پلیس ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیاست/ افزایش 2 برابری کشفیات شیشه/سن شیوع مواد مخدر بین 19 تا 25 سال است
تاریخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت: 23:52:14


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1c802c7531a190d1fc2654765e873311.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 39375 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ ۱۹:۰۵                 انتظامی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا:

پلیس ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیاست/ افزایش 2 برابری کشفیات شیشه/سن شیوع مواد مخدر بین 19 تا 25 سال است


ایرانیان_سردار زاهدیان گفت: پلیس ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح دنیا است و کشفیات ما در سطح جهان مثال زدنی است.


پلیس ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیاست/ افزایش 2 برابری کشفیات شیشه/سن شیوع مواد مخدر بین 19 تا 25 سال است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، سردار "محمدمسعود زاهدیان " در نشست خبری که امروز برگزار شد اعیاد ماه شعبان را تبریک گفت و تأکید کرد: امیدواریم خداوند امسال به ما برکت دهد که بتوانیم امنیت را برای مردم در کشور فراهم کنیم.

وی همچنین از شهدای انقلاب اسلامی، 8 سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و خصوصا شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر یاد کرد و ادامه داد: پلیس مبارزه با مواد مخدر طی سال گذشته 15 شهید در این راه تقدیم کرده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا  با بیان اینکه در بحث مبارزه با مواد مخدر سال گذشته دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده ایم، عنوان کرد: طی سال گذشته 685 تن انواع مواد مخدر کشف شده و به دنبال این کشفیات دستگیری متهمان نیز افزایش 3 درصدی را نشان می دهد.

سردار زاهدیان در رابطه با برخورد با معتادان متجاهر همچنین عنوان کرد: در بهمن ماه سال گذشته 25 هزار نفر در سطح کشور جمع آوری شدند و برای اصلاح و بهبود شرایط شان به مراکز تعیین شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر هدایت شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: با اقداماتی که در مناطق بحرانی خصوصا منطقه هرندی انجام شده وضعیت فعلی به شدت تغییر کرده و امنیت نسبی برای مردم منطقه فراهم شده است که در این رابطه 12 هزار نفر در سطح تهران جمع آوری شده اند .   

وی همچنین  به راه اندازی مرکز سروش اشاره کرد و گفت: این مرکز از سوی پلیس راه اندازی شده که در حال حاضر 650 نفر از این افراد در مراکز سروش نگهداری می شوند که امیدواریم  بتوانیم این افراد را به زندگی سالم برگردانیم.

سردار زاهدیان تصریح کرد: مرکز سروش یکی از مناسب ترین مراکزی است که در منطقه از لحاظ نگهداری افراد معتاد شکل گرفته است .

وی ادامه داد: افراد معتادی که به این مراکز انتقال داده شده اند در مقایسه با شرایط گذشته از نظر بازسازی روحی و روانی و همچنین پزشکی در شرایط مطلوبی قرار دارند؛ مرکز نگهداری سروش باید میزان نگهداری از افراد معتاد را به 2 هزار نفر برساند این در حالی است که اکنون 650 نفر در این مرکز نگهداری می شوند.

سردار زاهدیان تأکید کرد: در تلاش هستیم که بتوانیم افراد معتاد را با استانداردهای مطلوب در این مراکز نگهداری کنیم .

وی همچنین عنوان کرد: براساس سهمیه هایی که از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در اختیار داریم در استان ها 13 هزار نفر معتاد را جمع آوری کرده ایم و در تلاش هستیم که این میزان ارتقاء پیدا کند و بتوانیم افراد بیشتری را با توجه به امکانات موجود برای بازپروری هدایت کنیم.

سردار زاهدیان به موضوع ورود مواد مخدر به کشور اشاره کرد و گفت: سال گذشته تولید شیشه در افغانستان به شدت افزایش پیدا کرده بود؛ با توجه به دسترسی هایی که در  افغانستان ایجاد شده و کشت گیاه فدرال ( پیش ساز تولید شیشه ) ، باعث شد محموله  های سنگینی در نوار مرزی شرق کشور کشف کنیم.

وی همچنین به کشف محموله 420 کیلویی در زابل اشاره کرد و گفت: این میزان کشفیات که مربوط به 4 ماهه انتهای سال گذشته است بی سابقه بوده؛ در حاشیه استان های شرق نیز اقدامات خوبی انجام شده در سال گذشته کشفیات شیشه در این نقاط دو برابر افزایش یافته است.  سردار زاهدیان همچنین عنوان کرد: پلیس ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح دنیا است و کشفیات ما در سطح جهان مثال زدنی است.

سردار زاهدیان به اقدامات مطلوب پلیس در حاشیه 2 هزار مدرسه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: حدود 3 تن انواع مواد مخدر در این مناطق کشف و افرادی نیز در این رابطه دستگیر شده اند که خوشبختانه افراد دستگیر شده از دانش آموزان نبودند .

وی عنوان کرد: این اقدام پلیس برای افزایش امنیت در این مناطق بوده ضمن اینکه پلیس در حاشیه پارک ها و دیگر محیط های آموزشی نیز برای افزایش امنیت، اقدامات دیگری نیز انجام داده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: در تلاش هستیم، با ایجاد اشراف اطلاعاتی و شناسایی هوشمندانه و هدفمند این اقدام را برای رسیدن به نتایج مطلوب دنبال کنیم.

سردار زاهدیان ادامه داد: در این رابطه بالغ بر 20 هزار نفر در کل کشور در 2 هزار نقطه ای که تعیین شده دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب پلیس در محله هرندی، گفت: از دادستانی و دادسرا برای همکاری با پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگیری معتادان متجاهر قدردانی می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به سن شیوع مواد مخدر نیز اشاره و بیان کرد: اوج مصرف مواد مخدر بین 19 تا25 سال است که این رقم در محیط های مختلف متفاوت است.

وی درباره مصرف ماده مخدر گل گفت: دانش آموزان دبیرستانی بیشترین میزان مصرف این ماده را به خود اختصاص داده اند که این موضوع از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال پیگیری است.

سردار زاهدیان با اشاره به نقش رسانه ها در کاهش مصرف مواد مخدر در بین جوانان، تصریح کرد: جوانان آسیب پذیر هستند ما نیز در راستای فرهنگ سازی کلیپ های آگاه سازی در رابطه با کاهش مصرف مواد مخدر را تهیه کرده ایم که رسانه ها باید در این زمینه نقش پررنگی داشته باشند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تأکید بر اینکه امروز، روز غفلت نیست و با همکاری یکدیگر به نتایج مطلوب خواهیم رسید، افزود: دشمنان به نوعی اصل عملکرد نظام را می خواهند زیر سوال ببرند؛ اقدامات پلیس در محله هرندی کار بی نظیری بود این در حالی است که ضد انقلاب خارج نشین ناکارآمدی نظام را با محله هرندی نشان می داد اما امروز این منطقه به منطقه امن تبدیل شده است.

سردار زاهدیان درباره میزان کشفیات مواد در افغانستان، گفت: افغانستان حدود 200 تن مواد مخدر که بیشتر پیش ساز و الکلی است را کشف کرده این در حالی است که ما حدود 990 تن مواد مخدر از تولیدات افغانستان را کشف کرده ایم.

وی به حضور پلیس در فضای مجازی که یک سال و نیم است فعالیت خود را آغاز کرده، اشاره و تصریح کرد: این مرکز به استانداردهای لازم رسیده و گشت زنی هایی را نیز در فضای مجازی در رابطه با کشفیات، خرید و فروش انجام داده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: شبکه های مالی به نام دارک وب که در فضای مجازی به تبادلات مالی مشغول بودند را شناسایی کرده ایم؛ بالغ بر 70 سایت و کانال در این زمینه شناسایی شده اند که برخی با ارشاد و برخی نیز به صورت قضائی مورد پیگرد و بررسی قرار گرفتند؛ در این رابطه حدود 34 نفر دستگیر شده اند که 20 تا 30 نفر از این افراد شامل جوانان هستند .

سردار زاهدیان عنوان کرد: امروزه تجهیزات مناسبی در اختیار پلیس قرار دارد و درصدد هستیم پلیس دانش محور براساس تجهیزات اقدام کند.

سردار زاهدیان ادامه داد: البته برخی از تجهیزات مورد نیاز شامل تحریم ها شده که این امر ما را با کمی مشکل مواجه کرده است؛ در فرودگاه ها برای کشف مواد مخدر دستگاه بادی اسکنر قرار داده ایم اما نگهداری از آن هزینه های بسیاری را تحمیل می کند البته با تجهیزاتی که در اختیار پلیس قرار دارد سال گذشته کاهش مجروح و شهید را شاهد بودیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به میزان کشفیات انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا به امروز ( سه شنبه 20 فروردین) اشاره و تصریح کرد: در این مدت زمانی 32 تن انواع مواد مخدر کشف شده؛ بیشتر تمرکز پلیس در مناطق شرق و حاشیه شرق کشور بوده است.

سردار زاهدیان با بیان اینکه بیشترین میزان کشفیات مربوط به استان های هرمزگان، فارس، اصفهان و... بوده است، خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد از کشفیات از طریق کار اطلاعاتی انجام شده است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا به کشفیات مواد مخدر طی روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: حدود یک تن و 100 کیلوگرم مرفین در اراک (شهر ساوه) ، یک تن و 100 کیلوگرم تریاک در اصفهان، یک تن و 200 کیلوگرم در هرمزگان و یک تن و 900 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

سردار زاهدیان همچنین به اقدامات پلیس در حوزه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: سال گذشته در این رابطه حدود یک میلیون و 700 هزار مورد آموزش چهره به چهره در مراکز آموزشی از جمله محیط کار، محلات و خانواده ها انجام شده است، امسال نیز در این راستا نمایشگاه های پیشگیری از اعتیاد برگزار می شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه ها در حوزه های فرهنگی، مستندسازی ، تئاتر ، مقاله نویسی و ... در راستای بالابردن سطح آگاهی مردم برگزار می شود که این امر استفاده از ظرفیت صدا و سیما را نیز می طلبد.کلمات کلیدی


captcha