دولت بر خلاف مصوبه افزایش حقوق مجلس عمل کرده است
تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: 20:56:20


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 40191 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۲۰:۴۶                 مجلس و دولت

در پاسخ به تذکر حاجی بابایی مطرح شد؛

دولت بر خلاف مصوبه افزایش حقوق مجلس عمل کرده است


ایرانیان_نایب رئیس مجلس: فلسفه مجلس از صدور مصوبه افزایش حقوق کاهش فاصله بین حقوق‌ها بود و این روشی که دولت در حال حاضر اعمال کرده خلاف هدف مصوبه مذکور است


دولت بر خلاف مصوبه افزایش حقوق مجلس عمل کرده است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به  نقل از خانه ملت؛ حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: مجلس درباره افزایش حقوق ۵ میلیون شاغل و بازنشسته تصمیم گرفت یعنی دولت تاکید داشت که حقوق ۲۰ درصد افزایش یابد، اما مجلس مصوبه‌ای را تصویب کرد که ۵ میلیون نفر بازنشسته و شاغل خوشحال شدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه مصوبه مجلس برعکس اجرا می‌شود و دولت براساس روندی که خودش اعتقاد دارد کسانی که یک میلیون و ۲۴۰ هزار حقوق می‌گیرند ۴۰۰ هزار تومان افزایش به اضافه ۳.۲ درصد اضافه کرده است و کسی که ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرد ۴۰۰ هزار تومان به اضافه ۱۶ درصد یعنی ۶ درصد بالاتر از قانونی که مصوب کردیم دریافت می‌کند و به گونه‌ای پلکانی واژگون و معکوس اجرا کرده است.

وی گفت: ما براساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی سوگند یاد کرده ایم و مجلس موظف است به این موضوع ورود کند در سراسر کشور اعتراض عمومی بالاست و باید از طرف مجلس قول دهیم که مجلس، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور ورود پیدا می‌کنند و کارمندان و بازنشستگان در سراسر کشور بدانند قانون مجلس قطعا اجرا می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: معلمان بدانند که ۴ درصد و ۴۰۰ هزار تومان تا ۱۰ درصد را دریافت می‌کنند و از همه مهم‌تر کسانی که حقوق ۲.۵ میلیون تا ۴ میلیون می‌گیرند به جای افزایش ۲۰ درصدی حقوق آن‌ها ۱۸ درصد افزایش یافته و این خلاف مصوبه مجلس تمامی احکام صادر شده و غیرقانونی است و انتظار می‌رود مجلس با هماهنگی دولت قانون مصوب را اجرا کند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر شما قابل توجه است، فلسفه اینکه مجلس مصوبه افزایش حقوق را صادر کرد این بود که فاصله بین حقوق‌ها کاهش یابد و این روشی که دولت در حال حاضر درباره ۱۰ درصد اعمال کرده خلاف هدف مصوبه مذکور است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون برنامه و بودجه باید این موضوع را بررسی و گزارشی را به هیات رئیسه ارائه کند تا براساس آن اقدام کنیم.کلمات کلیدی


captcha