برگزاری جشن میلاد دخت نبی اکرم (ص) و گرامیداشت روز زن/نظری:شگفتی های جهان هستی و خلقت تفاوت مردان و زنان را مشخص می کند
تاریخ: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: 02:37:32


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 46344 || تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ ۲۲:۲۶                 ادبیات و نشر

برگزاری جشن میلاد دخت نبی اکرم (ص) و گرامیداشت روز زن/نظری:شگفتی های جهان هستی و خلقت تفاوت مردان و زنان را مشخص می کند


ایرانیان_ مدیرمسئول انتشارات نظری گفت:شگفتی های جهان هستی و خلقت تفاوت مردان و زنان را مشخص می کند. خداوند، پیامبران، بیولوژیست ها و محققین همه آورده اند که رفتارهای ذهنی، فکری و عملی زنان و مردان در پاره ای از صفات با هم فرق دارند و تحت جنسیت خود به گونه های مختلف با یکدیگر عمل می کنند و تصمیم می گیرند. حتی در مسایل عملی اسلام ، زن و مرد مکلف به تکالیفی هستند که از جانب شارع مقدس تشریع شده است و که در آن تکالیف تشریعی آنان نیز فرق است.


برگزاری جشن میلاد دخت نبی اکرم (ص) و گرامیداشت روز زن/نظری:شگفتی های جهان هستی و خلقت تفاوت مردان و زنان را مشخص می کند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،  بیست و ششم بهمن  ماه سالجاری از ساعت ۱۶ درفرهنگسرای مهر تهران انجمن ادبیات داستانی شهریار با همکاری انتشارات نظری و مدیریت فرهنگسرای مهر اقدام به برگزاری جشن میلاد دخت نبی اکرم (ص) و گرامیداشت روز زن را باحضور بانوان نویسنده و شاعربرگزار نمود .
این مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید وسرود جمهوری اسلامی آغاز و در ادامه سالار فر کارشناس فرهنگی وهنری فرهنگسرای مهر ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن به حاضرین ازبرپایی این برنامه و همکاری با انجمن ادبیات داستانی شهریار ابراز رضایت نمود .
استاد قاسم نخجوانی مسئول انجمن ادبی مکتب شهریار نیز بهمین مناسبت اشعارزیبایی را قرائت گرد .
ژیلا بهاری مسئول امور فرهنگی اداره فرهنگ وارشاداسلامی نیز در سخنانی باتشکر از اشرف السادات سادات مسئول انجمن ادبیات داستانی که از فعالترین انجمنها می باشد آمادگی اداره رابمنظور همکاری دربرگزاری مراسم در مناسبتهای ملی و مذهبی بیان داشت .
مریم یوسفی نویسنده وراوی شاهنامه فردوسی در سخنانی بااشاره به مقام مادر افتخارات کسب شده در عرصه فرهنگ وادب را مرهون دعای خیر مادر بیان کرد .
در ادامه اجرای دو تراک به خوانندگی سامانلو و شعر خوانی شاعران نویسنده لعیا واسع حق دوست ، زکی زاده ، آرام شهنواز ، اسماعیل دادرس وخانم آریا از سایر برنامه های مراسم بود .
استاد نصر از فعالان انجمن ادبی نیز به اجرای آواز و غزل پرداخته و حاج کریم نظری مدیر مسئول انتشارات نظری ضمن تبریک میلاد دخت نبی اکرم (ص) و روززن به بیان ویژگیهای خلقت زن از منظر آیات قرآن پرداخت و گفت:
پیامبر اکرم (صلی الله علیه) چهار زن برتر جهان هستی را به امت خود معرفی می کند :1ـ فاطمه "س"2- خدیجه "س"3- مریم "س"4- آسیه
وی افزود:شگفتی های جهان هستی و خلقت تفاوت مردان و زنان را مشخص می کند. خداوند، پیامبران، بیولوژیست ها و محققین همه آورده اند که رفتارهای ذهنی، فکری و عملی زنان و مردان در پاره ای از صفات با هم فرق دارند و تحت جنسیت خود به گونه های مختلف با یکدیگر عمل می کنند و تصمیم می گیرند. حتی در مسایل عملی اسلام ، زن و مرد مکلف به تکالیفی هستند که از جانب شارع مقدس تشریع شده است و  که در آن تکالیف تشریعی آنان نیز فرق است.
نظری ادامه داد: در دوران بسیار قدیم چون زن، زور و بازو و قدرت جسمی نداشت، او را به کارهای کوچک و سبک می گماردند و مردان به جنگاوری می پرداختند تا کم کم زن، جایگاه حقیقی خود را از دست داد و مردان بر آنان مستولی شدند.

مدیرمسئول انتشارات نظری گفت:در برخی منابع  آمده است : از حکیمی پرسیدند، معنی زن چیست؟ گفت: لوحی از شیشه شفاف  که باطنش کاملا صاف ، واضح  و قابل رؤیت است. اما، اما و اما اگر روزی بشکند، دیگر نمی توان آن را جمع کنی ، پس زن را نشکنید!
این فعال فرهنگی بیان داشت:در جامعه امروزی می خواهند مرد را زن و زن را مرد کنند، به بانوان میدان نمی دهند، او کمتر نماینده می شود و مهم تر به آسانی رئیس مجلس نمی شود و اصلا رئیس جمهور نخواهد شد.اما این مردان با جریان سازی  او را به ظاهر نماد قدرتمندی نشان می دهند و خود را ضعیف به نمایش می گذارند و بین خودشان عناوینی مثل زن ذلیل را تبلیغ می کنند، این از ناحیه خانم ها مطرح نمی شود.

وی در ادامه گفت:زن به معنی بانو، جفت، زوجه، متعلقه، همسر، جنس ماده و خانم: از ریشه ترکی و مغولی گرفته اند و بانو : در کتیبه های ساسانی و ادبیات کهن ایران زمین، لقبی برای زنان بزرگ و برتر به کار رفته و اوج احترام به یک زن است و مخدره : زن پرده نشین، پرده پوش و پوشیده (مخدر: ماده ای که استعمال آن سبب بی حسی، بی حالی و تخدیر است) و علیا : فراسو، بالا، رفیع، والا و علیا مخدره: زن والا مقام و بزرگ و پاکدامن یا زن تخدیر کننده ، زنی  که آدمی را به احترام  وا می دارد و همسر: کلمه مرکبی است که از "هم + سر" می آید، یعنی هم اندازه، برابر، هم سنگ آمده است .
* ازدواج مجدد
نظری گفت: معنی عدالت در لغت به معنی استقامت و در شریعت استقامت بر طریق حق با اجتناب از آنچه محظور (تنگناه، دشواری و ناروا) است.و در کلام  علی (علیه السلام) : العدالة و المعادله (عدالت در مساوات است) اعطای کل ذی حق حقه (هر چیزی در جای خود نهادن و یا هر کاری را به وجه شایسته انجام دادن) تعادل از عدل می آید و یعنی نظام مند و دارای تناسب و این تناسب به معنی هر چیزی در جای خودش آمده است .عدل یعنی: تناسب، توازن، تساوی و نفی هر گونه تبعیض، (رعایت حق و انصاف حتی در خلق و خوی)
وی افزود:در صدر اسلام بعضی از مردان دختران یتیم را برای تکفل و سرپرستی به خانه می آوردند و بعد با مهریه بسیار کم با آنان ازدواج می کردند و سپس آنان را طلاق می دادند و اموالشان را به یغما می بردند. در زمان پیامبر (صلی الله علیه) تلفات مردها در جنگ بیشتر و زنان بیوه زیاد بودند و آن موقع رسم بود که مردان بیش از 4 زن نیز اختیار می کردند و بعد خداوند می فرماید: اگر می توانید "عدالت" برقرار کنید تا این تعداد می توانید زن اختیار نمایید.اما در آیه 129 همین سوره (نساء) تکلیف نهایی مرد ها را خداوند متعال مشخص می کند. « و لن تستطیعوا ان تعدلوا بین النساء و لو حرصتم» شما هرگز نتوانید میان زنان به عدالت رفتار کنید هر چند که راغب و حریص بر عدالت باشید.هر زنی دارای یک نوع باور، احساس و نیاز است، آیا می شود در این رابطه به طور عادلانه رفتار کرد !

مدیرمسئول انتشارات نظری پیرامون مسائل جاری کشور نیز اظهارداشت: خاک سرخ جزایر هرمز دارای عناصر مهمی است که در عرصه کشاورزی و فعالیت های تولیدی به کار می رود و دارای اسید هیومیک بسیار زیاد است که فقط در کشورهای آمریکایی، اروپایی و چین و استرالیا یافت می شود.از استحصال این خاک فراورده های زیادی به وجود می آید که کشور را به ثروت عظیم می کشاند.این اسید در تولید ماده ضد زنگ کشتی تا لوازم آرایش و کشاورزی به کار می رود.این خاک چرا به صورت خام به کشورهای عربی فروخته می شود؟چرا خام فروشی می کنیم؟! و تا چه زمانی باید بی کفایتی بعضی از دولتمردان را تحمل کرد ؟


لازم به ذکر است:در بخش پایانی از بانوان نویسنده با اهدای لوح سپاس و کتاب نفیس تجلیل بعمل آمد.

این مراسم با اجرای بی نظیر و کلام شیوای سرکار خانم مبینا یگانه برگزار شد.کلمات کلیدی


captcha