خجسته:حل مسائل واقعی، محور جدید جشنواره‌ دانش‌آموزی تبیان/ حق پناه:جشنواره امسال نقطه آغاز به سمت فرایندهاست
تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 00:14:12


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44119 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۸:۳۹                 فرهنگی

در نشست رسانه ای چهاردهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی مطرح شد؛

خجسته:حل مسائل واقعی، محور جدید جشنواره‌ دانش‌آموزی تبیان/ حق پناه:جشنواره امسال نقطه آغاز به سمت فرایندهاست


ایرانیان_مدیرعامل موسسه تبیان، تجربه کردن تولید و کار را به عنوان یکی از اهداف این موسسه عنوان کرد و افزود: می‌خواهیم افراد اهل تولید و کار در تبیان کسب و کار را تجربه کنند. جشنواره دانش آموزی تبیان را مهم‌‌ترین پروژه نوجوانانه سازمان تبلیغات است که به ما کمک می‌کند با مخاطب نوجوان، ارتباط دائم پیدا کنیم. ما به دنبال این هستیم که این جشنواره از قالب رویداد خارج و به سمت پلتفرمی شدن پیش برود.


خجسته:حل مسائل واقعی، محور جدید جشنواره‌ دانش‌آموزی تبیان/ حق پناه:جشنواره امسال نقطه آغاز به سمت فرایندهاست

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،نشست خبری «چهاردهمین جشنواره ملی پروژه‌های دانش‌آموزی» با حضور مدیرعامل موسسه تبیان و دبیر این جشنواره برگزار شد.
در ابتدای این نشست کمیل خجسته باقرزاده، مدیرعامل موسسه فرهنگی و اطلاع تبیان با اشاره به فعالیت‌ها و ماموریت‌های این موسسه گفت: از ابتدای ورود اینترنت به کشور، تبیان نقش برجسته‌ای را در فضای وب ایفا کرد و به عنوان یک همراه در در کنار دهه شصتی‌ها بود. اکنون نیز تلاش داریم در تبیان جدید نقش تبیان را برای سال ۱۴۰۰ ایفا کنیم، تا برای دهه هشتادی‌ها نیز حس همراهی دهه شصتی‌ها ایجاد شود.

مدیرعامل موسسه تبیان، تجربه کردن تولید و کار را به عنوان یکی از اهداف این موسسه عنوان کرد و افزود: می‌خواهیم افراد اهل تولید و کار در تبیان کسب و کار را تجربه کنند. جشنواره دانش آموزی تبیان را مهم‌‌ترین پروژه نوجوانانه سازمان تبلیغات است که به ما کمک می‌کند با مخاطب نوجوان، ارتباط دائم پیدا کنیم. ما به دنبال این هستیم که این جشنواره از قالب رویداد خارج و به سمت پلتفرمی شدن پیش برود.

در بخش دیگر این نشست، حسین حق‌پناه، دبیر چهاردهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی و مدیر مرکز کودک و نوجوان ترنج موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی و گفت: برپایی این جشنواره به سال ۸۳ باز می‌گردد که ۷ هزار دانش‌آموز در قالب 1740 گروه دانش‌آموزی در آخرین دوره این جشنواره شرکت کردند و تمام فرایندهای جشنواره در فضای مجازی شکل می‌گیرد. جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان تلاش می‌کند نوجوانان از دانشی که می‌آموزند در جهت حل مسائل خود، خانواده و دنیا استفاده کنند.

دبیر چهاردهمین جشنواره دانش‌آموزی افزود: جشنواره امسال با شعار «مسئله‌ات را حل کن» برگزار خواهد شد. ما به دنبال این هستیم که اگر دانش‌آموزی مربی خوبی برای حل مسائل ندارد، تبیان با ارتباط مجازی با او ارتباط گرفته و به او کمک کند. این دوره جشنواره بر حل مسائل و نیازهای واقعی تاکید و تمرکز دارد.

وی در ادامه به تشریح بخش‌های مختلف این جشنواره پرداخت و گفت: این جشنواره مبتنی بر هدایت در دو بخش رویش و مسابقات چالشی برگزار می‌شود؛ در بخش رویش از مؤسسه «برهان» کمک می‌گیریم که این بخش الگوی مسأله درون‌زاست یعنی دانش‌آموزان در گروه‌های یک تا ۶ نفره مسأله‌ها را شناسایی می‌کنند و به کمک مربیان مجازی، ابعاد و علل مسأله پیدا می‌شود و ایده‌پردازی می‌کنند.

حق پناه با بیان اینکه بخش مسابقات چالشی امسال یک فرایند است، عنوان کرد: در بخش چالشی، دانش‌آموزان درگیر چالش‌هایی مبتنی‌ بر مسائل می‌شوند، در جشنواره امسال، برنامه‌نویسی رشته‌های رباتیک، شیمی، زیست فناوری، پل کامپوزیت، اخبار جعلی هوافضا، انرژی‌های تجدیدپذیر، طراحی صنعتی و سازه را خواهیم داشت.

مدیر مرکز کودک و نوجوان تبیان افزود: مهارت تشخیص اخبار جعلی، مهارت فن بیان، تولید محتوا در رسانه‌های اجتماعی، طراحی صنعتی و بازی‌سازی به عنوان بخش‌های جدید جشنواره این دوره هستند.

وی  با اشاره به اینکه سه رکن اصلی به باشگاه نوآوری دانش ‌آموزی، اضافه خواهد شد، تشریح کرد: امسال این جشنواره نقطه آغاز به سمت فرایندهاست؛ ضمن اینکه باشگاه نوآوری دانش‌آموزی نیز امسال در ۳ رکن اصلی عضو می‌پذیرد و این جشنواره پل ورود به این باشگاه خواهد بود. لایه اول در این باشگاه، دانش‌آموزان؛ لایه دوم، معلمان و لایه سوم؛ مدارس هستند.

حق پناه نحوه در خصوص نحوه ثبت‌نامه و شرکت در جشنواره دانش‌آموزی گفت: ثبت‌نام اولیه این جشنواره از فردا در سامانه project14.tebyan.net  شروع می‌شود و دانش‌آموزان در بخش رویش و مسابقات چالشی شرکت می‌کنند.

وی در پایان تشریح کرد: ۲۸ آذر ماه مقدماتی این جشنواره برگزار خواهد شد که شامل کارگاه‌های حل مسأله در بخش رویش و مسابقات مقدمات چالش است. در بخش رویش، یک شبکه اجتماعی مسأله محور داریم و دانش‌آموزان در رویداد مقدماتی مسائل خود را حل می‌کنند؛ رویداد نهایی جشنواره نیز در ۲۷ و ۲۸ فروردین ۹۹ برگزار می‌شود.

دبیر چهاردهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی شماره‌های ۸۱۲۰۲۳۱۱، ۸۲۲۰۲۴۲۸ و ۸۱۲۰۲۱۰۵ و اکانت شبکه‌های اجتماعی جشنوار به آدرس tebyanstudent @ را به عنوان راه ارتباطی والدین، معلمان و دانش‌اموزان با این جشنواره اعلام کرد.کلمات کلیدی


captcha