برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر/افتتاح بیش از دو هزار طرح در روز ملی روستا
تاریخ: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 10:09:03


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 43360 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ ۲۰:۰۳                 مجلس و دولت

برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر/افتتاح بیش از دو هزار طرح در روز ملی روستا


ایرانیان_معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اعلام برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر در روز دوشنبه ۱۵ مهرماه در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی، گفت: در این روز با حضور معاون اول رئیس جمهور ، ۲ هزار و ۴۸۰ پروژه روستایی به ارزش ۷۱۴ میلیارد تومان در روستاهای سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد.


برگزاری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر/افتتاح بیش از دو هزار طرح در روز ملی روستا

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،نشست خبری ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر  امروز با حضور محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

محمد امید در این نشست گفت،  اشتغال روستایی و بیمه روستائیان از اولویت های اصلی دولت یازدهم و دوازدهم بوده و  با اقدامات انجام شده، روستاهای کشور از نظر زیر ساخت ها شرایط خوبی دارند و بهبود وضعیت اشتغال روستایی به صورت جدی مورد توجه و هدف دولت قرار دارد.

وی افزود: در همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شهر بیرجند برگزار خواهد شد ۸ تفاهم نامه با هدف توسعه تکمیل زیرساخت های روستاهای کشور امضا می شود که از این تعداد ۴ تفاهم نامه به خراسان جنوبی اختصاص خواهد داشت.

 امید بیان داشت، در حاشیه این همایش همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای استان و کشور در بخش توسعه روستایی برگزار می شود و اقدامات انجام شده در دولت دوازدهم در روستاهای کشور به نمایش گذاشته می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به طرح ها و پروژه های زیربنایی قابل افتتاح در روستاهای کشور در تاریخ ۱۵ مهرماه همزمان با روز روستا و عشایر، گفت: در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر با حضور معاون اول رئیس جمهور ۷۱ طرح و پروژه در حوزه آبرسانی روستایی، ۵۴ پروژه ساخت و آسفالت راه روستایی، ۳۹۲ پروژه خدمات ارتباطات رادیویی، تلفن همراه ثابت – همراه و اینترنت ، ۱۲۳۴ پروژه بهسازی محیط و آسفالت معابر،۱۴۵ پروژه خدمات جهاد کشاورزی،۱۵ پروژه خدمات بهداشت و درمان،۱۵۷ پروژه برق رسانی ، ۷۴ پروژه گازرسانی و پروژه هایی در حوزه خدمات صدا و سیما و امور عشایر به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه گازرسانی به روستاهای کشور، امروز بالغ بر ۷۵ درصد روستاهای کشور از گاز برخوردار هستند و تلاش بر این است که تا پایان دولت، ۱۰۰ درصد روستاها را شامل شود و در زمینه اینترنت، امروز ۹۳درصد روستاها به شبکه اینترنت متصل شده اند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه به اختصاص تسهیلات اختصاص یافته به موضوع اشتغال روستایی، افزود: با هدف رفع بیکاری و کاهش مهاجرت از روستاها، ۱۳ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی اختصاص یافته که از سوی ۴ بانک عامل نسبت به پرداخت آن به روستائیان اقدام می شود.

بر این اساس، اعتبارات اختصاص یافته در بخش های کشاورزی، صنایع کوچک تبدیلی ، صنایع دستی و فرش، گردشگری ، خدمات فنی و اطلاعات از جمله اصلی ترین بخش هایی است که این اعتبارات در آنها جذب شده است.

 امید با بیان اینکه امیدواریم منابع در اختیار معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم برای توسعه زیرساخت روستاها تا ۵ سال در اختیار باشد، ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاها را از جمله فعالیت های تاثیر گذار که به رونق روستاها و کمک به توسعه گردشگری کشور منجر شده عنوان کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: توسعه بیمه های اجتماعی روستایی( بیمه های بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت) از دیگر موضوعات مورد توجه دولت بوده است که براساس آن در حال حاضر یک میلیون و ۳۰ هزار خانوار روستایی از این بیمه استفاده می کنند و امیدواریم تا پایان دولت شاهد افزایش این رقم باشیم.

به گفته امید، در این همایش ۱۰۰ هزار مجری طرح اشتغال روستایی کشور نیز به مجموعه بیمه اجتماعی روستائیان اضافه خواهد شد.

بنابراین گزارش ؛ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که روز دوشنبه 15 مهر در بیرجند خراسان جنوبی برگزار می شود.

 کلمات کلیدی


captcha