تولید بیش از سه میلیون ماسک در ۱۰ روز آینده
تاریخ: ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: 04:06:35


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/35c68e219b5536f7034655e958fe5d41.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/644a2d109b66e938a6c65cb260a201b7.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/8c9bf616965ccadbdcc4ff8d8a8db34a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/20db8b0875e8413bceb26f86cfbd8c3f.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/1045fe0f002d0c72bcde78257e0fc297.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/fa381527faa04efc0f7cbc5201fe8d88.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/96b32e6c4d25ec6fef8b2cab4a17a5e4.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f8c01a7154cdfe31367a40b26f9b9149.gif

logo-samandehi


کد خبر : 47144 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۹:۲۵                 حوادث و بلایا

مراسم آغاز طرح پویش سلامت احسان؛

تولید بیش از سه میلیون ماسک در ۱۰ روز آینده


ایرانیان_رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از تولید حدود سه میلیون ماسک معمولی و ۲۰۰ هزار ماسک N ۹۵ در ۱۰ روز آینده خبر داد.


تولید بیش از سه میلیون ماسک در ۱۰ روز آینده

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ آقای محمد مخبر در مراسم آغاز طرح پویش سلامت احسان افزود: سامانه ۴۰۳۰ حدود هشت سال است که جهت ارائه موارد پزشکی و بهداشتی از راه دور در مناطق محروم کشور راه اندازی شده است.
وی گفت: این سامانه با همکاری و زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور فعالیت می‌کند و تا امروز خدمات خوبی به مردم ارائه شده است.
وی ادامه داد: در شرایط شیوع ویروس کرونا برگ دیگری از خدمات این سامانه رونمایی شد.
آقای مخبر با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰ درصد مردم در اضطراب و عصبانیت ناشی از بی اطلاعی درباره کرونا قرار دارند تصریح کرد: سامانه ۴۰۳۰ در این روز‌ها به صورت ویژه پاسخگوی مردم است و پیش از این حدود ۷۰۰ هزار تماس تلفنی با این سامانه برقرار می‌شد که در شرایط فعلی حدود ۳۰۳ هزار تماس تلفنی روزانه از سوی مردم برقرار می‌شود.
وی گفت: در این سامانه مشاوره‌های خوبی به مردم داده می‌شود و در حقیقت از لزوم حضور مردم در مراکز بهداشتی و درمانی کاسته خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: در حال حاضر غیر از موارد احتمالی ابتلا ویروس کرونا، کمتر کسی برای سوال در باره این بیماری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه می‌کند.
آقای مخبر گفت: حرکت مهم دیگری که این روز‌ها اتفاق افتاده همکاری پزشکان و کادر درمانی در سراسر کشور است که به صورت برخط دو هزار نفر از این کارشناسان در حال پشتیبانی سامانه ۴۰۳۰ در سراسر کشور هستند ضمن اینکه دو هزار نفر نیز در نوبت همکاری با این سامانه قرار دارند که نشان دهنده روحیه ایثار و دلسوزی مردم و کادر پزشکی و درمانی است.
وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته میان وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پویش سلامت احسان نیز از امروز آغاز به کار کرده است تا از کمک‌های مردمی هم در مسیر تامین تجهیزات مورد نیاز مناطق محروم استفاده شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: این ستاد حدود یک میلیارد تومان به این سامانه واریز کرده است و به تناسب کمک‌های مردمی این ستاد و وزارت بهداشت و درمان نیز به همان میزان کمک خواهد کرد.
آقای مخبر ادامه داد: ظرف چند روز گذشته حدود چهار میلیارد تومان تجهیزات و بسته‌های بهداشتی برای مناطق محروم تهیه کرده ایم که ارسال شده و در حال توزیع است، اما نیاز مردم در این مناطق بسیار بالاست و کمک همگانی را می‌طلبد.
وی افزود:​ تصور ما این بود که تجهیزات برای حالت عادی به کار گرفته می‌شود، اما دیدیم که این سامانه امکان بسیار خوبی در شرایط بحرانی مثل شرایط فعلی است که حتی در زلزله، سیل و بلایای طبیعی نیز می‌تواند کمک حال مردم باشد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تاکید کرد:​ تمامی فعالیت‌ها در این سامانه زیر نظر وزارت بهداشت و درمان انجام می‌شود و ما از ابتدا نیز از تهیه و توزیع دارو گرفته تا تهیه و تولید تجهیزات و حتی ساخت کیت و درمان کار‌های خوبی را دنبال کرده ایم که امیدواریم به زودی نتایج آن به بهره برداری برسد.
آقای مخبر گفت: ما هم از ابتدای شروع این بیماری در کنار مردم بوده ایم و همچنان هم خواهیم بود ضمن اینکه شهید داده ایم و تا آخرین لحظه نیز ادامه خواهیم داد.
وی در پاسخ به این سوال که چقدر از ظرفیت خیرین و کمک‌های خیرخواهانه می‌شود در این مسیر استفاده کرد؟ افزود: ما از ظرفیت همه خیرین و نهاد‌های خیریه در سراسر کشور استقبال می‌کنیم تا در تهیه تجهیزات و لوازم بهداشتی کمک کنند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: خبر خوبی که امروز می‌توانم به مردم بدهم این است که ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با تجهیزات و کارگاه‌هایی که تدارک دیده شده روزانه حدود سه میلیون ماسک معمولی و نزدیک به ۲۰۰ هزار ماسک N۹۵ تولید خواهد شد تا در اختیار مردم قرار بگیرد.
طرح سلامت احسان به همت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت در سراسر کشور آغاز شد.
این طرح باهدف تامین مواد بهداشتی برای گروه‌های پرخطر، محرومان و آسیب دیدگان کرونا در نظر گرفته شده است.
در این طرح کمک‌های مردمی برای تامین تجهیزات و لوازم بهداشتی دریافت می‌شود و ستاد اجرای فرمان امام (ره) نیز در آغاز این پویش، ۱ میلیارد تومان به این طرح اختصاص داده است.
محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: سامانه ۴۰۳۰ حدود ۸ سال پیش برای طرح مشکلات بهداشتی مردم راه اندازی شد و تا پیش از این روزی ۷۰۰ هزار تماس با این سامانه برقرار می‌شد، اما این روز‌ها به بیش از ۳۰۳ هزار تماس تلفنی روزانه مردم پاسخ داده می‌شود.کلمات کلیدی


captcha