آمریکا در تدارک ایجاد ۴۰ کشور جدید در منطقه خاورمیانه است
تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 00:47:45


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44601 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ ۲۰:۱۳                 سیاسی

صفارهرندی:

آمریکا در تدارک ایجاد ۴۰ کشور جدید در منطقه خاورمیانه است


ایرانیان_عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: در سال ۱۳۷۰ عناصری در پنتاگون اعلام کردند، آمریکا در تدارک ایجاد چهل کشور جدید در منطقه خاورمیانه است و این داستان پس از ۲۰ سال اتفاق خواهد افتاد اجرای این تصمیم مقارن شد با ظهور داعش در سوریه و عراق، کاندولیزا رایس وزیر سابق امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز گفته بود منطقه خاورمیانه آبستن اتفاقات و حوادثی است که با یک زایمان سخت پردرد و خونریزی مواجه می شود.


 آمریکا در تدارک ایجاد ۴۰ کشور جدید در منطقه خاورمیانه است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، محمدحسین صفار هرندی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: اگر ماجراهای اخیر و فتنه ای که برپا شد را از گذشته های دور بخواهیم بررسی کنیم به این نکته مهم میرسیم که آنچه که امروز اتفاق افتاد از حوزه ابتکار عمل دشمنان است یا بالعکس، پاسخ این پرسش در نوع مواجهه با ماجرای فتنه بسیار تعیین کننده است.تفاوت موضع گیری ها متاثر از پاسخ به این سوال است. یعنی دو جور فهم از شرایط موجود وجود دارد، فهم نخست این است که ما یک کشور جهان سومی و تحت فشار زورگویی های آمریکا هستیم که آمریکا خواسته های خود را بر ملت ایران تحمیل می کند تا نتیجه بگیرد. فهم دوم این است که اگر بخواهیم فشارهای آمریکا را سبک تر کنیم به ناچار باید به سمت سازش با آنها برویم و این شدنی نیست، گفتگویی که ابتدا و انتهایش، ما باید تسلیم خواسته های مقامات آمریکایی شویم واین با روحیه مردم ایران سازگار نیست.
صفارهرندی اظهار داشت: اگر بخواهیم صحنه را جور دیگر ببینیم و اتفاقات اخیر را بررسی کنیم به این نتیجه مهم میرسیم که ایرانی ها کارهائی را در گذشته انجام داده و قدمهای بزرگی را برداشته اند و معادله ای را که پیش از این یکسره به نفع قدرت های مسلط بوده است را برهم زده اند.مقامات آمریکایی و سردمداران نظام سلطه چون تحمل تغییرات بنیادین در شرایط کنونی جهان را ندارند با آن مقابله می کنند.در واقع آمریکا به کنشی که ملت ایران در گذشته داشته اند اکنون واکنش نشان می دهد. کنش گر اصلی ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده اند. اگر ماجرا را از این زاویه ببینید آن وقت می توانید دارایی های خود را در مقابل دشمنان بسنجیم. اینکه چه اتفاقی در حوزه ژئوپلیتیک منطقه ای که آمریکایی ها به آن می گویند خاورمیانه و ما به آن می گوییم غرب آسیا افتاده است .
عضو تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در یک دهه اخیر چه تحولاتی اتفاق افتاده است زمانی در وزارت امور خارجه کتابچه هایی با موضوع ژئوپلیتیک در ارتباط با کشورهای مختلف چاپ میشد که از معاون وزارت خارجه در ۲۰ سال پیش سوال کردم این کتابچه ها آیا بازنگری هم می شود ایشان در جواب گفتند بله هر ۱۰ یا ۱۵ سال یکبار بازنگری می شود . ژئوپلیتیک یعنی سیاست مبتنی بر جغرافیا یا همان سیاست سرزمینی، امروز اگر از همان مقام وزارت امور خارجه بپرسید که ژئوپلیتیک کشورها را هرچند وقت یکبار بازنگری می کنید در پاسخ خواهد گفت که اصلا امکان بازنگری برای ما وجود ندارد زیرا تحولات آنقدر سریع اتفاق می افتد که ما نمی رسیم آنها را به صورت کتابچه عرضه کنیم.این وقایع محصول کنشگری ملت ایران به عنوان سردمداران جریان انقلاب اسلامی در جهان است .
او بیان کرد: آمریکایی ها بارها گفته اند که در زمانیکه با اتحاد جماهیر شوروی رقابت میکردند تغییرات آن زمان بسیار کند و قابل مدیریت کردن بوده است اما تغییرات امروز اصلا قابل مدیریت و کنترل نیست و همه این اتفاقات متاثر از انقلاب اسلامی ایران است . قدرت انقلاب اسلامی مبتنی بر یک عنصر بنیادی به عنوان تحول فرهنگی در وجود انسان ها بوده است که تغییر را ازمبنا دنبال کرده است.
این سیاست‌مدار و روزنامه‌نگار ایرانی ادامه داد: به خاطر دارم پُل میشِل فوکو فیلسوف، تاریخدان، باستان شناس اندیشمند و متفکر معاصر فرانسوی، سال ۱۳۵۷ به تهران آمده بود می گفت وقتی همه انقلاب ها را مرور میکنیم متوجه می شویم همه برای تغییرات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به وجود آمده اند.مانند انقلاب کبیر فرانسه که برای مبارزه بافقر صورت گرفت و به انقلاب نان معروف شد. میشل فوکو درباره انقلاب اسلامی ایران می گوید درست است که انقلاب ها برای تغییرات پدید می آیند اما در مورد انقلاب اسلامی ایران باید بگویم، مردم به صحنه آمدند تاخودشان را تغییر بدهند.بعدها امام خمینی رحمت الله علیه نیز فرمودند تحولی که در ایران اتفاق افتاد انسانهایی را که پیش از این اسیر عیش و نوش و خوش گذرانی بودند را متحول کرد و به صحنه کشاند و این مردم تغییر یافته شدند سجاده نشینان دوران دفاع مقدس، در واقع این تحولات در ذات انسانها صورت گرفت.
صفار هرندی در ادامه گفت: بعداز فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی آمریکا قلدرانه اعلام کرد که ابر قدرت جهان است و هر چه او بگوید کشورهای مختلف باید اطاعت کنند. در سال ۱۳۷۰ عناصری در پنتاگون اعلام کردند، آمریکا در تدارک ایجاد چهل کشور جدید در منطقه خاورمیانه است و این داستان پس ۲۵ سال اتفاق خواهد افتاد اجرای این تصمیم مقارن شد با ظهور داعش در سوریه و عراق، کاندولیزا رایس وزیر پیشین امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفته بود منطقه خاورمیانه آبستن اتفاقات و حوادثی است که با یک زایمان سخت پردرد و خونریزی مواجه می شود و در نهایت اتفاقات جدید و خوشایندی برای ایالات متحده با ایجاد خاورمیانه جدید رقم خواهد خورد.
وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا کسی که برای خاورمیانه نقشه کشیده و دندان تیز کرده است امروز با سد بزرگی به نام بیداری ملت ها مواجه شده است و سعی میکند جلوی مقاومت ملت های مختلف که متاثر از انقلاب اسلامی ایران است را بگیرد و برای همین امروز به تقلا و تکاپو افتاده است و هر ۱۰ سال یکبار در ایران فتنه ایجاد می کند، بعید نیست این زمان کوتاهتر شود و به هر دوسال یکبار تقلیل یابد و بعید نیست فتنه آذر ماه آتش زیر خاکستر باشد و به ظاهر خاموش شده باشد و در انتخاباتی که در اسفند ماه سالجاری داریم دوباره شعله ور شود بنابراین باید مراقب تحرکات دشمنان باشیم .
وی بیان کرد: در فتنه ای که امسال اتفاق افتاد یک طرف ماجرا به وجود فضای مجازی در ایران مرتبط بود که شورای عالی امنیت ملی توانست با قطع اینترنت و قطع ارتباط سرمداران فتنه با عوامل داخلی آشوبگر ۷۵ درصد فتنه وآشوب را کنترل و خاموش کند بنابراین اگر قدرت ملی نفوذ ناپذیر باشد امکان تحقق خواسته های عنصر بیرونی به صفر میرسد.

 کلمات کلیدی


captcha