کشور‌ها، تحریم‌های آمریکا را اجرا نکنند
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 12:25:00


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 47377 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ۱۴:۲۰                 آمریکا اروپا

سخنگوی وزارت خارجه:

کشور‌ها، تحریم‌های آمریکا را اجرا نکنند


ایرانیان_موسوی: از همه کشور‌های متمدن دنیا می‌خواهیم به این تحریم‌های غیرانسانی وقعی ننهند و به قلدری آمریکا گوش ندهند.


کشور‌ها، تحریم‌های آمریکا را اجرا نکنند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان؛ سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: از همه کشور‌های متمدن دنیا می‌خواهیم به این تحریم‌های غیرانسانی، غیرقانونی و ظالمانه وقعی ننهند و به قلدری آمریکا گوش ندهند و تنها انتظار ما این است که این تحریم‌ها را اجرا نکنند تا با کمک آن‌ها مشکل کرونا را برطرف کنیم.
آقای موسوی افزود: ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای است امیدواریم روح همه شهدایی که در این راه تقدیم انقلاب و ایران کردیم شاد باشد و این فناوری ملی و بومی با صلابت بالنده‌تر شود و در خدمت صلح، رفاه و امنیت مردم ایران و ملت‌های منطقه و جهان قرار گیرد.
وی گفت: با همه دولت‌ها و ملت‌هایی که ویروس کرونا در آن کشور‌ها شیوع یافته است ابراز همدردی می‌کنیم ما از رنج کسی خوشحال نیستیم و با همه ابراز همدردی می‌کنیم. اگرچه برخی دولت‌ها و کشور‌ها خواستند این موضوع را سیاسی کنند و از این آب گل آلود در دنیا ماهی خود را بگیرند، ولی ملت ایران اینگونه نیست.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی به کمک‌هایی که دولت و ملت ایران در مبارزه با کرونا دریافت کرده است اشاره کرد و افزود: ۳۰ کشور و سازمان مردم نهاد و ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق سفارتخانه‌های ما کمک‌هایی را جمع آوری و ارسال کردند که جا دارد از همه آن‌ها قدردانی کنم.
وی گفت: این ویروس باعث شد همبستگی جهانی بین کشور‌ها شکل بگیرد. در ایران ضمن اینکه این همبستگی بین مردم و اقشار مختلف ایجاد شد قشر‌های مختلف دست به ایجاد کمپین‌های جهانی زدند و بعد انسانی موضوعات و تحریم‌هایی را که ایران و برخی کشور‌های مستقل دیگر با آن مواجه هستند برجسته کردند که از این کمپین‌ها قدردانی می‌کنم.
اقای موسوی در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران تصریح کرد: ما شاهد تناقض و سردرگمی در گفتار و رفتار مقامات آمریکایی هستیم. آنچه برای ایران مهم است غیرقانونی بودن این تحریم‌هاست.
وی گفت: هر گونه که بوده به گوش دنیا و مقامات آمریکایی رساندیم که این تحریم‌ها غیرقانونی و ظالمانه است و باید کل تحریم‌ها برداشته شود و در شرایط کرونایی اگر کمک نمی‌کنند مانع کمک رسانی دولت‌ها و کشور‌های دیگر نشوند.
اقای موسوی افزود: از همه کشور‌های متمدن دنیا می‌خواهیم به این تحریم‌های غیرانسانی٬ غیرقانونی و ظالمانه وقعی ننهند و به قلدری آمریکا گوش ندهند تنها انتظار ما این است این تحریم‌ها را اجرا نکنند تا با کمک آن‌ها این مشکل را برطرف کنیم.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات ترامپ تصریح کرد: درخواست عمومی و رسمی است که مقامات ما شامل رئیس جمهور و وزیر خارجه بیان می‌کنند که ما این تحریم‌ها را نمی‌پذیریم.
وی خاطر نشان کرد: وزیر خارجه به همتایان خود در این زمینه نامه نوشت. رای موقت دیوان بین‌المللی دادگستری آمریکا را مکلف کرده است تحریم‌های غیرانسان دوستانه را بردارد. ایران به زبان‌های مختلف درخواست خود را مطرح کرده، ولی با خوی زورگویی آمریکا همه این درخواست‌ها و اظهارات رسمی نادیده گرفته شده است و دنبال بهانه‌جویی جدید هستند.
اقای موسوی تاکید کرد: دولت و ملت ایران اعتمادی به این حرف‌ها ندارند و انتظار کمک از آن‌ها نداریم. به خیرشان امیدی نداریم، ولی شر نرسانند.
ادامه داردکلمات کلیدی


captcha