نمایشگاه مجسمه های کوچک به صورت رقابتی برگزار می شود
تاریخ: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 22:44:35


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44162 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۰:۱۸                 تئاتر و هنر های تجسمی

نمایشگاه مجسمه های کوچک به صورت رقابتی برگزار می شود


ایرانیان_به گفته هومن سلیمی، یازدهمین دوره نمایشگاه مجسمه های کوچک از اول تا ۱۳ آذرماه به همت انجمن هنرمندان مجسمه ساز و گالری شیرین برگزار می شود و این رویداد به صورت رقابتی برگزار می شود.


نمایشگاه مجسمه های کوچک به صورت رقابتی برگزار می شود

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، هومن سلیمی دبیر نمایشگاه مجسمه های کوچک گفت: نمایشگاه مجسمه های کوچک قدیمی ترین و مهمترین نمایشگاه انجمن هنرمندان مجسمه سازایران است که روند برگزاری آن همچنان تداوم دارد. نخستین نمایشگاه مجسمه های کوچک با همت محمد حسین عماد ودیگراعضا هیات مدیره آن دوره برپا شد. این نمایشگاه دردوره های نخست در خانه هنرمندان و برای اعضا انجمن درمکان و زمان مشخص برپا شد وبه تدریج درسال های بعد به دلیل اهمیت آن در گالری های خصوصی و با دعوت از همه هنرمندان برگزار شد.
او افزود: درابتدا رویکرد انجمن از برپایی این نمایشگاه ارائه آثاربا ابعاد کوچک وفراهم کردن شرایط فروش این آثاربود. به دلیل پدید آمدن آرت شاپ ها و مغازه هایی که مجسمه های کوچک درآن ها عرضه و فروخته می شد، برگزارکنندگان این نمایشگاه به فکرتغییردررویه برگزاری این نمایشگاه افتادند.
این عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران افزود: در یازدهمین دوره برگزاری نمایشگاه مجسمه های کوچک گالری شیرین بیشترین همکاری را با انجمن داشته است و شیوه برگزاری این نمایشگاه پس از10 دوره که به صورت سنتی برگزار می شد، تغییرکرده تا روح تازه به نمایشگاه دمیده شود وهنرمندان برای این نمایشگاه اثر خلق کردند و در این رویداد دیگرشاهد نمایش آثار تکراری نیستیم.
او درباره روند برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه مجسمه های کوچک گفت: دراولین مرحله داوری یازدهمین نمایشگاه سالانه مجسمه های کوچک تعداد ۴۳۸ اثراز۲۴۷ هنرمند به دبیرخانه انجمن رسید و تعداد ۱۴۱ اثرکه واجد شرایط نمایشگاه بودند بررسی شدند. کارهایی که بر اساس فراخوان طراحی و اجرا شده اند و شرایط نمایشگاه را رعایت کرده باشند؛ با در نظر گرفتن این که آثار دیگر بر روی پایه قرار نمیگیرد و هنرمند از دیگر امکانات نصب برای اثرش در فضای گالری استفاده می کند.
کوروش گلناری، بهرنگ صمدزادگان و بهداد لاهوتی در مرحله اول تعداد ۵۴ اثر را برای بازبینی و داوری نهایی انتخاب کردند. داوری نهایی درروز چیدمان نمایشگاه انجام می شود و طی مراسمی به هنرمند برگزیده جایزه نمایشگاه که توسط اثر سعید شهلاپور خلق شده اهدا خواهد شد
همچنین با نظر داوران و شورای برگزاری نمایشگاه تعدادی ازاساتید وهنرمندانی که دراین فضا خلق آثارمی کنند به عنوان مدعو در نمایشگاه حضور خواهند داشت.
این نمایشگاه دراول آذر افتتاح خواهد شد و تا ۱۳ ادامه خواهد داشت گالری شیرین برپا خواهد بود.

 کلمات کلیدی


captcha