                 رهبری

در پایان ششمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری مطرح شد؛

لزومِ تلاشِ موثر دولت برای رفع مشکلات معیشتی


ایرانیان_نائب رئیس اول مجلس خبرگان: امیدواریم وزیر اقتصاد با طرح مشکلات معیشتی در دولت، گام‌هایی برای رفع آن‌ها بردارند


لزومِ تلاشِ موثر دولت برای رفع مشکلات معیشتی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پس از اختتامیه ششمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران، ابراز امیدواری کرد که با طرح مسائل و مشکلات معیشتی مردم از جانب وزیر اقتصاد در دولت و مجامع تصمیم ساز و تصمیم گیر در این خصوص گام‌هایی برداشته شود تا بتوانند از زندگی مردم گره گشایی کنند

نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری مسئله معیشت و سفره مردم را موضوعی بسیار مهم دانست که در سخنان خبرگان ملت و با حضور وزیر اقتصاد بررسی شد.

وی گفت: وقت را تمدید کردیم تا این موضوع به صورت کاملا قانع کننده‌ای برای اعضای خبرگان مطرح شود و حدود ۱۵ نفر از خبرگان صحبت کردند و وزیر اقتصاد نیز مطالب را یادداشت کرد تا در هیئت دولت مطرح کند.

رئیسی افزود: از این منظر که اجلاس خبرگان به یکی از دغدغه‌های بسیار مهم کنونی مردم یعنی دغدغه سفره آنان پرداخت، موضوعی بسیار مهم و قابل توجه بود.

    نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری گفت: ­اعضای خبرگان علمای بلاد و ملجا و پناه مردم هستند و از مشکلات آنان اعم از بیکاری، فقر و گرانی‌ها آگاهی دارند و آن را درک می‌کنند و در اینجا با حساسیت و دغدغه مندی آن را پیگیری کردند.

وی همچنین بیانیه گام دوم انقلاب را که رهبر معظم انقلاب با تعیین راهبرد‌های بسیار روشن به عنوان چشم اندازی همه جانبه برای نظام­ مشخص کردند از دیگر مباحث مهم مطرح در این اجلاس برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: پرداختن به این بیانیه در ابعاد مختلف آن در اجلاس از این سنخ، ضروری است تا همه بدانند حرکت شان را بر اساس این راهبرد تنظیم کنند.

نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره اینکه مجلس خبرگان چقدر به سطح ایده آلش به عنوان مجلس مطالبه گر نزدیک شده است، گفت: این شاخص در دوره‌های اخیر اجلاس خبرگان خیلی تقویت شده­ و از نظر جنبه مطالبه گری که رهبر معظم انقلاب به عنوان وظیفه خبرگان تعیین فرمودند مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: سازوکار‌هایی هم برای این کار در کمیسیون‌های مجلس خبرگان به ویژه کمیسیون سیاسی، اجتماعی فراهم شده است که در هر جلسه با دعوت از مدیران کشور مسائل را پیگیری می‌کنند.

رئیسی گفت: در هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیز مسائل و مشکلات مردم مطرح می‌شود و اکنون کسی نمی‌تواند در خصوص مشکلات مردم احساس دغدغه نکند.

نائب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این نهاد به عنوان مجلسی که متشکل از نمایندگان مردم است در این خصوص دغدغه دارد و تا حدی که وظایفش ایجاب کند مسائل را پیگیری می‌کند.

وی گفت: البته شکل کار مجلس خبرگان رهبری مانند مجلس شورای اسلامی نیست، زیرا در آن مجلس طرح سوال و استیضاح مطرح و سازوکارش با مجلس خبرگان تفاوت دارد.

رئیسی افزود: اما مجلس خبرگان مانند مجلس شورای اسلامی امکان طرح سوال و استیضاح ندارد؛ با این حال موضوع مطالبه گری، طبعا از جنس کار خبرگان است که در اجلاس اخیر نیز آن را پیگیری می‌کند.

ششمین اجلاس خبرگان رهبری از دوره پنجم ساعتی قبل در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه پایانی به اتمام رسید.

منبع:صداوسیماکلمات کلیدی


captcha