تاکید رئیس قوه قضاییه بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی
تاریخ: ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 11:24:03


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 47378 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ۱۴:۲۷                 حقوقی و قضایی

تاکید رئیس قوه قضاییه بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی


ایرانیان_رئیس دستگاه قضا بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی و غیرحضوری در جهت حفظ سلامت و جان مردم و کارکنان قضایی تاکید کرد.


 تاکید رئیس قوه قضاییه بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای عالی قضایی که امروز برگزار شد ، گفت: اقتضای تدبیر این است که در تعارض بین سلامت مردم و گشایش کسب وکارها حفظ جان مردم در اولویت قرار گیرد.
وی گفت: سلامت از حقوق مسلم مردم است و نظام و دستگاه های اداری کشور موظف اند این سلامت را حفظ کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: سلامت مردم شامل سلامت جسم، روح، جان ، اقتصاد و کسب و کارهاست و همه این اقسام سلامت ها تضمین کننده جامعه سالم است اما در شرایط فعلی سلامت جسم و روح مردم در اولویت قرار دارد.
رئیس دستگاه قضا افزود: امروز تدبیر و مدیریت ها باید همین جلوه را داشته باشد یعنی مسئله سلامت جسم مردم در اولویت قرار گیرد چرا که امروز با شیوع این ویروس منحوس ، سلامت جسم مردم به خطر افتاده است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: ​نظام اجرایی کشور در حال پیگیری تحقق سلامت مردم است تا هرچه کمتر آسیب و خسارت جانی داشته باشیم و بسیار مهم است که تدابیر در جهت کاهش تلفات و آسیب ها به جسم مردم باشد.
وی تاکید کرد: کارهای زیادی انجام شده است و بعد از این هم اقدامات دیگری باید دنبال شود و برای سردرگم نشدن مردم اخبار منتشره از تصمیم های اجرایی نباید همراه با تناقض باشد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه به ادامه فعالیت های دستگاه قضا با دستورالعمل های ویژه هم اشاره کرد و افزود: ضمن تقدیر نسبت به خدمات مجاهدانه سال گذشته قضات و کارکنان قضایی ؛ امسال با شیوع مسئله کرونا ادامه فعالیت های قضایی باید به نحوی تعیین شود که حفظ جان همکاران و مردم مورد توجه باشد.
وی گفت: یک سری بایدها و نبایدهایی باید رعایت شود و در حال حاضر در برخی محاکم نیاز به حضور اصحاب دعوا نیست. در مراجعی هم که نیاز به حضور افراد است تلاش می کنیم از سامانه های الکترونیکی استفاده شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: توسعه دادرسی های الکترونیکی و غیر حضوری کمک می کند تا هم کار مردم راه بیفتد و هم جان آن ها و همکاران محفوظ باشد.
وی تاکید کرد: باید از تجمع و مراجعه های حضوری مردم جلوگیری کنیم که ضمن سلامت مردم و همکاران نتیجه رسیدگی ها هم ابلاغ شود.
رئیس دستگاه قضا در ادامه به اظهارات و ادعاهای اخیر ترامپ مبنی بر کمک به مردم ایران اشاره کرد و افزود: اخیرا نکته ای مطرح شده از جانب رئیس جمهور آمریکا برای کمک به مردم ایران که باید بگویم مردم ایران نیازی به کمک آمریکا ندارند چرا که آمریکا خودش امروز راهزنی و سرقت می کند و مردم خود امریکا سخت گرفتارند ، همه جا مردم هجوم می آورند به فروشگاه ها ، مراکز خرید و حتی اسلحه فروشی ها که به معنی ناامنی در آمریکاست و جان مردم این کشور در خطر است .
وی همچنین در مورد دخالت های آمریکا در عراق هم گفت: آمریکا می خواهد مردم مسلمان عراق را درگیر کند ، دولت و مجلس عراق رای دادند تا آمریکایی ها از این کشور خارج شوند و اطمینان داریم که این مسئله به زودی محقق می شود و ما شاهد خروج آمریکایی ها از عراق خواهیم بود.کلمات کلیدی


captcha