صدور مجوز راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان/عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات
تاریخ: ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت: 05:00:25


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 41374 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۲۲:۱۶                 مدو لباس

صدور مجوز راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان/عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات


ایرانیان_قبادی به موضوع عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات اشاره کرد و گفت: علاوه بر استان سیستان و بلوچستان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد نیز در حال برنامه‌ریزی برای اجرایی ساختن این طرح هستیم.


 صدور مجوز راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان/عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات

نشست خبری پروژه ملی ساماندهی صدور مجوز و راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،نشست خبری پروژه ملی ساماندهی صدور مجوز و راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی استان سیستان و بلوچستان با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، علی زینی‌وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان و حسین مسگرانی مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و جمعی از اصحاب رسانه در سالن همایش ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شد.

قبادی در ابتدای این نشست با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از محتوا، تکنیک و روش‌های دوخت برآمده از سوزن‌دوزی اصیل بلوچ و دیگر انواع دوخت در استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با پیشنهاد و همکاری سپاه پاسداران استان، منطقه آزاد چابهار و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پروژه صدور مجوز و راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی استان سیستان و بلوچستان کلید خورده است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ادامه افزود: مجری این طرح، یک مجموعه غیردولتی با عنوان "ردای سنتی مکران" است و تفویض اختیار صدور مجوز و بیمه فعالان در این طرح به اداره کل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان واگذار شده است.

قبادی به موضوع عقد قرارداد خرید محصولات از واحدها و عرضه داخلی و صادرات اشاره کرد و گفت: علاوه بر استان سیستان و بلوچستان در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد نیز در حال برنامه‌ریزی برای اجرایی ساختن این طرح هستیم.

او همچنین به اجرای طرح در قالب شکل آزمایشی از یک ماه گذشته در منطقه آزاد چابهار اشاره کرد و از پیش‌بینی برای راه‌اندازی یک‌هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال جاری خبر داد.

عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در سخنانی بر لزوم توجه به رفاه و توسعه اقتصاد محلی، عمران و آبادانی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با رویکرد جلب مشارکت محلی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در بحث منابع انسانی بر اقتصاد خانوار این منطقه اثرگذاریم.

کردی از راه‌اندازی هفت تعاونی سوزن‌دوزی در چابهار خبر داد و اذعان داشت: 100 سوزن دوز عضو در این تعاونی‌ها بیمه‌شده‌اند و در راستای صادرات این فعالیت‌ها، گروه‌هایی از صنعتگران ایرانی در کشورهایی مانند عمان و ایتالیا محصولات سوزن‌دوزی منطقه را به فروش رسانده‌اند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ابراز امیدواری کرد از مسیر اقتصاد فرهنگ، ضمن توسعه فعالیت‌های فرهنگی به اشاعه و تقویت هویت ایرانی کمک خواهیم کرد.

او تأکید کرد: در حال حاضر با سرمایه یک‌میلیون تومانی یک کارگاه کوچک سوزن‌دوزی ایجادشده و محصولاتی در پی این مهم رقم می‌خورد که قیمتی بالغ‌بر 5 تا 35 میلیون تومان دارند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان دیگر سخنران این نشست خبری بود و با تأکید بر اینکه توجه به مشاغل خرد، گفتمان امروز کشورمان است اظهار داشت: باید در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های معطل‌مانده را شناسایی و تصویر درستی از آن به دنیا مخابره کرد.

زینی‌وند گفت: منابع تنها در صورتی ایجاد شغل خواهند کرد که دیدگاه و تعریف درستی از زنجیره یک شغل وجود داشته باشد و در ادامه بازاریابی و تولید هدفمند از رموز موفقیت در این مسیر است.

او همچنین از ساخت فیلمی درباره ظرفیت‌های ملی، قومی و فرهنگی موجود در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و تصریح کرد: سرکوب تنوع قومیتی ر این منطقه، رخنه در هویت فرهنگ ایرانی است.

حسین مسگرانی مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست خبری از صدور 60 مجوز و ارائه بیمه هنرمندان به‌منظور راه‌اندازی کارگاه‌های سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.کلمات کلیدی


captcha