ایران با اتکا بر دانش خود می‌تواند بر لبه تکنولوژی روز جهان حرکت کند/برگزاری لیگ پایا در ۷ رشته
تاریخ: ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: 00:38:06


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 42463 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ۲۱:۱۲                 آموزش عالی و فناوری

مدیرعامل موسسه رزمندگان اسلام:

ایران با اتکا بر دانش خود می‌تواند بر لبه تکنولوژی روز جهان حرکت کند/برگزاری لیگ پایا در ۷ رشته


ایرانیان_ فاطمی نژاد مدیرعامل موسسه رزمندگان اسلام گفت: پیام لیگ پایا این است که ایران با اتکا بر دانش خود می‌تواند بر لبه تکنولوژی روز جهان حرکت کند و هدف ما هم تحقق فرموده مقام معظم رهبری است تا خودباروی را در دانش آموزان نهادینه کنیم.


ایران با اتکا بر دانش خود می‌تواند بر لبه تکنولوژی روز جهان حرکت کند/برگزاری لیگ پایا در ۷ رشته

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، نشست خبری دوازدهمین دوره لیگ بین‌المللی پیشگامان ایران اسلامی صبح امروز 30 مرداد 98  با حضور مرتضی فاطمی نژاد مدیرعامل موسسه، فرهام علیزاده مدیر اجرایی لیگ پایا و رضا حقی مدیر علمی این لیگ در موسسه علمی رزمندگان اسلام برگزار شد.

مرتضی فاطمی نژادمدیرعامل موسسه علمی آموزشی رزمندگان  در ابتدای این نشست  با بیان این که لیگ پایا بزرگ‌ترین مسابقه علمی و پژوهشی در جهان اسلام است، گفت: امسال که دوازدهمین دوره لیگ پایا برگزار می شود و ۴۱ هزار نفر از کل کشور در مسابقه ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۵۰ نفر پس از طی مراحل مقدماتی و نیمه نهایی به مرحله نهایی رسیدند.

وی افزود:طبق سنوات گذشته دانش آموزان کشورهای انگلستان، سوریه، لبنان، عراق، پاکستان و افغانستان در تیم های ۴ نفره در مسابقه حضور پیدا کردند.

فاطمی نژادگفت: مسابقات لیگ پایا در ۷ رشته برگزار می شود که امسال برای نخستین بار بخش کارآفرینی هم به آن اضافه شده است.

مدیرعامل موسسه علمی آموزشی رزمندگان  با اعلام این موضوع که از اولین دوره تا امروز بیش از ۷۰۰ هزار دانش آموز در مسابقه شرکت کردند، بیان کرد: امسال توانستیم با سازمان سمپاد کشور به توافق اولیه برسیم تا نفرات برتر لیگ در این سازمان حضور داشته باشند و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

او افزود: مسابقه لیگ پایا دانش آموزان را از فضای صرفا تئوری دور کرده و سعی شده تا دانش آموزان در ۲ بخش چالشی و فراینده ها به رقابت با هم بروند که این موضوع باعث می شود تا آینده سازان کشور علاوه بر حل مسائل تئوری با ساخت و مدل سازی پژوهش ها وارد فضای کسب و کار شوند و از فضای تک رشته ای خارج شوند.

فاطمی نژاد درباره میزان حضور دختران در لیگ پایا گفت: طبق آمار در چند سال گذشته بین ۳۰ تا ۴۰ درصد شرکت کنندگان را دختران تشکیل داده اند که این میزان هر سال در حال افزایش است.

مدیرعامل موسسه رزمندگان اسلام درباره پیام این لیگ بیان کرد: پیام لیگ پایا این است که ایران با اتکا بر دانش خود می‌تواند بر لبه تکنولوژی روز جهان حرکت کند و هدف ما هم تحقق فرموده مقام معظم رهبری است تا خودباروی را در دانش آموزان نهادینه کنیم.

 فرهام علیزاده مدیر اجرایی لیگ پایا ،درباره زمان برگزاری لیگ پایا اظهار داشت: زمان برگزاری مرحله نهایی این لیگ ۲ تا ۴ شهریور ماه در شهر مقدس مشهد است، البته لیگ پایا مراحل مقدماتی و نیمه نهایی هم دارد که مرحله مقدماتی در بهمن و اسفند هر سال و مرحله نیمه نهایی هم در اردیبهشت ماه برگزار می شود.

دبیر اجرایی لیگ پایا با اشاره به حضور تیم‌هایی از چند کشور خارجی در این لیگ، ادامه داد: همه کشورهای حاضر در مسابقه مراحل مقدماتی و نیمه نهایی را در کشور خود برگزار می‌کنند و برای مرحله نهایی به ایران سفر می‌کنند.

وی تصریح کرد: قالب فعالیت در لیگ پایا کار گروهی بوده که در این راستا بیش از ۸ هزار گروه در مدارس کشور تشکیل شده است.

دبیر اجرایی لیگ پایا درباره دستاوردهای لیگ پایا گفت: برگزار ی چنین مسابقه ای در کشور دستاوردهای مهمی دارد که مهم‌ترین ان شناسایی و سرمایه گذاری روی نخبگان و یا ایجاد بانک ایده و پژوهش است.

علیزاده در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: ما در تلاش هستیم تا نمایشگاه «های تک» را در پاییز امسال برگزار کنیم و دستاوردهای لیگ پایا را در آن به نمایش بگذاریم.

بنا براین گزارش ؛دوازدهمین دوره لیگ بین‌المللی پایا در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.کلمات کلیدی


captcha