نفس راحت بسکتبال، المپیکی شدیم
تاریخ: ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: 10:12:23


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 42815 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ ۱۸:۵۴                 سایر حوزه ها

جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹؛

نفس راحت بسکتبال، المپیکی شدیم


ایرانیان_تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی قاطعانه مقابل فیلیپین و شکست همزمان چین مقابل نیجریه به المپیک رسید.


نفس راحت بسکتبال، المپیکی شدیم

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان در آخرین مسابقه جام جهانی ۲۰۱۹ از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف فیلیپین رفت. اهمیت این مسابقه در احتمال کسب سهمیه مستقیم المپیک برای تیم ملی کشورمان بود. ملی پوشان ایران با قاطعیت کامل فیلیپین را شکست دادند و سهمیه مستقیم المپیک ۲۰۲۰ را به دست آوردند.
 
ترکیب ابتدایی:

ایران: بهنام یخچالی،​ محمد جمشیدی، ​صمد نیکخواه بهرامی، ​محمد حسن زاده و حامد حدادی

فیلیپین: کیه فر راونا، ​مارک باروکا، ​گیب نوروود، ​جپت آگیلار، آندری بلچ
 
ایران شروع خوبی با ۶ امتیاز پیاپی داشت و آندری بلچ بازیکن خارجی فیلیپین با یک پرتاب سه امتیازی،​ امتیازآوری را برای این تیم آغاز کرد. بازیکنان ایران با وجود کسب امتیازات در سوی دیگر میدان به بازیکنان فیلیپینی هم اجازه کسب امتیاز می‌دادند و به همین دلیل بازی در پنج دقیقه ابتدایی نزدیک پیش رفت.
 
رقابت سه امتیازی‌ها
 
در اواسط کوارتر، رقابت دو تیم در شوت‌های راه دور جالب توجه بود، به طوری که ۶ پرتاب سه امتیازی پیاپی بین دو طرف رد و بدل شد و در واقع هر دو تیم در هر حمله، ​جواب پرتاب تیم مقابل را می‌داد تا آخرین پرتاب‌ها که دو بار پیاپی به نفع فیلیپین به ثمر نشست.
 
شوت‌های فیلیپینی‌ها در این مسابقه ادامه پیدا کرد و به همین دلیل تیم ملی ایران موفق به فاصله گرفتن از حریف در کوارتر نخست نشد. پنج امتیاز در ۲۰ ثانیه پایانی کوارتر باعث شد که ایران در کوارتر نخست ۳۰ بر ۲۴ برنده شود. بهنام یخچالی با ۱۱ امتیاز،​ بهترین بازیکن ایران در کوارتر نخست بود.

حامد حدادی با توجه به قامت بلندتر، تفاوت ایران و فیلیپین در این مسابقه بود. ایران با کمک حدادی در کوارتر دوم به اختلافی ۱۰ امتیازی با فیلیپین رسید. بازیکنان فیلیپین که راه دیگری برای مهار حدادی پیدا نمی‌کردند، به طور پیاپی روی این بازیکن خطا می‌کردند.
 
فیلیپینی‌ها از میانه کوارتر دوم، چهار دقیقه و نیم موفق به کسب امتیاز نشدند و اختلاف دو تیم به ۱۵ امتیاز رسید. آندری بلچ با یک پرتاب آزاد بالاخره یک امتیاز برای فیلیپین به دست آورد. ایران کوارتر دوم را ۱۸ بر ۱۰ برد و با برتری ۴۸ بر ۳۴ در پایان نیمه نخست به رختکن رفت.
 
حامد حدادی با ۱۴ امتیاز و ۷ ریباند بهترین بازیکن ایران در نیمه نخست بود.
 
بازیکنان ایران که نتیجه خوبی در نیمه اول گرفته بودند، ​در نیمه دوم برای مقاومت و بهبود اختلاف امتیازی وارد میدان شدند. فیلیپنی‌ها هم که بردی در جام جهانی به دست نیاورده بودند، ​در این نیمه سعی در دفاع بهتر مقابل ایران داشتند. ۲ پرتاب سه امتیازی از حامد حدادی و محمد جمشیدی، ​روحیه تیم را بالاتر هم برد.

عملکرد خوب ایران در کوارتر سوم ادامه پیدا کرد و​ این کوارتر با نتیجه ۲۷ بر ۱۶ تمام شد. ملی پوشان ایران اختلافی ۲۵ امتیازی با حریف ایجاد کردند که خیال تیم را از صعود به المپیک راحت می‌کرد.
 
فیلیپینی‌ها در کوارتر پایانی همچنان به تلاش برای کاهش اختلاف ادامه می‌دادند؛ اما بازیکنان ایران برخلاف مسابقات گذشته اجازه از دست رفتن برتری خود را به حریف ندادند. در این میان نگاه مردم ایران به مسابقه نیجریه و چین بود که با اختلاف نزدیکی به سود نیجریه ادامه داشت. چند دقیقه قبل از اتمام مسابقه ایران و فیلیپین، تیم چین با نتیجه ۸۶ بر ۷۳ از نیجریه شکست خورد و خیال ایران از صعود به المپیک راحت شد.

تیم ملی بسکتبال ایران در پایان با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ فیلیپین را شکست داد و سهمیه مستقیم المپیک ۲۰۲۰ را به دست آورد.
برترین بازیکنان ایران در این مسابقه:
حامد حدادی با ۱۹ امتیاز و ۷ ریباند؛ محمد جمشیدی با ۱۶ امتیاز؛ ۵ ریباند و ۵ پاس گل؛ بهنام یخچالی با ۱۴ امتیاز، ۵ ریباند و ۵ پاس گل و آرون گرامی پور با ۱۲ امتیاز
 
تیم ملی بسکتبال ایران برای سومین بار بعد از المپیک‌های ۱۹۴۸ و ۲۰۰۸ به المپیک رسید و تک سهمیه آسیا را به دست آورد.کلمات کلیدی


captcha