فعالیت آزمایشگاه آنلاین درفضای مجازی نوعی دلالی در پزشکی است/برگزاری بیست و یکمین همایش سالانه و بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه
تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: 19:34:35


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 42928 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۲۰:۰۱                 بهداشت ،درمان و سلامت

نائب رئیس انجمن آسیب شناسی در نشست رسانه ای؛

فعالیت آزمایشگاه آنلاین درفضای مجازی نوعی دلالی در پزشکی است/برگزاری بیست و یکمین همایش سالانه و بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه


ایرانیان_نائب رئیس انجمن آسیب شناسی با اشاره به فعالیت آزمایشگاه آنلاین در فضای مجازی گفت:فردی که هیچ مجوزی از وزارت بهداشت ندارد در قالب یک استارت آپ آزمایش آنلاین انجام می دهد؛ به شکلی که از طریق پیام رسان‌ها و دریافت مبلغی نسخه را مشاهده کرده و با فرستادن فردی نمونه خون بیمار را دریافت می کند و با در اختیار قرار دادن این نمونه در آزمایشگاه ها آزمایش را انجام می‌دهد؛ در حالی که این نوعی دلالی در پزشکی بوده و به هیچ وجه مورد تایید نیست.


فعالیت آزمایشگاه آنلاین درفضای مجازی نوعی دلالی در پزشکی است/برگزاری بیست و یکمین همایش سالانه و بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،نشست خبری با موضوع برگزاری همایش سالانه و بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه عصر امروز  سه شنبه 26 شهریورماه در محل انجمن آسیب شناسی ایران ، با حضور آقایان دکتر مهران قهرمانی، دکتر فرید کرمی، دکتر حسین دارآفرین و سرکار خانم دکتر مریم ابوالحسنی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست رسانه ای ،فرید کرمی، نائب رییس انجمن آسیب شناسی نیز طی سخنانی اظهارداشت :اکنون حدود سه  هزار آزمایشگاه خصوصی و ۲۳۰۰ آزمایشگاه دولتی در کشور فعالیت می کنند ؛ضمن اینکه دو هزار پاتولوژیست در کشور فعالیت می کنند.

وی در خصوص عدم پرداخت مالیات توسط پزشکان، گفت: بعید می دانم آزمایشگاهی در کشور وجود داشته باشد که فاقد کارت خوان باشد و ادعا می کنیم یکی از بخش هایی که شدیداً زیر نظر سازمان مالیاتی است، آزمایشگاه ها هستند و اینکه پزشکان مالیات نمی دهند درباره آزمایشگاه ها صدق نمی کند.

نائب رئیس انجمن آسیب شناسی  به فعالیت آزمایشگاه آنلاین در  فضای مجازی، پرداخت و گفت :فردی که هیچ مجوزی از وزارت بهداشت ندارد در قالب یک استارت آپ آزمایش آنلاین انجام می دهد؛ به شکلی که از طریق پیام رسان‌ها و دریافت مبلغی نسخه را مشاهده کرده و با فرستادن فردی نمونه خون بیمار را دریافت می کند و با در اختیار قرار دادن این نمونه در آزمایشگاه ها آزمایش را انجام می‌دهد؛ در حالی که این نوعی دلالی در پزشکی بوده و به هیچ وجه مورد تایید نیست.

وی ادامه داد:مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این خصوص شکایت کردند اما نتیجه گرفته نشود این آزمایشگاه اکنون به صورت آنلاین فعالیت می کند.

کرمی بابیان اینکه ؛ادعای اینکه تحریم ها شامل موارد حوزه سلامت نمی شود دروغ است گفت: این الگو که برخی دولتمردان تحت عنوان استارت آپ ها حمایت می کنند در همه حوزه‌ها جواب نمی‌دهد.

او به عواقب نامطلوب استفاده از آزمایشگاه آنلاین اشاره کرده و،گفت:نمونه خونی بیماران بالقوه خطرناک است و باید در انتقال آن موارد مختلفی رعایت شود اما این کار در چنین آزمایشگاهی انجام نمی شود؛ضمن اینکه قیمت دریافتی این آزمایشگاه هم بالاتر است.

نائب رئیس انجمن آسیب شناسی با بیان اینکه ظاهراً این آزمایشگاه آنلاین مورد حمایت قرار گرفته است،خاطرنشان کرد: آزمایشگاه مرجع سلامت قصد تدوین ضوابط نمونه‌گیری توسط  آزمایشگاه آنلاین را دارد و سوال ما این است که چه رابطه‌ای بین ایجاد این آزمایشگاه و تدوین ضوابط آن وجود دارد.در آزمایشگاه آنلاین درخصوص پرداخت بیمه ای تعرفه آزمایشگاهی تخلف صورت می گیرد.

مهران قهرمانی، دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره بین‌المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه نیز در ادامه  گفت : بیست و یکمین کنگره بین‌المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه ۳تا۵ مهردر مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می شود.

وی افزود:حذف ثبت نام و دفترچه کاغذی در فرایند برگزاری کنگره از جمله ویژگی امسال کنگره است؛ ضمن اینکه تاکنون حدود هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

دبیراجرایی کنگره گفت:رشته پاتولوژی یکی از شاخه های پاراکلینیکی  پزشکی است و پاتولوژیست ها تنها گروه مجاز برای ایجاد آزمایشگاه هستند و در حال حاضر قیمت تجهیزات آزمایشگاهی سه برابر شده است و قیمت کیت ها بین ۵۰تا ۱۵۰درصد افزایش داشته است.

قهرمانی اظهارداشت: باید در قیمت تعرفه ها بازنگری شود. اگر می‌خواهند آزمایشگاه با کیفیت فعالیت کنند باید با ما متفاوت عمل کنند و سازمان تامین اجتماعی با ما متفاوت برخورد کند.آزمایشگاه ها مجاز به خرید تجهیزاتی خارج از تجهیزات ثبت شده در سازمان غذا و دارو نیستند.

بنابراین گزارش ؛بیست و یکمین کنگره بین‌المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه ۳تا۵ مهردر مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می شود.کلمات کلیدی


captcha