تعیین سازوکار همسان سازی حقوق بازنشستگان
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 12:04:14


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 47367 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ ۱۹:۳۵                 مجلس و دولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد

تعیین سازوکار همسان سازی حقوق بازنشستگان


ایرانیان_سازمان برنامه و بودجه آماده است تا بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی را بپردازد، مشروط بر اینکه همه آن‌ها صرف همسان سازی حقوق بازنشستگان این سازمان شود.


تعیین سازوکار همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش شبکه خبری ایرانیان، محمد باقر نوبخت در شامگاه روز شنبه شانزدهم فروردین ماه بعد از نشست مشترک با نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی جزئیات این جلسه در خصوص نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان و همچنین خدمات جدید دولت به بازنشستگان کشوری را از طریق صفحه شخصی خود تشریح کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد در مرحله اول به حقوق همه شاغلان و بازنشستگان ۱۵ درصد اضافه شود، گفت: در مرحله بعد کارمندانی که ۳۰ سال سابقه کامل دارند اگر با ۱۵ درصد افزایش به حداقل دریافتی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نرسیدند همه این عزیزان مشمول افزایش حقوق تا حد نصاب دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهند بود.
وی با بیان اینکه برای ۲۰ گروه شغلی بازنشستگان کشوری حدود۱۰ هزار میلیارد تومان توزیع خواهد شد تا همسان سازی به شکل عادلانه انجام شود، گفت: برای افرادی که در گروه‌های یک تا پنج قرار گرفتند از یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۹۴ هزار تومان به دریافتی شان افزوده خواهد شد.
نوبخت افزود: برای گروه دوم که شامل سطوح ۶ تا ۱۱ می‌باشد از ۷۲۵ هزار تومان تا ۷۸۱ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال خواهد شد.
وی ادامه داد: برای گروه سوم که در سطوح ۱۲ تا۱۶ می‌باشند بیش از ۸۰۰ هزار تومان افزایش در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای افرادی که در گروه ۱۷ تا ۲۰ قرار گرفته‌اند از نهصد هزارتا ۹۵۶ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ هزار تومان به افرادی که همسان سازی در مورد آن‌ها اعمال می‌شود افزایش پرداخت اعمال خواهد می شود، گفت: بر این اساس این افزایش برای یک میلیون و ۳۱۱ هزار نفر اعمال خواهد شد همچنین برای بازنشستگانی که در سنوات اخیر بازنشسته شده اند حدود ۷۰۰ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال می‌شود.
به گفته نوبخت این روش به تصویب اکثریت به اتفاق نمایندگان تشکل‌های بازنشستگی کشوری و لشکری رسیده و به نظر می‌رسد به عدالت نیز نزدیک باشد.
نوبخت با بیان اینکه، در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری (در مواد ۶۶ و ۶۷) شغل و شاغل تعریف شده است، گفت: در ماده ۱۰۹ قانون مذکور نیز جدولی مشخص شده است که بازنشستگان را بر اساس آخرین وضعیت شغلی دسته بندی کرده است.
وی افزود: بر اساس این دسته بندی گروه‌های بالاتر امتیازات و حقوق‌های بیشتری نیز دریافت می‌کند در نتیجه برای رعایت عدالت در توزیع منابع موجود برای همسان سازی حقوق بازنشستگان برای پنج گروه اول بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پرداختی لحاظ شد.

 سقف بیمه تکمیلی بازنشستگان افزایش یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دوم مباحث خود با اشاره به نحوه افزایش سقف بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: برای بازنشستگان کشوری سقف ۶۰ هزار تومان خدمات بیمه تکمیلی در سال ۱۳۹۸ به ۱۴۰ هزار تومان در سال جاری افزایش و بر این اساس بیمه تکمیلی نسبت به سال ۹۸ حدود ۲،۵ برابر خواهد شد، این افزایش در حالی است که نسبت به سال قبل بازنشستگان محترم نباید سهمیه بیشتری بپردازند.
به گفته نوبخت در ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۹ ماده‌ای گنجانده خواهد شد تا دستگاه‌های اجرایی مجاز باشند امکانات رفاهی خود را که به شاغلان ارائه میدهند در اختیار بازنشستگان محترم نیز قرار دهند.
معاون رئیس جمهور گفت: فعالیت‌های کمیته‌های مشورتی بازنشستگان ادامه خواهد یافت تا کمبود‌های این حوزه در بودجه ۱۴۰۰ که روند تدوین آن در یکی دو ماه آینده آغاز می‌شود جبران شود.

 خبر خوش دکتر نوبخت به بازنشستگان تامین اجتماعی
رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش نهایی توضیحات خود با بیان اینکه این سازمان طرحی را برای کمک به همسان سازی حقوق مشمولان تامین اجتماعی تدوین کرده است، گفت: به لحاظ قانونی وظیفه همسان‌سازی حقوق مشمولان تامین اجتماعی بر عهده سازمان تامین اجتماعی می‌باشد، اما با توجه به وظایفی که بر عهده سازمان برنامه و بودجه می‌باشد این سازمان در روز‌های آینده مسئولان سازمان تأمین اجتماعی را دعوت خواهد کرد تا آن‌ها برنامه خود برای همسان سازی حقوق بازنشستگان این بخش را ارائه کنند.
وی افزود: بر اساس برنامه سازمان برنامه و بودجه این سازمان در نظر دارد برای تامین منابع لازم برای همسان سازی حقوق مشمولان سازمان تامین اجتماعی بخشی از بدهی دولت به این سازمان را پرداخت نماید.
نوبخت ادامه داد: همین امشب موضوع را به معاونت مربوطه در سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده‌ام و در هفته جاری جلسه مذکور با نمایندگان سازمان تامین اجتماعی با هدف کمک به همسان سازی پرداختی بازنشستگان تامین اجتماعی برگزار خواهد شد.
دکتر نوبخت تاکید کرد: ما آماده ایم بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی را با واگذاری اموال و سهام بپردازیم مشروط بر اینکه همه آن‌ها صرف همسان سازی حقوق بازنشستگان این سازمان شود.کلمات کلیدی


captcha