نفوذ گردشگری تهران در بخش‌های مختلف افزایش یافته است/آغاز اجرای طرح پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو/لایحه ایجاد سازمان گردشگری نهایی شده
تاریخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت: 14:23:05


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1c802c7531a190d1fc2654765e873311.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 42243 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۲۱:۴۵                 میراث فرهنگی و گردشگری

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد؛

نفوذ گردشگری تهران در بخش‌های مختلف افزایش یافته است/آغاز اجرای طرح پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو/لایحه ایجاد سازمان گردشگری نهایی شده


ایرانیان_ مهدی سیف گفت: با تلاش مدیریت جدید شهری نفوذ گردشگری تهران در بخش‌های مختلف افزایش یافته است به گونه‌ای که ما را در جلسات ریاست جمهوری و حتی نهادهای داخلی در صورتی که موضوع جلسه به گردشگری مربوط باشد دعوت کرده و نظر ستاد گردشگری شهرداری را نیز در مسائل مختلف جویا می‌شوند.


نفوذ گردشگری تهران در بخش‌های مختلف افزایش یافته است/آغاز اجرای طرح پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو/لایحه ایجاد سازمان گردشگری نهایی شده

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،  تور تهرانگردی ستاد گردشگری شهرداری تهران  صبح امروز 17 مرداد 98به مناسبت روز خبرنگار با حضور جمعی از اصحاب رسانه  برگزار شد.

مهدی سیف رئیس ستادگردشگری شهرداری تهران  گفت: متاسفانه گردشگری در تهران در دوره‌های قبل مظلوم واقع شده است اما، با این حال با تلاش مدیریت شهری جدید نفوذ گردشگری تهران در بخش‌های مختلف افزایش یافته است به گونه‌ای که ما را در جلسات ریاست جمهوری و حتی نهادهای داخلی در صورتی که موضوع جلسه به گردشگری مربوط باشد دعوت کرده و نظر ستاد گردشگری شهرداری را نیز در مسائل مختلف جویا می‌شوند.

وی ادامه داد؛در لایحه اخیری که سازمان میراث فرهنگی به هیات دولت ارسال کرده است، نظر شهرداری تهران نیز در مورد مفاد این لایحه پرسیده شده است و این نشان می‌دهد که گردشگری در تهران جای خود را پیدا کرده است.

رئیس ستادگردشگری اظهارداشت: متاسفانه مردم نسبت به محیط‌های پیرامونی خود بی‌تفاوت و بی‌خبر هستند که در خیابان‌های تهران چه اتفاقاتی افتاده است. به همین دلیل می‌بینیم که رستوران‌گردی و فست‌فودگردی به مقصدی برای تهرانی‌ها بدل شده است در حالی که آنان می‌توانند از مراکز دیدنی شهرشان استفاده کنند و برهمین اساس و برای شناساندن تهران و کوچه‌هایش به مردم طرح «پرسه در شهر» را اجرایی کردیم که برای اولین‌بار با شیوه‌ای نو در تهران اجرایی شد.

رییس ستاد گردشگری تهران با اعلام اینکه؛ در نوروز امسال ۱۸ مسیر در تهران را شناسایی کردیم که عمدتا در مناطق ۱، ۲۰، ۱۱ و ۱۲ بودند، بیان داشت: این مسیرها که در حوزه گردشگری تاریخی، خانه‌های قدیمی، مذهبی و غیره طراحی شد، سبب می‌شود که احساس تعلق محلی بالاتر برود و با توجه به استقبال مردم این ۱۸ مسیر را به ۳۰ مسیر رساندیم و بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

سیف گفت: طی هماهنگی‌های انجام شده با شهرداری روز پنج‌شنبه را تحت عنوان پنج‌شنبه‌های گردشگری بدون خودرو راه‌اندازی کردیم،برای این مهم نیز راهنمایانی که شال آبی دارند را در نزدیکی آثار تاریخی مهم مستقر کرده‌ایم و آنها نسبت به راهنمایی مردم اقدام می‌کنند.

رئیس ستادگردشگری تهران گفت: ما می‌خواهیم روایتی صحیح از تهران را به مردم بشناسانیم، مسیرهای گردشگری که در این پنج‌شنبه‌های گردشگری در نظر گرفته شده باعث شده است که تورهای گردشگری دیگر نیز شکل بگیرند.

وی  با بیان اینکه ؛ مردم با "پرسه‌زدن" در شهر نقاط ارزشمند را شناسایی می‌کنند گفت:جلساتی نیز با سازمان میراث گردشگری تهران برگزار کردیم تا این سازمان درپنج‌شنبه‌های گردشگری به مردم خدمات دهند که تاکنون موزه فرش، رضا عباسی و آبگینه را برای بازدید عموم در این طرح رایگان کرده‌اند و امیدواریم سایر سازمان‌های متولی نیزدر این طرح مارا یاری کنند.

رئیس ستادگردشگری تهران گفت:در برنامه سوم توسعه شهر تهران ایجاد سازمان گردشگری شهرداری تهران مورد تایید و تصویب قرار گرفته و  لایحه آن نهایی شده و پس از تایید توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، با امضای شهردار تهران به شورای شهر تقدیم خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ما در این لایحه ،مدیریت یکپارچه گردشگری را در شهرداری تهران مورد توجه قرار دادیم،تا اینکه بتوانیم برای توسعه گردشگری در تهران باید سازمان‌یافته‌تر فعالیت کنیم.

سیف گفت: متاسفانه گردش‌کردن در تهران در حد رستوران‌گردی و فست‌فودگردی تقلیل پیدا کرده. مردم می‌توانند با صرف کمترین هزینه در مسیرهای گردشگری مورد علاقه‌شان تردد کنند و برهمین اساس علاقه‌مندان می‌توانند برای انتخاب تور مورد نظر خود و تعیین روز به سایت ستاد گردشگری   http://visit.tehran.ir/ مراجعه نمایند.

 کلمات کلیدی


captcha