نوش آبادی:مسائل مربوط به کتاب و قلم،ازدغدغه های ذهنی ام بوده است/نظری:امروز اکثر دفاتر نشر با عدم نقدینگی روبرو هستند
تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: 09:31:56


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/7bf59575e03941ad1ea59db4b3714ee6.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/5d93c04a5348a356871c0648e730a372.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 48360 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ ۱۹:۲۰                 مجلس و دولت

حسین نوش آبادی (نماینده مجلس شورای اسلامی) در دفتر انتشارات نظری با جعفر حاجی کریم نظری دیدارکرد

نوش آبادی:مسائل مربوط به کتاب و قلم،ازدغدغه های ذهنی ام بوده است/نظری:امروز اکثر دفاتر نشر با عدم نقدینگی روبرو هستند


ایرانیان_حسین نوش آبادی منتخب مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: صندوق حمایت از هنرمندان و اهالی فرهنگ کاری مهم بود که برای فرهیختگان و صاحبان اثر ایجاد شد و پشتیبانی و فعالیت های بسیار خوبی را تا حال ارایه داده است . من می دانم که به نویسنده ظلم شده است ، بنده در زمانی که معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودم ، موارد مربوط به نویسندگان را دنبال و پیگیری می کردم و همیشه مسایل مربوط به کتاب و قلم، دغدغه های ذهنی ام را تشکیل می داد.


نوش آبادی:مسائل مربوط به کتاب و قلم،ازدغدغه های ذهنی ام بوده است/نظری:امروز اکثر دفاتر نشر با عدم نقدینگی روبرو هستند

به گزارش شبکه خبری ایرانیان ؛حسین نوش آبادی (نماینده مجلس شورای اسلامی)  با جعفر حاجی کریم نظری مدیرمسئول انتشارات نظری در دفتر این انتشارات ملاقات کرد و در این دیدار پیرامون مسایل مربوط به کتاب و کتابخوانی به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.
در ابتدای این جلسه جعفر حاجی کریم نظری اظهارداشت : امروز اکثر دفاتر نشر با عدم نقدینگی روبرو هستند و قادر نیستند تا در تولید کتاب سرمایه گذاری نمایند و نویسندگان، با عقبه و داشته های علمی و فکری خود و گذاشتن وقت و عمرشان، حاصل اندیشه و آثار خود را بعضا با هزینه های خویش ، اقدام به چاپ می نمایند.
نظری در ادامه صحبت های خود گفت: در چهل سال گذشته، نمایندگان هر دوره مجلس شورای اسلامی، پیرامون هرمساله ای شور، طرح و لایحه ارایه دادند و قانونمند کردند، اما توجه ای به فرهنگ، خاصه ناشران و نویسندگان نداشتند و در آینده نیز بعید به نظر می رسد که اقدام عاجل نمایند، بنده به عنوان فردی از جامعه ناشران و نویسندگان از نمایندگان مجلس ، خصوصا جناب عالی که در مسوولیت های گوناگون به خوبی مدیریت و عمل نمودید، تقاضامندم که حمایت از این اقشار را فراموش نکنند و در این رابطه ، کلیت مجلس را به طرح و لایحه حمایت از آنان وادار نمایند.
سپس حسین نوش آبادی در ادامه ابراز داشت: صندوق حمایت از هنرمندان و اهالی فرهنگ کاری مهم بود که برای فرهیختگان و صاحبان اثر ایجاد شد و پشتیبانی و فعالیت های بسیار خوبی را تا حال ارایه داده است ، من می دانم که به نویسنده ظلم شده است ، بنده در زمانی که معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودم ، موارد مربوط به نویسندگان را دنبال و پیگیری می کردم و همیشه مسایل مربوط به کتاب و قلم، دغدغه های ذهنی ام را تشکیل می داد.
در پایان نماینده مردم شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیر مسؤول انتشارات نظری گفت : ما از شما به عنوان یک چهره شایسته فرهنگی که خدمات فراوان و ارزنده ای در سطح کشور به جامعه نویسندگان ارایه داده اید، انتظار داریم تا فعالیت خود را در شهرستان ورامین گسترش و توسعه بدهید و بنده نیز حامی نویسندگان عزیز شهرستان خواهم بود، مطمئنا در این خصوص از هرگونه همراهی و کمک دریغ ندارم.کلمات کلیدی


captcha