لزوم تلاش مسئولان برای رفع گرانی و فاصله طبقاتی/ استفاده از ظرفیت جوانان لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 16:32:46


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44101 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۱۶:۵۰                 احزاب و تشکلها

لزوم تلاش مسئولان برای رفع گرانی و فاصله طبقاتی/ استفاده از ظرفیت جوانان لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی


ایرانیان_امام جمعه موقت تهران با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان در عرصه جنگ اقتصادی گفت: باید جوانانِ کاری، مجاهد و ایثارگر را وارد جبهه مقابله با دشمن کنیم.


لزوم تلاش مسئولان برای رفع گرانی و فاصله طبقاتی/ استفاده از ظرفیت جوانان لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، با تأکید بر لزوم توجه به یاد خدا اظهار داشت: این موضوع، مخصوصاً درباره مسئولان و حقوق‌بگیران ملت، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان و مزدبگیران ملت، خود را ارباب نبینند، تصریح کرد: این حقوق‌ها از سفره ملت و از جیب همین مردم است. از سفره همین مردم جنوب شهر و شهید داده‌ها و مدافعان بزرگوار حرم است.

صدیقی ادامه داد: مسئولان اگر خدا را یاد کنند، عائله خدا را از یاد نخواهند برد؛ گرانی و فاصله طبقاتی را تحمل نمی‌کنند؛ رنج رنجور‌ها را برنمی‌تابند، برای رضای خدا، قسط و عدل و رعایت حقوق مردم را نصب‌العین خودشان قرار می‌دهند. همچنین نوکری مردم را برای خودشان افتخار می‌دانند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه‌ دوم نماز جمعه ضمن تبریک ایام آغاز ولایت و امامت امام زمان (عج)، به حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان اشاره و عنوان کرد: حضور معنی‌دار ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان و اعلام انزجار از استکبار جهانی و به‌خصوص سران آمریکا نشانه عمق بصیرت مردم شریف ایران نسبت به خطری است که از ناحیه آمریکا، بشریت، صلح، امنیت و حقوق انسان‌ها را تهدید می‌کند.

وی افزود: ملت ایران در طول سال‌های فراوان خیانت آمریکا نسبت به این کشور بزرگ را دیده است و شاهد جنایات آن در سال ۱۳۳۲ در قبال دولت ملی آن هم علیرغم اعتماد مصدق به آمریکا بود، مانند همه کسانی که به آمریکا اعتماد می‌کنند و بعد از آن توسری می‌خورند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران اظهار داشت: امروز مسئولان ما باید از این مسائل درس بگیرند و بدانند مصدق که مخالفتی با آمریکا نداشت، چگونه با او رفتار شد و ما اگر «مرگ بر آمریکا» نگوییم کار به کار ما ندارد.

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: مصدق به آمریکا اعتماد کرده بود، اما آن‌ها او را از کار برکنار و تا آخر عمر در یک روستا، محدود کردند، یک رژیم منحوس و بی کفایت را روی کار آوردند و همه چیز این مملکت را در دوران پهلوی به غارت بردند. از زمانی که امام (ره) علیه آمریکا قیام می‌کرد و انقلاب ما به پیروزی رسید آنچه آمریکایی‌ها می‌توانستند برای براندازی نظام اسلامی و ضربه زدن به منافع ملت بزرگ به کار ببرند از هیچ چیزی مضایقه نکردند.

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی نه‌تنها مورد تایید امام (ره) قرار گرفت بلکه ایشان این حرکت را انقلاب دوم نامیدند، گفت: انقلاب اول در مقابل استبداد داخلی بود و انقلاب دوم برای استقلال کشور و مقابله با استکبار جهانی بود.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: ملت ایران زیر پرچم نیابت حضرت حجت و ولایت فقیه مصمم است و از این کشور یک پادگانی بسازد و جبهه‌های ایجاد کند که پایان آن جبهه حضور حضرت مهدی (عج) باشد.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به شعار سال با عنوان «رونق تولید» و بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان گفت: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند که هشت ماه از سال می‌گذرد آنچه که ما را با مشکلات مواجه کرد، چشم امید به بیرون و منتظر بودن است.

وی با بیان اینکه تا مدتی در انتظار برجام نشستند و گفتند بدون برجام آب خوردن هم گیرمان نمی‌آید و آنچه نباید گفته می‌شد در شعار‌ها گفته شد، تصریح کرد: کاری صورت ندادند تا برجام عملی شد. نتیجه برجام چه شد؟ مگر قرار نبود با برجام همه تحریم‌ها از بین برود. مگر طرفداران مذاکره نمی‌گفتند دیوار بی اعتمادی فروریخت و در روز اجرا همه تحریم‌ها برداشته می‌شود؟

امام جمعه موقت تهران با طرح این پرسش که آیا یک تحریم برداشته شد؟، اظهار داشت: بلکه چندین تحریم در زمان دولت قبلی آمریکا و دولت فعلی اضافه شد. مذاکره کنندگان که به امضای وزیر خارجه آمریکا دل‌بسته بودند، گفتند او امضا کرده، در حالی که هیچ تضمین دیگری وجود نداشت.

حجت الاسلام صدیقی گفت: رهبر انقلاب اسلامی بار‌ها تاکید کردند که به دشمن اعتماد نکنید، اما آن‌ها منتظر شدند برجام با آن فرجامش فرا برسد و بعد از آن نیز سه ماه، سه ماه منتظر بمانیم که رئیس جمهور آمریکا چه تصمیمی بگیرد.

وی با بیان اینکه حال در انتظار رئیس جمهور فرانسه هستند، افزود: مگر یک مومن از یک سوراخ چند بار گزیده می‌شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توانمندی‌های داخلی، تصریح کرد: این جوانان انقلابی توان موشکی را به این خوبی مایه عزت کشور قرار دادند و به جبهه مقاومت پیروزی تزریق کردند. جوانانی که در فناوری نانو و حوزه‌های دیگر علمی شاهکار کرده اند آیا در جنگ اقتصادی اگر به آن‌ها میدان داده شود و جوان‌های انقلابی و کاری به کار گرفته شوند، نمی‌توانیم موفق شویم؟

حجت الاسلام صدیقی تاکید کرد: جوانان ما جنگ هشت ساله را بدون داشتن موشک به پیروزی رساندند. آیا در جنگ اقتصادی ما را به جایی نمی‌رسانند؟

وی با بیان اینکه ما باید در اقتصاد خودکفا شویم و در فرهنگ آسیب‌ها را ریشه‌کن کنیم، گفت: در مسائل نظامی نیز باید حرف اول را بزنیم و جوانانِ کاری، مجاهد و ایثارگر را وارد جبهه مقابله با دشمن کنیم، مانند جوانان مدافع حرم که در آن جبهه افتخار آفریدند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران اظهار داشت: مسئولان اقتصادی بیش از این مردم را منتظر نگذارند که این انتظار ثبات را از بین می‌برد. بازرگانان و هر کسی که بخواهد سرمایه گذاری کند، چون وضعیت مشخص نیست دست نگه داشته اند. اگر قرار نیست مذاکره مجددی صورت بگیرد و به قول یکی از مسئولان، «مگر دیوانه ایم که مذاکره کنیم»؛ پس چرا گاهی سخن از مذاکره به میان می‌آوریم؟

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه مردم ایران با تمام وجودشان در بیش از هزار شهر حضور پیدا کردند و درِ مذاکره را برای همیشه بستند، تاکید کرد: مایه تاسف است که هنوز هم مساله FATF مطرح است و گاهی هم دروغ می‌گویند که سران در مورد آن توافق کردند و این مساله را به بیت [بیت رهبری] مرتبط ساختند که تکذیب شد.

وی با بیان اینکه برجام برای آن‌ها عبرت نیست و می‌خواهند تحریم‌ها را بیشتر کنند و مضیقه را برای مردم افزایش دهند، گفت: سخنم این است که بس کنید. به ملت تکیه کنید و به وعده‌های الهی دل ببندید و جهادگرانه کمر به حل مشکلات ببندید. در این مسیر از مردم کمک بخواهید و جوانان عزیز را به کار ببندید نیازی به این گونه ذلت‌ها نخواهد بود.

انتهای پیامکلمات کلیدی


captcha