موسسین مدارس غیردولتی وظیفه ای بزرگ برای ساختن تمدن نوین فردای ایران اسلامی دارند
تاریخ: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت: 11:19:46


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44551 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۸:۵۲                 آموزش و پرورش

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی:

موسسین مدارس غیردولتی وظیفه ای بزرگ برای ساختن تمدن نوین فردای ایران اسلامی دارند


ایرانیان_مجتبی زینی وند با تاکید بر آموزش و تربیت نسلی توانمند، پاسخگو و انقلابی برای آینده کشور؛ نقش موسسان مراکز غیردولتی را در این زمینه بسیار مهم و غیرقابل انکار دانست و گفت: موسسین مدارس غیردولتی با اعتقاد به رسالت راهبرانه و هدایتگرانه ای که در مسایل آموزشی و پرورشی دارند، وظیفه ای بزرگ برای ساختن تمدن نوین فردای ایران اسلامی با پرورش بنیادین اندیشه و خرد در مدارس در گام دوم انقلاب برای خودشان قائل هستند.


موسسین مدارس غیردولتی وظیفه ای بزرگ برای ساختن تمدن نوین فردای ایران اسلامی دارند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی در نخستین نشست هم اندیشی و توجیهی برگزاری دومین نمایشگاه دستاوردهای مدارس و مراکز غیر دولتی و صنایع آموزشی وابسته که در محل سالن همایش خانه معلم منطقه سه برگزار شد، با اشاره به اشتغال بیش از 230 هزار نیروی تحصیل کرده در مدارس غیردولتی که توسط موسسین جذب شده اند اظهارداشت: علاوه بر این میزان، 15000 مرکز آموزشی حجم عظیمی از نیروها را مشغول به کار کرده است و 30 هزار مرکز پیش دبستانی که بیش از یک میلیون نوآموز را جذب کرده و 1700 مرکز آموزش از راه دور آماری هستند که در مدارس و مراکز غیردولتی مشغول به کار و فعالیت هستند.

وی با تقدیر از برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیردولتی در سال گذشته در شهر تهران افزود: کار بسیار خوبی آغاز شده است که با همت شما امسال به نحو مطلوب تری ادامه یافته و برگزار خواهد شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی ادامه داد: جامعه ای می تواند نظم اجتماعی و فرهنگی خود را بر اساس باورها و نظام ارزشی خود سامان ببخشد و تقویت کند که نظام آموزش و پرورش توانمند و پویا و کارآمد داشته باشد. به همین جهت و نقش آفرینی آموزش و پرورش بود که بنیانگذار کبیر انقلاب تاکید بر مشارکت مردم در
آموزش و پرورش داشتند.

مجتبی زینی وند با تاکید بر آموزش و تربیت نسلی توانمند، پاسخگو و انقلابی برای آینده کشور؛ نقش موسسان مراکز غیردولتی را در این زمینه بسیار مهم و غیرقابل انکار دانست و افزود: موسسین مدارس غیردولتی با اعتقاد به رسالت راهبرانه و هدایتگرانه ای که در مسایل آموزشی و پرورشی دارند، وظیفه ای بزرگ برای ساختن تمدن نوین فردای ایران اسلامی با پرورش بنیادین اندیشه و خرد در مدارس در گام دوم انقلاب برای خودشان قایل هستند.

* حمایت از مراکز غیردولتی حمایت از قانون است

در ابتدای این جلسه عبدالرضا فولادوند نیز با اشاره به وضعیت فضا و نیروی انسانی در شهر تهران، اظهارداشت: با شناخت از وضعیت شهر تهران، نقش ویژه و مهم موسسان مشخص می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: تا دو سال آینده حدود چهل و پنج درصد نیروهای آموزش و پرورش شهر تهران بازنشست خواهند شد.

وی ادامه داد: 216 هزار دانش آموز در شهر تهران در مدارس غیر دولتی تحت پوشش هستند و حمایت از مراکز غیردولتی را حمایت از قانون قلمداد کرد.

فولادوند با اشاره به افزایش پوشش مدارس غیردولتی اضافه کرد: این نشان دهنده تعامل خوب و سازنده بین وزارت آموزش و پرورش، اداره کل و شما موسسین است. در شهر تهران 55 هزار نیرو در این مدارس اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بهترین نمایشگاه با مشارکت شما شکل گرفت افزود: در راستای حمایت از مدارس غیردولتی خوشبختانه بالاترین حد مراجعه کننده به این نمایشگاه را شاهد بودیم و امسال هم تلاش می کنیم این نمایشگاه را بین المللی کنیم و از سایر استانها هم حضور یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت یادآور شد: با همدلی و همراهی می توانیم تمام موانع را بر طرف کنیم و در ارتباط با نظارت سیستم های نظارتی نیز بر گفتگوی هر چه بیشتر و توجه ویژه به برنامه درس ملی در مدارس و مراکز غیردولتی تاکید نمود.

وی اجرای برنامه درس ملی را جزو تکالیف قانونی دانست و گفت: 1800 مدرسه و مرکز غیردولتی در شهر تهران وجود دارد .کلمات کلیدی


captcha