سازمان ملی استاندارد ایران،فهرست استانداردهای حفاظت شخصی را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد
تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 07:28:11


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 47331 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ۱۹:۲۳                 صنعت،معدن، تجارت

سازمان ملی استاندارد ایران،فهرست استانداردهای حفاظت شخصی را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد


۱۳ استاندارد ملی تجهیزات پزشکی و حفاظت شخصی در مقابل ویروس ها تدوین شده و به صورت رایگان در دسترس متولیان تولید این محصولات قرار دارد.


سازمان ملی استاندارد ایران،فهرست استانداردهای حفاظت شخصی را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران، این استانداردها شامل دستکش های پزشکی، جراحی و معاینه یکبار مصرف، وسایل حفاظت تنفسی و ماسک های یکبار مصرف، پوشش ها و گان های جراحی و مواد ضدعفونی کننده است.
براساس این گزارش ، تعیین پودر سطحی قابل جابجایی دستکش پزشکی، ویژگیها و روشهای آزمون دستکش جراحی لاستیک سترون یکبار مصرف، ویژگی دستکش های ساخته شده از لاتکس یا محلول لاستیکی دستکش های معاینه پزشکی یکبار مصرف، دستکش های ساخته شده از پلی وینیل کلراید و روشهای آزمون دستکش معاینه پزشکی یکبار مصرف، در این استانداردها مورد توجه قرار گرفته است.
در زمینه وسایل حفاظت تنفسی، استاندارد تجهیزات و روشهای آزمون اندازه گیری دبی فیلتر کننده  پمپ دار، تعیین ظرفیت فیلتر گاز و مهاجرت RPD هوای ماسک در آزمون دینامیکی کربن مونوکسید و جذب دستکش های ساخته شده از پلی وینیل کلراید و ویژگیها و روشهای آزمون وسایل حفاظت تنفسی، الزامات و روش های آزمون ماسک های یکبار مصرف صورت برای مصارف پزشکی قابل توجه است.
روشهای آزمون و الزامات کلی برای تولیدکنندگان، عمل آورندگان و محصولات برای پوشش و گان جراحی مورد استفاده در مکان های دارای هوای تمیز به عنوان وسایل پزشکی برای بیماران و کارکنان بالینی، از دیگر شرایط استاندارد است.
همچنین روش آزمون و الزامات ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی، آزمون کریر کمی برای ارزیابی فعالیت باکتری کشی، تجهیزات مورد استفاده در اماکن پزشکی، آزمون الزامات ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی آزمون کریر کمی برای ارزیابی فعالیت قارچ کشی یا مخمر کشی برای تجهیزات مورد استفاده در اماکن پزشکی، روش آزمون و الزامات ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی، آزمون سوسپانسیون کمی ویروس کشی برای ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی مورد استفاده در پزشکی از دیگر استانداردهای حفاظتی شخصی می باشد.
روش آزمون و الزامات ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی آزمون کمی سطح بدون منفذ برای ارزیابی فعالیت مایکو باکتریوم کشی با توبرکلوز کشی ضدعفونی کننده های شیمیایی مورد استفاده در تجهیزات پزشکی ، روش آزمون و الزامات ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی، آزمون سوسپانسیون کمی برای ارزیابی فعالیت ویروس کشی ضدعفونی کننده های شیمیایی مورد استفاده در مکان های دامپزشکی ، روش آزمون و الزامات بدون عملیات مکانیکی ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی آزمون کمی سطح بدون منفذ برای ارزیابی فعالیت قارچ کشی یا مخمر کشی ، ضدعفونی کننده های شیمیایی مورد استفاده درمکان های دامپزشکی بخش دیگری از این استانداردها است.
این استانداردها با تحقیق پژوهشگران پژوهشگاه استاندارد و طرح و بررسی در کمیته های ملی تدوین استانداردهای مربوطه با حضور متخصصان تدوین استاندارد به تصویب رسیده است.
روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران با تقدیر از تلاش مدافعان سلامت و کادر درمان و همچنین همراهی ملت بزرگ ایران برای مقابله با ویروس کرونا اعلام می دارد:  بخش های مختلف سازمان ملی استاندارد ایران با تمام توان خود در کنار سایر نهادهای ذی ربط برای مقابله با ویروس کرونا از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
امید است، با همراهی همه ارگانها و تلاش همگانی در رعایت ضوابط بهداشتی، ویروس کرونا را شکست دهیم .

 کلمات کلیدی


captcha