مدیریت بحران ترامپ فاجعه بار است
تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 08:08:02


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 47318 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ ۱۹:۳۵                 آمریکا اروپا

بوستون گلوب

مدیریت بحران ترامپ فاجعه بار است


ایرانیان_نشریه بوستون گلوب دونالد ترامپ، را به دلیل اقداماتش در زمان شیوع ویروس کرونا، عامل مرگ مردم آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ معرفی می‌کند.


مدیریت بحران ترامپ فاجعه بار است

به گزارش شبکه خبری ایرانیان  ؛ نشریه هیل نوشت: هیئت تحریریه بوستون گلوب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را به دلیل اقداماتش در زمان شیوع ویروس کرونا، عامل مرگ مردم این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ معرفی می‌کند.
نشریه کنگره آمریکا در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم جاستین کولمن افزود: اعضای تحریریه بوستون گلوب روز دوشنبه با اشاره به اقدامات دولت ترامپ و واکنش آن به شیوع ویروس کرونا، گفتند که تاثیر شدیدی که انتظار می‌رود این بحران بر کشور بگذارد، قابل پیشگیری بود.
بوستون گلوب نوشت: درحالی که مردم آمریکا خود را برای مواجهه با شدیدترین بحران آماده می‌کنند، باید یادآور شویم که رسیدن ویروس کرونا به آمریکا ناشی از یک تهاجم خارجی نبود، بلکه نتیجه اشتباه فاحش سران آمریکا بود.
هیئت تحریریه بوستون گلوب با زیر سوال بردن اقدامات دولت ترامپ تاکید کرد که آمریکا به کاخ سفیدی نیاز داشت که بتواند برای انجام آزمایش ها، توزیع تجهیزات درمانی و اطلاع رسانی مداوم، سریع وشایسته عمل کند.
آن‌ها تصریح کردند ماه‌هایی که دولت ترامپ برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هدر داد و اشتباهات بعدی آن موجب افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ بیش از آنچه که باید، شد.
"به عبارت دیگر خون مردم به گردن رئیس جمهور آمریکاست. "
ترامپ در روز‌های اخیر از عملکرد دولت خود در مواجهه با شیوع ویروس کرونا دفاع کرد و آن را فوق العاده و عالی خواند. نتایج نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد تعداد زیادی از مردم آمریکا نیز عملکرد وی را تایید می‌کنند.
با این وجود سرمقاله گلوب به مواردی اشاره کرده است که ترامپ در آن‌ها گفته بود ویروس کرونا در آمریکا تحت کنترل است و خواستار پایان یافتن طرح فاصله اجتماعی تا عید پاک شده بود.
در این سرمقاله آمده: دولت آمریکا تصمیم‌های فاجعه باری اتخاذ کرده و اشتباهات مهمی انجام داده و این گونه آمریکا را به سمت رنجی غیرقابل وصف سوق داده است.
در سرمقاله بوستون گلوب تاکید شده است که براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، مردم آمریکا بیش از هر کشور دیگری به ویروس کرونا مبتلا شده اند – بیش از ۱۸۹ هزار و ۶۰۰ نفر مبتلا شده و چهار هزار و ۸۱ نفر نیز جان باخته اند.
بوستون گلوب افزود، مردم آمریکا در هفته‌های آتی شاهد از پا درآمدن اعضای خانواده و دوستان خود بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خواهند بود و با مشاهده افزایش تعداد قربانیان با نگرانی به آینده خود چشم خواهند دوخت.
آنتونی فاوچی و دبورا برکس از مقامات سلامت عمومی آمریکا، هشدار دادند که احتمالا بین ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر در این کشورجان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست خواهند داد.
در همین حال بستگان  آمریکایی هایی که به اشتباه در خارج از کشور زندانی یا به دست گروه های شبه نظامی گروگان گرفته شده اند، معتقدند هرچند در پنج سال اخیر پیشرفت هایی حاصل شده است، اما دولت آمریکا باید برای برقراری ارتباط با آن ها تلاش بیشتری انجام دهد.
به گزارش آسوشیتدپرس از واشنگتن و براساس گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، برخی از افرادی که با آنها مصاحبه شده است، می گویند احساس نمی کنند پرونده عزیزانشان از توجه مقامات ارشد دولتی برخوردار باشد.
به ویژه اعضای خانواده آمریکایی هایی که براساس اتهاماتی بی اساس در بند دولت های خارجی هستند ، می گویند احساس می کنند این پرونده ها در مقایسه با پرونده های گروگانگیری شبه نظامیان یا گروه های مجرم برای دولت آمریکا از اولویت کمتری برخوردار است.
این گزارش را بنیاد میراث جیمز دبلیو فولی بر اساس مصاحبه با 25 گروگان و بازداشتی سابق همچنین بستگان و حامیان آن ها تهیه کرده است.
در این گزارش تاکید شده است که بستگان این افراد همچنان خواهان اطلاعات کاملتر و دقیق تر و شفاف سازی درباره این موضوع هستند که کدام نهاد موظف است به آنها کمک کند.کلمات کلیدی


captcha