قواعد بازدارندگی را تثبیت کرده‌ایم/ هر جنگی علیه ایران به نابودی اسرائیل می‌انجامد
تاریخ: ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: 07:58:36


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 42830 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ ۲۱:۰۳                 بین الملل

سید حسن نصرالله:

قواعد بازدارندگی را تثبیت کرده‌ایم/ هر جنگی علیه ایران به نابودی اسرائیل می‌انجامد


ایرانیان_دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که رزمندگان مقاومت قواعد بازدارندگی را تثبیت کردند و اگر بار دیگر به لبنان تجاوز شود، مقاومت به صورت مناسب و متناسب پاسخ خواهد داد و دیگر هیچ خط قرمزی برای مقاومت وجود ندارد.


قواعد بازدارندگی را تثبیت کرده‌ایم/ هر جنگی علیه ایران به نابودی اسرائیل می‌انجامد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی روز عاشورای سال ۱۴۴۱ حضور گسترده مردم در مراسم عزاداری روز عاشورا را پاسخی به ندای تاریخی امام حسین (علیه‌السلام) در کربلاء در قلب محاصره آن روز دانست و اظهار داشت که صدای آن روز امام حسین (ع) امروز از گلوی هر فرد مظلوم محاصره شده در این زمانه بیرون می‌آید.

به گزارش شبکه المنار، نصرالله افزود: این حضور گسترده، بیان‌کننده لبیک شما به آن ندای تاریخی در روز دهم ماه محرم الحرام در قلب صحرای کربلاست؛ روزی که در محاصره و خطر بود. بعد از آمدن نسل‌ها، امروز حس می‌کنیم که حسین (ع) ما را صدا می‌زند و همینطور نسل‌های بعد تا روز قیامت را. صدای حسین از حنجره همه مظلومان و ستم‌دیدگان و مستضعفان در کشور ما و سراسر دنیا بیرون می‌آید و فریاد می‌زند که آیا یاری‌کننده‌ای هست که مرا یاری کند؟».

نصرالله با اشاره به موضوع فلسطین، اعلام کرد که سخنانش را با موضوع فلسطین آغاز می‌کند. نصرالله گفت، مقاومت در کنار مردم فلسطین و حقوق آنان ایستاده و خود را به آن متعهد می‌داند. در یمن نیز سال جدید هجری قمری و عاشورا و کربلای جدیدی آمد. ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره، غربت - همان‌طور که امام حسین در کربلا بود - است. جنگ علیه یمن در سایه سکوت دنیا و شراکت آمریکا و انگلیس، زنان و بچه‌های یمنی با سلاح این کشورها کشته می‌شود. ادامه جنگ عربستان و امارات برای آنان چیزی جز شکست و ننگ ابدی و تاریخی و عذاب در قیامت نخواهد داشت.

وی افزود: هیچ یک از اهدافی که عربستان و امارات اعلام کرده بودند محقق نشده است. و آن‌چه در جنوب یمن در جریان است، دروغ آنان درباره حمایت از دولت قانونی یمن را نشان داد و آشکار کرد و نشان داد که طرح‌هایشان تجزیه یمن برای تضعیف و استضعاف آن است. آنها به منابع و ثروت یمن طمع دارند. آنها به بهانه آنچه آن را نفوذ ایران در یمن می‌خواندند به این کشور حمله کردند. امروز بار دیگر خواستار توقف جنگ یمن می‌شویم

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که در بحرین مردم هنوز در رنج هستند. سال هجری قمری جدید از راه رسید و مردم تحت رنج دولت خائن هستند که انان را در ایام محرم تحت فشار قرار داده است. دولت به خطیبان و علمای دینی ظلم می‌کند و به سوی عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی حرکت کرده است.

نصرالله بیان کرد میزبانی بحرین از کنفرانس اقتصادی [طرح] معامله قرن علیه فلسطین، خیانتی دیگر بود که از خود نشان داد. خطاب به مردم بحرین می‌گوییم که جهاد بزرگ شما به ثمر خواهد نشست و این وعده خدا به مجاهدان صادق است و اینجا با شما اعلام همبستگی می‌کنیم.

دبیر کل حزب‌الله درباره تحریم‌های آمریکا گفت، این تحریم‌ها ظالمانه است. این تحریم‌ها علیه ایران و سوریه و جنبش‌های مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق، تجاوزی است که دولت آمریکا بعد از شکست دو چیز، فشار مالی وارد می‌کند. اول جنگ‌های اسرائیل در فلسطین و لبنان. اسرائیل نتوانست هیچ یک از اهداف خود را در این جنگ‌ها محقق کند. و دوم شکست آمریکا در جنگی که از طریق گروههای تکفیری در لبنان، سوریه و عراق آغاز کرد. مقاومت در لبنان از سال‌های دور در لیست تحریم و تروریسم آمریکا قرار داشته و این مسئله، جدید نیست. این امر برای کمک به اسرائیل است. اما درباره تحریم بانک‌ها در لبنان باید بگویم که حزب‌الله در آنها پولی ندارد. ما در حزب الله باید درباره گزینه‌های خود بازنگری کنیم و خوب آن را بررسی کنیم. تا الان وقتی فشار بر خود ما در مقاومت بود می‌گفتیم که تحمل می‌کنیم اما زمانیکه این ظلم به مردم تعمیم داده شده باید با آن مقابله کنیم.

نصرالله در خصوص مسائل لبنان و رژیم صهیونیستی گفت، لبنانی‌ها تلاش اخیر اسرائیل برای تغییر قواعد نبرد که از سال 2006 جریان داشت، ناکام گذاشت. اسرائیل هزاران نقض حریم لبنان در سال داشت. اما خطوط قرمزی وجود داشت [که اسرائیل آن را نقض کرد]. تلاش اخیر و تجاوز اخیر به ضاحیه و ارسال پهپادهای بمب‌گذاری شده تجاوزی بزرگ بود. موضع رسمی و سیاسی و مردمی لبنان قوی و بزرگ بود. مقاومت هم پاسخ داد. یک پاسخ در عمق مرز فلسطین اشغالی بود و یک پاسخ ساقط کردن پهپاد اسرائیلی بود. امروز بر خلاف همه تهدیدها ما قدرت بازدارندگی خود را که از لبنان حفاظت می‌کند، تقویت کردیم.

وی ادامه داد، اخیرا ما شاهد آدمک‌هایی بودیم که ارتش اسرائیل در خودروهای نظامی در مرز گذاشته بود تا حزب الله را فریب بدهند. فرض کنیم که شما فریب دادید. نکته مهم این است که ارتشی که تا دیروز می‌گفتند شکست ناپذیر است امروز این‌قدر سست و ضعیف شده که روی به کارهای هالیوودی شبیه فیلم‌های سینمایی آورده است. دشمن پیشتر برای خود نوار امنیتی ایجاد می‌کرد اما امروز به جایی رسیده که مرز را تخلیه می‌کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت، امروز زمانی‌که از ما از نبود خطوط قرمز صحبت می‌کنیم، منظورمان این نیست که به قطعنامه 1701 متعهد نخواهیم بود. شما می‌دانید که اسرائیل هیچگاه به آن پایبند نبوده است.

وی افزود، لبنان به این قطعنامه احترام می‌گذارد و حزب‌الله بخشی از دولت است. اما این موضوع یک چیز است و تجاوز اسرائیل به لبنان یا نقض حریم آن یا حمله از طریق پهپادها یا طرق دیگر، چیزی دیگری است که مقاومت و لبنان حق دارند که از خود و کرامت و عرض و آبرو و حاکمیت خود حمایت کنند. جدای از جنجال داخلی و تهدیدهای خارج، در روز امام حسین تکرار می‌کنیم که رزمندگان مقاومت قواعد بازدارندگی را تثبیت کردند و اگر بار دیگر به لبنان تجاوز شود، مقاومت به صورت مناسب و متناسب پاسخ خواهد داد و دیگر هیچ خط قرمزی برای مقاومت وجود ندارد.

نصرالله گفت، امروز لبنان احترام خود را بر همه تحمیل کرده است. آمریکایی‌ها تماس گرفتند، آلمانی‌ها، انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها، مصری‌ها و خیلی‌های دیگر قبل از پاسخ مقاومت و هنگام پاسخ مقاومت تماس گرفتند. زمانی که نماینده آمریکا و دوست اسرائیل می‌آید و می‌خواهد با رؤسای لبنان درباره مسائل مرزی، گازی و نفتی مذاکره کند، سران لبنان باید بدانند که محترم هستند. امانتی که بر عهده سران کشور برای حفاظت از حقوق نفتی، گازی، آبی و خاکی هست، امانت سنگینی است.

هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود نه محور مقاومت

نصرالله در بخش پایانی سخنان خود به تهدید‌ها علیه ایران نیز پاسخ داد و گفت که ما هر گونه جنگ علیه ایران را رد می‌کنیم و آن را جنگی علیه کل محور مقاومت می‌دانیم که خیلی از کشور‌ها را نابود خواهد کرد. در روز عاشورا موضع خود را به عنوان بخشی از محور مقاومت بار دیگر صراحتاً اعلام می‌کنیم و می‌گوییم ما بی‌طرف نیستیم. آنان که فکر می‌کنند این جنگ احتمالی، پایان محور مقاومت است، بدانند که این جنگ احتمالی پایان اسرائیل و هیمنه و سلطه و حضور آمریکا در منطقه خواهد بود. این محور که در رأس آن امام خامنه‌ای ایستاده، اینجا به دنیا اعلام می‌کنیم که آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای سید ما و رهبر ما، حسین زمان ماست.

نصرالله مثل سخنان شب گذشته خود بار دیگر اعلام کرد، به آقا، سید و رهبر خود می‌گوییم،‌ ای حسین زمان ما، همچنان که یاران امام حسین در شب عاشورا گفتند، ما هم می‌گوییم که والله‌ای سرور و امام ما، اگر همه ما کشته شویم و بدانیم که کشته می‌شویم و ما را می‌سوزانند، سپس زنده می‌شویم و این کار را هزار بار با ما بکنند،‌ ای حسین زمانه، تو را تنها نخواهیم گذاشت.

دبیر کل حزب‌الله گفت، ما در این محور، جز پیروزی، عزت و حفظ مقدسات و حاکمیت خود ندیدیم. این محور تنها امید ملت‌های مستعضف است. اما حساب باز کردن روی آمریکا یا غرب که هر دو مطلقاً از اسرائیل حمایت می‌کنند، حسابی شکست خورده است. ما بر این‌ها و دروغ‌هایشان تکیه نمی‌کنیم. تکیه ما بر مردم و جنبش‌های مقاومت، جهاد خودمان، روحیه حسینی خود و محور مقاومت است. امروز در روز عاشورا بار دیگر تأکید می‌کنیم که امروز، فردا و تا همیشه «لبیک یا حسین».

انتهای پیام/کلمات کلیدی


captcha