مدرسه، مکانی برای تربیت نسلی آگاه و کتابخوان
تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 02:21:52


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44237 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۸:۱۹                 ادبیات و نشر

معاون امور فرهنگی در مراسم افتتاحیه هفته کتاب در یزد عنوان کرد

مدرسه، مکانی برای تربیت نسلی آگاه و کتابخوان


ایرانیان_مراسم نواخته شدن زنگ دانایی در مدرسه شاهد(حسین و فاطمه) یزد با حضور دکتر محسن جوادی؛ معان امور فرهنگی، نیکنام حسینی‌پور؛دبیر هفته کتاب، محمدمهدی جوادیان زاده؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد و جمعی از مسئولان فرهنگی روز چهارشنبه(22 آبان ماه) انجام شد.


مدرسه، مکانی برای تربیت نسلی آگاه و کتابخوان

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،محسن جوادی در این مراسم عنوان کرد: امسال بیست و هفتمین زنگ دانایی هفته کتاب در مدرسه شاهد( حسین و فاطمه) به صدا درآمد. ما از مدرسه که اولین جایی است که کتاب‌خوانی را می‌آموزیم، هفته کتاب را آغاز کردیم زیرا این مدرسه که یک مدرسه دخترانه است، قطعا در آینده مادرانی به جامعه تحویل خواهد داد که نسلی کتاب‌خوان و آگاه تربیت خواهند کرد.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: اگر ۲۰ یا ۳۰ سال دیگر نام این عزیزان را مرور کنیم، قطعا این دوستان از نام‌آوران استان یزد خواهند شد و این برای ما باعث افتخار است.

محمد مهدی جوادیان زاده نیز ضمن تبریک هفته کتاب، گفت: اینکه بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از پایتخت کتاب ایران و از یک مدرسه آغاز می‌شود، حاوی پیام مهمی است که آن بیانگر این است که مسئولان ما سمت و سوی پیشرفت جامعه که کتاب و کتاب‌خوانی است را در ابعاد مختلف علمی، اجتناعی شناخته‌اند و می‌دانند که کتاب چه اندازه می‌تواند در جامعه سازنده و اصلاح‌کننده باشد.

وی افزود: یزد، این شهر قدیمی به قنات، قنوت و قناعت و خردورزی معروف است. با کتابخوانی می توان در جامعه پیشرفت کرد. پدران ما این شهرت خوب و افتخارات بسیار را در یزد برای ما به ارمغان آوردند و ما باید بکوشیم که آن را حفظ کنیم.

جوادی اظهار کرد: اسم ایران با نام کتاب‌های ابن سینا، شاعران و نویسندگاه برتر کشور ما در سطح جهانی مطرح می‌شود‌. ما باید کتابخوانی را با معلمان و باشگاه‌های کتابخوانی بیاموزیم تا بتوانیم در جامعه موفق و موثر عمل کنیم.

در ادامه نیکنام حسینی‌پور با اشاره به تقارن بیست و هفتمین هفته کتاب با هفته وحدت گفت:  معجزه پیامبر اکرم(ص) کتاب بود و ما را تشویق به خواندن کرد. انشالا بتوانیم فرهنگ کتاب‌خوانی از دوره کودکی آغاز کنیم تا بتوانیم نسلی آگاه و مسئولیت بخش تربیت کنیم.

سپس، نیکنام حسینی‌پور، پیام عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را قرائت کرد و زنگ دانایی مدرسه شاهد (حسین و فاطمه) توسط محسن جوادی به صدا درآمد.

بر اساس این گزارش، برنامه‌های «کالسکه دانایی»، «خورجین کتاب» و «شعرخوانی دانش‌آموزان» در این مدرسه انجام شد. همچنین معاون امور فرهنگی و هیات همراه از نمایشگاه کتاب، فضای آموزشی و کلاس‌های این مدرسه بازدید کردند و با دبیران درباره فعالیت‌های کتابخوانی به گفت‌و‌گو پرداختند.  

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.کلمات کلیدی


captcha