تصویب موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور
تاریخ: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 00:14:25


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 44623 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ ۲۱:۲۲                 مجلس و دولت

تصویب موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور


ایرانیان_در جلسه یکشنبه هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب شد.


تصویب موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور

به گزارش شبکه خبری ایرانیان،در جلسه روز یکشنبه هیات دولت که در دو نوبت صبح و عصر به ریاست حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار شد تعدادی از مواد لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

در این جلسات، هیئت وزیران موادی از لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بررسی و به تصویب رساندند و ادامه رسیدگی به این لایحه را به جلسات آتی موکول کردند.

تصویب آیین‌نامه تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای معلولان

اعضای دولت همچنین، در راستای تکلیف مندرج در قانون حمایت از معلولان، آیین‌نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور برای افراد دارای معلولیت را به تصویب رساندند.

هدف از تشکیل ستاد مذکور، نظارت و هماهنگی به منظور مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری کشور برای معلولان است و کلیه دستگاه‌های مشمول موظفند از زمان تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه، ضمن نظارت بر امر مناسب‌سازی ساختمان‌ها و اماکن عمومی، به گونه‌ای عمل نمایند که مناسب‌سازی ساختمان‌های مربوط، حداکثر ظرف سه سال پس از ابلاغ این آیین‌نامه بطور کامل پایان پذیرد.

دولت همچنین، سازمان ملی استاندارد ایران را موظف به تدوین استاندارد‌های طراحی درگاه‌ها و وبگاه‌های الکترونیکی (سامانه‌های ارائه خدمات الکترونیکی) کلیه دستگاه‌های مشمول جهت مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت، ظرف سه ماه پس از ابلاغ این آیین‌نامه، کرد.

وزارت صمت نیز مکلف شد تمهیدات لازم را برای تأمین خودرو‌های موردنیاز معلولان و خدمات پس از فروش آن از طریق شرکت‌های خودروساز داخلی یا شرکت‌های کاربری‌ساز (مناسب‌سازی خودرو) و یا واردات، به عمل آورد.
تولید برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی مرتبط با مناسب‌سازی و پخش رایگان حداقل یک ساعت در هفته، از دیگر اقداماتی است که سازمان صدا و سیما با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان بهزیستی کشور موظف به انجام آن هستند.

شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسرکشور نیز موظفند در جهت مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری محیط، معابر، اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی و مبلمان شهری، اقدامات لازم را بعمل آورند.

لحاظ نمودن موضوع مناسب‌سازی در متون درسی از سوی وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و نیز رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای معلولان در هنگام بررسی، تصویب و نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران شهری و روستایی توسط وزارت راه و شهرسازی، از دیگر اقدامات مندرج در آیین‌نامه یاد شده است.

هیئت وزیران در ادامه جلسه، تعداد دیگری از پیشنهاد‌های دستگاه‌های اجرایی را پس از بحث و بررسی، به تصویب رساند.کلمات کلیدی


captcha