آئین اختتامیه سومین جشنواره عکس «خوشه»برگزارشد/سیف:مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 16:40:26


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 46054 || تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ ۲۲:۲۰                 تئاتر و هنر های تجسمی

آئین اختتامیه سومین جشنواره عکس «خوشه»برگزارشد/سیف:مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است


ایرانیان_معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت:اگرقاعده دموکراسی و مردمسالاری دینی را پذیرفتیم ،بایدبپذیریم مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است،درغیراین صورت نمی توانیم انتظار داشته باشیم .


آئین اختتامیه سومین جشنواره عکس «خوشه»برگزارشد/سیف:مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است

به گزارش ،شبکه خبری ایرانیان ؛آئین اختتامیه سومین جشنواره عکس خوشه  با عنوان از مزرعه تا سفره عصر روز  دوشنبه ۱۴ بهمن 98  با حضور یزدان سیف، معاون وزیر صنعت، معدن  و تجارت و جمعی از معاونان و مدیران  شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، سید محمد مجابی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، زهرا عبداللهی،معاون وزیر بهداشت، دست اندرکاران صنعت آرد و نان و جمعی از  شرکت کنندگان در این جشنواره در خانه هنرمندان برگزار گردید.

یزدان سیف، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت  در این مراسم  با اشاره  به تاثیر فرهنگ و رفتاراجتماعی در جامعه گفت:همه رفتارهای اجتماعی دریک بسترهایی شکل می گیرند که مهمترین آن فرهنگ اجتماعی آحادمردم است، مردم خودشان تصمیم اجتماعشان را اداره می کنند.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت افزود:اگرقاعده دموکراسی و مردمسالاری دینی را پذیرفتیم ،بایدبپذیریم مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است،درغیراین صورت نمی توانیم انتظار داشته باشیم .

سیف اظهارداشت:مسئله ای که امروز وجوددارد آن است که همگان منتظرند یک دست بیرونی بیاید و همه مسائل و مشکلات اجتماع را حل کند،اما براساس قاعده قرآنی نکته مهم این است که  تازمانی که یک اجتماع برای سرنوشت خود تصمیم نگیرد تغییری اتفاق نمی افتد.

وی درادامه گفت:فرهنگ بسترمهمی درعرصه تغییرات اجتماعی است ،البته این راهم باید بپذیریم که فرهنگ هم ساخته می شود و هم می سازد،باید آموزش ببینیم و  یادبگیریم که یادگیری های ما دربسترداستانهای مارخ می دهد،داستانهایی که هرروزبرای ما رخ می دهد،همین تجربه های تلخی که "ادب ازکه آموختی ،ازبی ادبان"اینها حکمت است که مارا ادب کند.

معاون وزیرصنعت معدن تجارت گفت:امروز فرهنگ کار درجامعه ماضعیف است،مابایدیادبگیریم رفتارهای خودرا درمقابل دیگران اصلاح کنیم و این هنجارها و ناهنجاریها دربسترفرهنگ شکل می گیرد.

سیف بیان داشت:سومین دوره جشنواره خوشه نیز به پایان خود رسید و تجربه های زیادی کسب کردیم اما هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است و دلیل آن نیز عدم مشارکت مردم است که باید تلاشهای بیشتری در تشویق مشارکت مردم صورت بگیرد.

وی افزود:بامشارکت بیشتر مردم و نهادهای مرتبط می توانیم هنجارها و ناهنجاری های فرهنگ مصرف نان را  در حوزه رسانه ای ،مستند و عکاسی به تصویر بکشیم .

سیف بیان داشت: با برگزاری جشنواره عکس خوشه می توانیم فرهنگ تولید و مصرف نان را نهادینه کنیم‌، باید از همین روز اختتامیه سومین جشنواره خوشه مقدمات چهارمین دوره آن را آغاز کنیم‌.

 سید محمدتقی طباطبایی، مشاور فرهنگی و رسانه و روابط عمومی  شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران نیز به  اهداف برگزاری جشنواره عکس"خوشه" اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره عکس "خوشه" فرهنگ سازی در حوزه تولید و مصرف نان است.

طباطبایی گفت: امسال افزایش سه برابری شرکت کنندگان و تعداد عکس های رسیده به جشنواره را شاهد بودیم و  تعداد عکس های رسیده به جشنواره و همچنین تعداد  شرکت کنندگان باعث دلگرمی ما شد، در این دوره  از جشنواره ۹۰۰ شرکت کننده در چهار بخش و یک بخش نوجوانان زیر ۱۵ سال  با هزار عکس حضور دارند.
مهدی  خانمحمدی، رییس اصناف نان حجیم  نیز در این مراسم گفت: نگران از مشکلات موحود در کشور نیستیم ، کارهای اساسی برای نان انجام دادیم و مشکلات اساسی هم وجود دارد که با کمک بزرگان این صنف باید مشکلات مرتفع شود، اگر می خواهیم حال خودمان و حال نان کشورمان خوب باشد باید زیر ساخت های نان را درست کنیم  و یکی از راه های اصلاح زیر ساخت های نان فرهنگ سازی  است و تولید کننده  و مصرف کننده نان باید فرهنگ تولید  و مصرف صحیح نان را داشته باشد،  در حوزه نان بیشتر از این جشنواره باید فرهنگ سازی کرد.

سیدمحمد مجابی، معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز  در این مراسم گفت: همه خلقت درعالیترین نوع تنظیم ایجادشده دارای تعادل است و ما انسانها هستیم که این تعادل را برهم می زنیم و درست استفاده نمی کنیم  لذا حال نان خوب است و حال ماخوب نیست ،آنطور که باید مدیریت نمی کنیم.

وی افزود:قیمت آرد باید یکسان سازی شود و  جشنواره عکس خوشه نیز در جهت تلاش برای  فرهنگ سازی در تولید و مصرف نان تداوم پیداکرده و تقویت شود،  باید موزه نان غنی تر شود و از آثار برگزیده جشنواره عکس خوشه در  آن استفاده کرد .

 زهرا عبداللهی مدیردفتر بهبودتغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز گفت:برگزاری جشنواره عکس خوشه اقدامی مناسب در کمک به  فرهنگسازی برای سلامت نان است  و نقش نان در سلامت مردم یک نقش بسیار مهم است.

وی افزود:برگزاری جشنواره ها و کارگاه های آموزشی که به بهبود کیفیت تولید و مصرف نان کمک می کند امری مهم است که به آن برای سلامت مردم نیازمند هستیم و امیدواریم باکمک همدیگراقدامات موثرتری برداریم.
بنابراین گزارش ,برگزیدگان سومین دوره  جشنواره  خوشه در بخش های مختلف  با داوری افشین شاهرودی، حسن غفاری و مسعود زنده روح کرمانی معرفی شدند.

لازم به ذکراست؛ این مسابقه که هرساله به همت شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران برگزارمی شود درسومین دوره آن بخش خصوصی زنجیره گندم آرد و نان و فروشگاههای زنجیره ای هایپر استار نیز مشارکت داشته است.کلمات کلیدی


captcha