«برادرجان»؛نمونه موفق سریال سازی با رویکردآموزه های دینی
تاریخ: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت: 22:23:56


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 40346 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ ۲۰:۳۵                 رادیو و تلویزیون

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:

«برادرجان»؛نمونه موفق سریال سازی با رویکردآموزه های دینی


ایرانیان_سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به طرح آموزه های اخلاقی، دینی، تربیتی و سبک زندگی درسریال «برادر جان» گفت:خوشبختانه تلویزیون دست روی موضوع بسیار خوبی گذاشته است.


«برادرجان»؛نمونه موفق سریال سازی با رویکردآموزه های دینی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سیما؛سریال « برادر جان »یک مضمون اخلاقی و دینی را در بستری اجتماعی به تصویر می کشد.یک ملودرامی پرکشمکش درباره روابط انسانی و اجتماعی است.محور درام این سریال را حق الناس تشکیل می دهد و البته بطور غیر مستقیم و با پرهیز از شعارزدگی به آن پرداخته است.

به بهانه پخش این مجموعه گفتگویی را با حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی داشتیم که در ادامه می خوانید:

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:صدا وسیما در ماه مبارک رمضان هرسال سریال هایی با هدف ترویج مباحث سبک زندگی،اخلاقی، اجتماعی وگاه در فضایی طنزتولید می کند که در خانواده ها اثر گذار است.

آزادی‌خواهبا اشاره به ساخت سریال «برادر جان» با محوریت اصلاح سبک زندگی و ترویج آموزه های اخلاقی و تربیتی مانند حق الناس است افزود: این مجموعهرویکردبسیار مهمی در ساخت مجموعه هاییبا رویکرد آموزه های دینی در تلویزیون محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان دل ها وذهن ها برای ترمیم موضوعات اخلاقی واصلاح سبک زندگی آماده تر است،تصریح کرد:در سریال «برادرجان»محورهایینظیر سبک زندگی، آموزه های اخلاقی و تربیتی مانند حق الناس،صداقت و رابطه سالم در خانواده دیده می شودکه با زبان هنر به خوبی مطرح شده است.این گونه سریال ها در تلویزیون می تواند به وقار و استحکام خانواده کمک کند و جامعه ما را از بزه و ناهنجاری ها نجات دهد.

سخنگویی کمسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:خوشبختانه تلویزیون با ساخت این سریال موضوع بسیار خوبی را انتخاب کرده است چرا که یکی از مهم ترین مشکلات که در حوزه حق الناس داریم  شستشوی گناه است به این معنا که فردی که حق الناس برگردن دارد عمدا و بدون پروا به این معضل وبزه اجتماعی دامن می زند وسپس برای تطهیر کاذب خود توجیه های غیر معقولی برای عملش می آورد که بسیار خطر ناک است.این گونه اقدامات در حوزه حق الناس آبستن بزه های مختلف اجتماعی است بدنبال آن دروغ،افترا و تهمت خواهد آمد.

وی اظهار داشت: اعتقادم براین است که در حوزه آموزش های عمومی هرگز نمی توانیم صد درصد موفق باشیم،خطابه،شعر و آموزش وپژوهش به جای خود اما زبان هنر و فیلم به خصوص رسانه ملی به عنوان یک رسانه پر مخاطب با دارا بودن بیش از 70 درصد  بیننده می تواند با استفاده بهینه از این ظرفیت توفیقات خوبی را رقم بزند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم افزود:استفاده از هنر سریال سازی  با رویکرد آگاهی بخشی دینی در جامعه باید از اهداف اصلی رسانه ملی باشد؛ما باید مباحث دینی مان را به رخ بکشیم مباحثی مانند حق الناس،احترام به والدین، مسجد محوری را باید به تصویر کشید. این موارد موجباحیای فضائل واصلاح اشکالات می شود.

حجت الاسلام آزادیخواه درباره حمایت مجلس از چنین تولیداتی در تلویزیون بیان کرد:در برنامه ششم توسعه در کمسیون فرهنگی  مجلس از تولید سریال های الف حمایت کردیم و با گنجاندن رقمی از اعتبارات دولتی بودجه خاصی برای ساخت این گونه سریالها دیده شده است.

وی بر ضرورت ارتباط بیشتر رسانه ملی و کمسیون فرهنگی مجلس تاکید و ابراز امیدواری کرد انشالله شاهد تقویت این ارتباط باشیم.

«برادر جان» مجموعه تلویزیونیبه کارگردانیمحمدرضا آهنج، نویسندگیسعید نعمت‌اللهو تهیه‌کنندگیمحمدرضا شفیعیمحصول گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما است؛ملودرامی اجتماعی مذهبی است که برای پخش در ماه رمضانسال ۱۳۹۸ تهیه و تولید شد. این مجموعه از ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ از شبکه سه سیما هر شب ساعت 20:30و تکرار  این مجموعه به نوبت:1:30 صبح ؛9:45 صبح و 16 پخش می شود.کلمات کلیدی


captcha