فردوس کاویانی نمونه بارزی از یک هنرمند خلاق مردمى است
تاریخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت: 11:33:23


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1c802c7531a190d1fc2654765e873311.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 41686 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۲۲:۱۱                 سینما

مسعود جعفرى جوزانى:

فردوس کاویانی نمونه بارزی از یک هنرمند خلاق مردمى است


ایرانیان_ ـ مسعود جعفرى جوزانى نویسنده و کارگردان سینما، در مراسم نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران گفت: در هنر بازیگری خالق اثر هنری و ابزار ساخت اثر و خود اثر یکی می‌شوند تا ما شاهد یکی از ناب‌ترین شیوه‌های خلق هنر باشیم. فردوس کاویانی نمونه بارزی از یک هنرمند خلاق مردمى است.


 فردوس کاویانی نمونه بارزی از یک هنرمند خلاق مردمى است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،مسعود جعفرى جوزانى نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران، در مراسم نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران که با اجرای امیر پوریا منتقد و نوسینده سینمایی و همچنین با حضور تعداد زیادی از هنرمندان و علاقمندان و طرفداران این هنرمند در ساعت 18 روز گذشته چهارشنبه 26 تیر ماه جاری در سالن «سیف‌الله داد» خانه سینما در تهران برگزار شد؛ گفت: اغلب هنرمندان برای ارائه هنر خود ابزاری در اختیار دارند: نوازنده و حتى خواننده با ساز، نقاش با بوم و رنگ و قلم، عکاس و فیلمبردار با دوربین، مجسمه‌ساز با سنگ و چوب وگِل، ولی بازیگر با تمام جسم و جانش، با احساس و شعورش، با عقل و دلش، با حرکات بدنش، میمیک صورتش، لحن صدایش و صداقت کلامش به آفرینش هنر می‌پردازد ... در هنر بازیگری خالق اثر هنری و ابزار ساخت اثر و خود اثر یکی می‌شوند تا ما شاهد یکی از ناب‌ترین شیوه‌های خلق هنر باشیم.
جوزانی سازنده سريال تاریخی «در چشم باد» در ادامه اظهار داشت: فردوس کاویانی دهه‌هاست که با بهره‌گیری از مطالعات و تجربیات و اندیشیدن به مشكلات، مسائل و مصائب زندگی، از وجود خودش مایه گذاشته و هنر آفریده تا ما بتوانيم لحظه‌ای رنج هستی را کنار بگذاریم و لبخند بزنیم. تا با ديدن زندگى و تجربیات دیگران بیشتر آشنا شویم. تا زندگى را بهتر بفهميم و به درك عميق‌ترى از خود برسيم ... تا کیفیت زندگی‌مان افزایش یابد.
کارگردان فیلم‌های سینمایی «شیر سنگی» و «جاده‌های سرد» در ادامه سخنانش افزود: می‌گویند آدم پیش از آشنایی با هر مسلک، مذهب، تفکر، یا ایدئولوژی، با پیروان آن مسلک آشنا می‌شود و با ديدن كردار و رفتار و شنيدن گفتار اوست که نسبت به آن اندیشه، نظری مثبت یا منفی پیدا می‌کند. فردوس کاویانی نمونه بارزی از یک هنرمند خلاق مردمى است.
کارگردان فیلم‌های سینمایی «سایه خیال» و «در مسیر تندباد» با بازی فردوس کاویانی در پایان سخنانش تأکید کرد: اين بازيگر توانا، برخلاف افراد نارسيست، کم استعداد و کم سواد و پرمدعایی که این روزها به ضرب و زور پول‌هاى باد آورده حرام، با عنوان هنرمند از آنها یاد می‌شود،  در اوج استعداد و شعور، در کمال فروتنی و بی‌ادعا از جان مایه گذاشته و ما را به این حقیقت رسانده که هر که به مردم مهر بورزد و برای رستگاری دیگران بکوشد، دوست اهورمزدا و درمان بخش زندگی مردم خواهد بود.
در بخش دیگری از این مراسم، حمید جبلی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: ما از پند و اندرز و نصیحت چیزی یاد
نمی‌گیریم؛ بلکه از رفتار آدم‌ها چیز یاد می‌گیریم. ما هم از کاویانی چیزهای خیلی زیادی مثل نظم، ادب، جدیت در کار و احترام یاد گرفتیم. او سال‌ها عمر خود را گذاشت تا برای کسانی‌که خانه نداشتند خانه بخرد، در این راه با مشکلات زیادی مواجه شد ولی در نهایت موفق شد که برای آنها مسکن تهیه کند. من برای او سلامتی آرزو می‌کنم و امیدوارم که خوب و خوش باشند و سایه‌شان بالای سر خانواده باشد.
مراسم نکوداشت فردوس کاویانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران با حضور تعدادی از هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون، از جمله؛ حمید جبلی، منوچهر شهسواری مدیرعامل خانه سینما، علیرضا خمسه، فتح‌الله جعفری جوزانی بازیگر، تهیه کننده و مترجم آثار سینمایی و ادبی، فاطمه معتمدآریا، حسین دلیر کارگردان سینما و تلویزیون، صدرالدین زاهد بازیگر قدیمی تئاتر، مهرانه مهین‌ترابی، هادی مرزبان، سیروس ابراهیم‌زاده، پژمان بازغی، اسدالله یکتا، سمیه نجومی، فرامرز روشنایی، فرزاد حسنی و ... در سالن «سیف‌الله داد» خانه سینما در تهران برگزار شد.

 کلمات کلیدی


captcha