داوری تمام گروه های جشنواره جایزه ملی سرو نهایی شد
تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت: 21:12:24


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 40196 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۲۱:۴۳                 ایثارو مقاومت

داوری تمام گروه های جشنواره جایزه ملی سرو نهایی شد


ایرانیان_دبیر علمی جشنواره جایزه ملی سرو گفت: داوری تمام گروه های جشنواره جایزه ملی سرو نهایی شده است و اگر شرایط مهیا باشد از 10 نفر از هر گروه قدردانی خواهد شد.


داوری تمام گروه های جشنواره جایزه ملی سرو نهایی شد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،دکتر محمد سنگری دبیر علمی جشنواره جایزه ملی سرو در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ درباره  داوری گروه های جشنواره جایزه ملی سرو گفت: برگزاری جشنواره در 8 رشته تعریف شد و در ابتدا با بیش از 4 هزار عنوان کتاب در اختیارمان قرار گرفت.

دکتر سنگری ادامه داد: پس از پالایش اولیه حدود هزار عنوان کتاب باقی ماند و بعد از این مرحله، سرداوران همراه با داوران  آثار را مورد بررسی قرار دادند و ریزش بعدی انجام شد.

وی تأکید کرد: داوری آثار 6 رشته به سرانجام رسید و نفر اول آنها مشخص شده بود و در جلسه روز چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه با حضور گروه داوری دو گروه باقی مانده انجام شد.

دبیر علمی جشنواره جایزه ملی سرو افزود: در این جلسه داوری گروه گفتمان و اندیشه نیز به پایان رسید و آثار برجسته و منتخب این گروه نیز مشخص شد.

دکتر سنگری گفت: داوری بخش شعر گروه کودک و نوجوان نیز در این جلسه به اتمام رسید و نتایج ارزیابی نیز تعیین شد.

وی با تأکید بر اینکه داوری تمام گروه های جشنواره جایزه ملی سرو نهایی شده است، ادامه داد: اگر شرایط مهیا باشد از 10 نفر از هر گروه که مجموعاً 80 نفر می شوند، انتخاب شده اند تا از آنها قدردانی شود.

دبیر علمی جشنواره جایزه ملی سرو در پایان خاطر نشان کرد: در اولین جلسه شورای سیاستگذاری با حضور دکتر جعفری مدیر عامل موزه و رئیس شورا تصمیم نهایی برای شکل، نحوه و زمان برگزاری جشنواره گرفته خواهد شد.

اهداف برگزاری این جشنواره شامل بازشناسی و ارزیابی آثار فرهنگی ادبی و هنری در چهل سال گذشته، قدردانی از آفرینندگان و مولفان آثار شاخص و ممتاز، ارائه الگو ها و سرمشق های موفق برای نسل جوان نویسنده و شناخت کاستی ها و قلمروهای نکاویده برای خلق آثار جدی می شود.

21 جشنواره راه یافته به جشنواره جایزه ملی سرو شامل کتاب سال، داستان انقلاب، پروین اعتصامی، جلال آل احمد، دعبل (کتاب سال عاشورا)، ربع قرن، شعرفجر، شهید آوینی، شهید غنی پور، علامه حلی، قیصر امین پور، کتاب برتر کودک و نوجوان، کتاب دفاع مقدس، 20 سال ادبیات داستانی، کتاب سال پاسداران اهل قلم، کتاب سال حوزه،  کتاب سال دانشجویی، کتاب سال رضوی، نشان دهخدا، قلم زرین و شعر انقلاب می شوند.

تاکنون 232 دوره جایزه در قالب 21 جشنواره ملی کتاب از سوی دستگاه ها و نهادهای مختلف برگزار شده که قرار است در جشنواره جایزه ملی سرو به برگزیده برگزیدگان 40 سال کتاب انقلاب اسلامی جایزه داده شود.

شایان ذکر است؛ وب سایت جشنواره جایزه ملی سرو به آدرس sarv.iranhdm.com   می باشد.

انتهای پیام/کلمات کلیدی


captcha