نشاط و شادی شهروندان در اولویت کاری مدیریت شهری
تاریخ: ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت: 03:55:00


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 40729 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ۲۲:۲۳                 شهری و رفاهی

در بازدید معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از منطقه 19 مطرح شد

نشاط و شادی شهروندان در اولویت کاری مدیریت شهری


ایرانیان_صبح امروز شاپور رستمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با همراهی علی توکلی شهردار منطقه، معاونین و جمعی از مدیران از محدوده این منطقه بازدید کرد.


نشاط و شادی شهروندان در اولویت کاری مدیریت شهری

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در ادامه بازدیدهای میدانی رستمی از مناطق 22 گانه شهر تهران وی از وضعیت تکمیل و اقدامات عمرانی پروژه تقاطع غیر هم سطح باقر شهر که یکی از اصلی‌ترین معابر  شریانی این منطقه است بازدید کرد.

گفتنی است با بهره برداری این تقاطع علاوه بر رفع گره ترافیک ترانزیتی و تردد بین شهری خودروها از طریق جاده قدیم قم پاسخگوی حجم عظیم حضور شهروندان به بهشت زهرا(س) و حرم مطهر امام خمینی (ره) خواهد بود.

وی سپس با حضور در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در ناحیه چهار این منطقه از فرو نشست های موجود در نقاط مختلف این نمایشگاه  که به  همت شهرداری این منطقه برطرف شده است دیدن کرد.

معاون هماهنگی و  امور مناطق شهرداری تهران در ادامه به بزرگراه تندگویان در ناحیه یک رفت و ضمن بازدید از محل احداث دوربرگردان  تندگویان – شقایق در این بزرگراه، در جریان نصب پل مکانیزه درحال تکمیل قرار گرفت.شهردار منطقه در خصوص نصب این پل افزود:  پس از 12 سال انتظار شهروندان به همت مدیریت جدید

به زودی با نصب  عرشه پل درخواست شهروندان پس از از سال ها محقق می شود.

ضمن اینکه رستمی در این ناحیه با حضور در خیابان های گلستان و شهامت درجریان روند تعریض و بازگشایی این دو معبر قرار گرفت و خاطر نشان کرد: با تعریض و اضافه کردن یک لاین به خیابان گلستان بار ترافیکی ناشی از عبور و مرور خودروهای عبوری از میدان میوه و تره بار مرکزی در این محدوده کاهش خواهد یافت.

سپس رستمی با حضور در خیابان شهامت که پس از 7 سال و جلسات متعدد با امرای ارتش مراحل خروج آن از بن بست  انجام شده است از مراحل پیشرفت عمرانی این معبر بازدید کرد.

در ادامه از محل اتصال خیابان مهران به رینگ بوستان بزرگ ولایت دیدن کرد که این اتصال موجب تسهیل دردسترسی شهروندان به این بوستان شده است.

معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران در بازدید سرزده از شهرداری ناحیه یک به اهمیت نگاه ویژه به نواحی در راستای پر رنگ کردن نقش آنها خواستار حمایت، سیاست گذاری، مراقبت، هدایت و نظارت بر نواحی توسط شهردار منطقه شد.

همچنین وی خواستار تعامل شهردار نواحی بدون هیچ واسطه ای با شهروندان شد تا تعامل مدیریت شهری با شهروندان به صورت  سالم و درکوتاه ترین زمان ممکن میسر شود.

در همین راستا به مدیران در خصوص کاهش هزینه ها با رعایت فرهنگ صرفه جویی و برنامه ریزی توصیه هایی را ارائه کرد.

در این بازدید رستمی به منظور بررسی وضعیت بازار بزرگ عبدل آباد به ناحیه دو رفت و در جریان اقدامات آتی شهرداری این منطقه در خصوص ساماندهی این قطب تجاری شهر تهران قرار گرفت.

سپس معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران از میدان و بلوار شهریار بازدیدکرد، گفتنی است این میدان و بلوار به اهتمام ویژه شهردار منطقه در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری رسید که شرق و غرب منطقه را به هم متصل کرده است.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در جریان پروژه TOD ایستگاه مترو آزادگان  قرار گرفت و از اهمیت این  پروژه مشارکتی که تاثیر به سزایی در تسهیل رفت و آمد شهروندان دارد با خبر شد.

وی در ادامه بازدید از ناحیه 3  این منطقه در جریان وضعیت تکمیل فاز یک بوستان 180 هکتاری ایرانیان و محل احداث موزه آجر قرار گرفت

گفتنی است برای احیای مجدد این بوستان برنامه فاز بندی  در نظر گرفته شده است که در فاز اول قرار است معابر و مبلمان شهری ایجاد و تعبیه شود

شهردار منطقه درباره پروژه موزه آجر بیان کرد : کوره ناهید 9 به طور کامل درتملک منطقه قرار گرفته و فاز طراحی مطالعاتی آن انجام و در شرف اجرا است.

شایان ذکر است  در صورت  اجرایی شدن پروژه موزه آجر، این موزه  چهارمین موزه آجر در دنیا و اولین در خاورمیانه است  همچنین اولین اقدامی است که در بافت تاریخی  منطقه 19 اجرا خواهد شد.

در فاصله این بازدید شهردار به طرح پیوست سرویس های بهداشتی منطقه به شبکه فاضلاب شهری اظهار داشت: این طرح برای اولین بار در شهر تهران با همکاری شرکت های دانش بنیان اجرا خواهد شدکه موجب کاهش هزینه های حفر چاه جذبی و جلوگیری از تخریب محیط زیست می شود.کلمات کلیدی


captcha