لزوم نگاه مجددبه مناسک دینی/زیارت امام رضا (ع) با طرح «سلام بر امام»
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت: 05:35:36


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 41373 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۲۱:۰۳                 دین و اندیشه

در نشست رسانه ای پویش طرح ملی «سلام بر امام» مطرح شد؛

لزوم نگاه مجددبه مناسک دینی/زیارت امام رضا (ع) با طرح «سلام بر امام»


ایرانیان_حجت‌الاسلام باباخانی گفت:موسس طرح «سلام بر امام» مجموعه جوادالائمه مشهد مقدس است. زندگی ما با مناسک دینی عجین است درحالی که مدت‌هاست از برخی مناسک دینی و مذهبی غفلت شده و لازم است مجدد نگاه دیگری به این مناسک داشته باشیم لذا در این زمینه زیارت امین‌الله یکی از معتبرترین زیارت ائمه است که می‌تواند در همه مراکز فرهنگی قرائت شود.


لزوم نگاه مجددبه مناسک دینی/زیارت امام رضا (ع) با طرح «سلام بر امام»

 نشست خبری پویش طرح ملی «سلام بر امام» با حضور حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیر تشکل‌ها و آیین‌های اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی و مهدی رجب‌پور دبیر اجرایی طرح «سلام بر امام» و مسوول کانون فرهنگی جوادالائمه (ع) در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،حجت‌الاسلام باباخانی در این نشست، زیارت امام رضا (ع) را هدف طرح ملی «سلام بر امام» دانست و اظهار داشت: حضرت امام رضا (ع) کانون معنویت مردم کشورمان است؛ همه ایرانیان مشکلات را با مدد از ایشان برطرف می‌کنند لذا تقویت پیوند مردم با امام هشتم با ایجاد تسهیلات برای مردم، لازم است.

وی گفت: موسس طرح «سلام بر امام» مجموعه جوادالائمه مشهد مقدس است. زندگی ما با مناسک دینی عجین است درحالی که مدت‌هاست از برخی مناسک دینی و مذهبی غفلت شده و لازم است مجدد نگاه دیگری به این مناسک داشته باشیم لذا در این زمینه زیارت امین‌الله یکی از معتبرترین زیارت ائمه است که می‌تواند در همه مراکز فرهنگی قرائت شود.

مدیر تشکل‌ها و آیین‌های اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی، حمایت از مجموعه‌های فرهنگی را وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی دانست و گفت: هر مجموعه‎ی که طرح و ابتکاری در سطح ملی داشته باشد این سازمان خودش را موظف به حمایت معنوی همه‌جانبه برای به سرانجام رسیدن آن می‌داند. متفکرین و مبلغین دینی و فرهنگی هر ایده‌ای داشته باشند مورد حمایت این سازمان قرار خواهند گرفت.

 وی افزود: شعرا، هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب را مبلغان اصلی مسائل دینی هستند و  با اجرای طرح «سلام بر امام» پویش‌ها و کارهای فرهنگی خوبی شکل گرفته و مطمئنیم آثار هنری و فرهنگی فاخری نیز توسط هنرمندان تولید می‌شود چراکه تمام مردم کشورمان از طیف و سلیقه‌های مختلف برای امام هشتم احترام خاصی قائل‌اند به طوری که بسیاری از زوار امام رضا (ع) از هم‌وطنان اهل سنت می باشند

مهدی رجب‌پور دبیر اجرایی طرح «سلام بر امام» نیز در ادامه این نشست گفت: حدود یک سال از اجرای طرح «سلام بر امام» می‌گذرد و در حال حاضر در سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی برگزار می‌شود. در این طرح روز چهارشنبه که منتسب به امام رضا (ع) است، زیارت امین‌الله قرائت می‌شود و حدود هزار مسجد در شهر مشهد در حال اجرای آن هستند.

وی افزود. با توجه هزینه‌های سنگینی سفر و اینکه خیلی‌ها دوست دارند به زیارت امام رضا (ع) بیایند این طرح را ایجاد کردیم چراکه قرائت این زیارت به نام امام رضا (ع) قرائت می‌شود.

دبیر اجرایی طرح «سلام بر امام گفت: ملی شدن این طرح روز چهارشنبه ۱۹ تیر با قرائت زیارت امین‌الله توسط همه مردم رقم خواهد خورد. طبق هماهنگی با کاروان‌های جشن‌های زیر سابقه خورشید، این کاروان‎ها نیز هرکجای کشور باشند، روز چهارشنبه این زیارت را قرائتی می‌کنند و صدا و سیما خراسان و شبکه سه نیز این حرکت را ترویج می‌کنند.

رجب‌پور خاطرنشان کرد: استقبال از این طرح تماماً مردمی بوده و نشان می‌دهد مجموعه‌های مردمی ظرفیت بسیار خوبی دارند اما لازم است مورد حمایت مسوولین قرار گیرند؛ چراکه مردم به کارهای فاخر دینی علاقه دارند. این طرح یک اتفاق بدون هزینه است؛ چون متن زیارت امین‌الله در کتاب مفاتیح موجود است و نیازی به تهیه کتاب خاصی نیست.

بنابراین گزارش؛این طرح روز چهارشنبه ۱۹ تیر با قرائت زیارت امین‌الله توسط همه مردم رقم خواهد خورد و بصورت هفتگی هر چهارشنبه در سراسر کشور  به اجرا در می آید.کلمات کلیدی


captcha