زمینه تکامل و گفت‌وگوی همه حلقه‌های زنجیره گندم، آرد و نان در کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فراهم است
تاریخ: ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت: 09:09:19


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ca273ef2a85c68dcb745167017e104d1.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/222396fb8ded1e679e62a40baab80a86.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e566c8b34bf425272feb9a128ad91c6a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 46204 || تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ ۱۸:۳۷                 کشاورزی و امور دام

سیف در آئین اختتامیه جشنواره ملّی " زنجیره‌ی گندم، آرد و نان":

زمینه تکامل و گفت‌وگوی همه حلقه‌های زنجیره گندم، آرد و نان در کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فراهم است


ایرانیان_یزدان سیف با تأکید بر اینکه گفت‌وگوی این حلقه‌ها قدرت تکامل ما را افزایش خواهد داد،گفت: امروزه شاهد این هستیم که زمینه تکامل و گفت‌وگوی همه حلقه‌های زنجیره گندم، آرد و نان در کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فراهم است و دولت باید نیازهای حلقه‌های این زنجیره را تشخیص داده و در رفع آن‌ها گام بردارد.


زمینه تکامل و گفت‌وگوی همه حلقه‌های زنجیره گندم، آرد و نان در کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فراهم است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،آئین اختتامیه جشنواره‌ ملّی " زنجیره‌ی گندم، آرد و نان" با هدف ارتقای کیفیت تولیدات و تقویت مزیت رقابت‌پذیری در زنجیره‌ی تأمین در روز یک‌شنبه، 20 بهمن‌ماه در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، سالن ایران خلیجِ‌فارس و به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.
 مهندس یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر صمت خطاب به حاضرین در این همایش با بیان اینکه امروز در حال سپاس‌گزاری از خادمان زنجیره گندم، آرد ، نان و مشتقات آن هستیم، اظهار کرد: نام زنجیره، حلقه‌های به هم پیوسته را در ذهن ما تداعی می‌کند که این حلقه‌ها باید با یکدیگر تعالی پیدا کنند. در وهله اول زمانی این حلقه‌ها به تعالی خواهند رسید که قدرت یادگیری و تعامل با یکدیگر داشته باشند که خوشبختانه این امر در حال حاضر حاصل شده است.
سیف با تأکید بر اینکه گفت‌وگوی این حلقه‌ها قدرت تکامل ما را افزایش خواهد داد، افزود: امروزه شاهد این هستیم که زمینه تکامل و گفت‌وگوی همه حلقه‌های زنجیره گندم، آرد و نان در کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فراهم است و دولت باید نیازهای حلقه‌های این زنجیره را تشخیص داده و در رفع آن‌ها گام بردارد.
معاون وزیر صمت افزود: بزرگ‌ترین چالش ما هماهنگی میان این حلقه‌هاست که امیدواریم بتوانیم آن را ارتقاء بخشیم.
سیف در ادامه با بیان اینکه باید اطلاعات ما از زنجیره گندم، آرد و نان کامل باشد، ادامه داد: امروزه اطلاعات ما در این زنجیره به اندازه کافی است. تمامی اطلاعاتی را که بر کمیت و کیفیت کالا در زنجیره عرضه می‌تواند مؤثر باشد، خوشبختانه امروزه در اختیار داریم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: امیدواریم بتوانیم فضای صمیمی‌تری با همه حلقه‌های زنجیره گندم، آرد و نان داشته باشیم و همه ما با هم باید در راستای ارتقاء این زنجیره تلاش کنیم.
مدرس خیابانی قائم مقام تجارت وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر حدود 800 میلیون دلار صادرات نان، آرد و گندم به 66 کشور دنیا انجام می شود.
قائم مقام تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت در جشنواره زنجیره گندم، آرد و نان نیز در این مراسم  با بیان اینکه ما برای رسیدن به توسعه در هر بخش اقتصاد باید در قالب زنجیره تقویت شوند، گفت: در حال حاضر  حدود 800 میلیون دلار صادرات نان، آرد و گندم به 66 کشور دنیا انجام می شود.
مدرس خیابانی اظهارداشت: در زنجیر گندم تا نان چند ویژگی منحصر به فرد وجود دارد که مهمترین آن امنیت غذایی است .در دنیا اگر بخواهیم به استقلال و آزادی جامه عمل بپوشانیم تقویت این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ویژگی دوم این زنجیره تولید و ارزش افزوده است که در شرایط کنونی برای کشور جایگاه ویژه ای دارد.
وی  با تاکید بر اینکه در حال حاضر اقتصاد کشور بدون نفت است که تکیه آن بر ارزش افزوده زنجیره تولید اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، تصریح کرد: امروز با گندم 2 هزار تومانی محصولی صادر می کنیم که 2 برابر ارزش افزوده دارد.
 کریمی، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان نیز در این مراسم طی سخنانی اظهارداشت: نگاه فرهنگی یزدان سیف به نان و گندم، نگاهی مقدس است اما قطعاً اشاعه یک فرهنگ، زمان‌بر است و از همه مهم‌تر نیت خاص، صبوری و همدلی می‌خواهد.
وی ادامه داد: باید بگویم در حال حاضر حال نان خوب نیست اما ما می‌توانیم با کمک مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، وزارت صمت، اتحادیه صنوف و تولیدکنندگان زنجیره بزرگ گندم، آرد و نان، حال نان را خوب کنیم.
 کریمی در ادامه خطاب به برگزیدگان جشنواره ملی گندم، آرد و نان اظهار کرد: شما سفیرانی برای ارتقاء کیفیت نان هستید. از این به بعد حس مسئولیت، تعهد و گفتار شما چندین برابر شده است.
رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان خاطرنشان کرد: باید با همکاری صنوف و کانون، دست به دست هم دهیم و وزنه گندم، آرد و نان را در کشورمان بالا ببریم.
همه ما باید این توجه را داشته باشیم که دولت میلیاردها تومان هزینه صرف خرید گندم می‌کند. میلیاردها تومان هزینه صرف تبدیل گندم به آرد و میلیاردها تومان هم برای تولید نان هزینه می‌شود. امروز با افتخار می‌توانیم صنعت ماکارونی و شیرینی کشور را معرفی کنیم و نیز بخش نان با افتخار امروز نانی مأکول به مردم ارائه می‌دهد.
 کریمی در خاتمه تأکید کرد: همگی ما باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم نانی خوب تحویل مردم دهیم.
بنابراین گزارش ؛در این جشنواره از برگزیدگان زنجیره‌ گندم، آرد و نان شامل: گندم‌کاران، سیلوداران، تولیدکنندگان آرد(کارخانجات آردسازی) و تولیدکنندگان نان(نانوایان) و اصناف، اتحادیّه و انجمن آردسازی، نانوایان و تولیدکنندگان ماشین‌آلات آرد و نان و خمیرمایه، بیسکویت، شیرینی و شکلات و قنادان و نوآوران(دانش‌بنیان) این عرصه تقدیربه عمل آمد.

همچنین در حاشیه این مراسم از فاضل بجستانی، نانوای نمونه و پیشکسوت تهران و پدر سه شهید دفاع مقدس و همچنین سیدجواد حسینی، نانوای پیشکسوت دیگر تقدیر به عمل آمد.
در این جشنواره که با رویکرد ارتقای سطح کمّی و کیفی تولیدات و تقویت مزیت رقابت‌پذیری در زنجیره‌ی گندم، آرد و نان برگزار شد، مدیران و رؤسای اصناف، اتحادیّه و انجمن‌ها و تولیدکنندگان آرد و نان از سراسر کشور حضور داشتند.

 کلمات کلیدی


captcha