سلامت و انرژی مردم در گرو صنعت نان است/شرکت کنندگان در سومین دوره مسابقه عکس خوشه سه برابر شده
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 17:43:45


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 45825 || تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ ۰۸:۴۴                 تئاتر و هنر های تجسمی

یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آئین افتتاحیه سومین نمایشگاه عکس خوشه:

سلامت و انرژی مردم در گرو صنعت نان است/شرکت کنندگان در سومین دوره مسابقه عکس خوشه سه برابر شده


ایرانیان_سیف معاون وزیرصنعت گفت: سلامت و انرژی مردم در گرو صنعت نان است، در سال‌های اخیر نیاز به واردات گندم نداشتیم البته امسال برای تأمین ذخایر استراتژیکمان گندم وارد خواهیم کرد.


سلامت و انرژی مردم در گرو صنعت نان است/شرکت کنندگان در سومین دوره  مسابقه عکس خوشه سه برابر شده

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،سومین نمایشگاه عکس‌های برتر مسابقه «خوشه» با عنوان «از مزرعه تا سفره» عصر روز جمعه ۴ بهمن با حضور یزدان سیف  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و جمعی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی و اصحاب رسانه  در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

 درحاشیه این افتتاحیه ، یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و دکتر مهدیه خاکی صدیق، دبیر  سومین نمایشگاه عکس خوشه در نشستی با خبرنگاران به تشریح جزئیات این مسابقه پرداخت.

 یزدان سیف معاون وزیر  صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فرهنگسازی در حوزه نان گفت:  برگزاری مسابقه عکس خوشه ما را برآن داشت که نان را وارد عرصه فرهنگ و هنر و رسانه کنیم، همانطور که می دانید همگان تکامل فضیلت های انسانی را با هنر می آموزند ، اگر ما بتوانیم در همه بخش ها فرهنگ و هنر را وارد کنیم و اصلاحات را در این حوزه سامان بدهیم می توانیم به توسعه شهروندی و رفتار اجتماعی دست پیدا کنیم .

وی خاطر نشان کرد: ارزش اقتصادی صنعت نان ۶۰ هزار میلیارد تومان است و قریب ۸۰ میلیون ایرانی مخاطبان این صنعت هستند که با این رویداد هنری می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند .

سیف با اشاره به این نکته که سلامت و انرژی مردم در گرو صنعت نان است، گفت : در  سال‌های اخیر نیاز به واردات گندم نداشتیم البته امسال برای تأمین ذخایر استراتژیکمان گندم  وارد خواهیم کرد.  صنعت نان ما امروز در لبه تکنولوژی دنیا کار می کند و ما با مدرن ترین تجهیزات  صنعت نان در  دنیا حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه امسال برای سومین دوره، جشنواره عکس «خوشه» را برگزار کردیم که داستان گندم، آرد و نان را وارد زندگی مردم کنیم، گفت:  معتقدیم اصلاح هر جامعه‌ای از کنار اصلاح فرهنگ آن می‌گذرد. ما تلاش داریم فرهنگ برکت و قداست نان را حفظ کنیم و فرهنگ مصرف آن را اصلاح کنیم.

یزدان سیف با اشاره به استقبال گسترده از جشنواره عکس خوشه  اظهار کرد:  شرکت کنندگان در سومین دوره  مسابقه عکس خوشه سه برابر شده است و تعداد  عکس‌ها هم چهار برابر شده است اما این هنوز مطلوب ما نیست.

وی  افزود:در آثار نمایشگاه عکس خوشه نانوایی را می ببنیم  که در کنار نانوایی کتابخانه ای دایر کرده و کتاب به مشتریانش امانت می دهد.
معاون وزیر  صنعت معدت تجارت از برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه عکس خوشه در روز ۱۴ بهمن خبر داد و گفت: در این مراسم برگزیدگان معرفی می‌شوند  و همچنین با کمک  هنرمندان و چهره‌های  مطرح هر حوزه پویش «حال خوب نان»  برپا می شود .

بنابراین گزارش ؛سومین دوره مسابقه عکس خوشه از اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شد که پس از داوری، بیش از 3 هزار و 50 عکسِ 670  عکاس از سراسر کشور، 144 عکس به مرحله پایانی راه یافتند.

 این عکس‌ها در قالب 13 مجموعه عکس، 50 تک عکس و 21 عکس تلفن همراه و 10 عکس ویژه زیر 15 سال در باغ هنرمندان به نمایش گذاشته شده اند.

هنرمندان و علاقه‌مندان به عکس در این گالری شاهد عکس های برگزیده از زنجیره‌ی گندم، آرد و نان خواهند بود که به دست هنرمندان عکاس این مرزو بوم  رقم خورده است.

 "گالری بهار" و "استاد نامی" واقع در باغ هنر، خانه هنرمندان در خیابان طالقانی، خیابان ایرانشهر شمالی، از روز جمعه 4 الی 14بهمن ماه  به مدت 10 روز پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.کلمات کلیدی


captcha