غدیریه‌ای به میزبانی صدا و سیمای مراکز
تاریخ: ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت: 07:20:42


http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ca273ef2a85c68dcb745167017e104d1.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/52e8a1fd0f480480f71603937eded31a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/222396fb8ded1e679e62a40baab80a86.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e566c8b34bf425272feb9a128ad91c6a.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/2f82a09e3a0121d4ee728c131b19bcc1.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/69cf9725a1397692c46e21c0abdd72a4.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ed3d9557dbef191b501af55c266fa495.png

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f92b3b84c8097bbb246577a420a39b79.jpg

logo-samandehi


کد خبر : 51210 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۱۸:۴۷                 رادیو و تلویزیون

غدیریه‌ای به میزبانی صدا و سیمای مراکز


ایرانیان_صدا و سیمای مراکز با تدارک وسیعی به استقبال دهه امامت و ولایت رفتند و متناسب با اعیاد قربان و غدیر، برنامه‌های گوناگونی را برای پخش در نظر گرفته‌اند.


غدیریه‌ای به میزبانی صدا و سیمای مراکز

به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، زنگ آغاز جشن پرشکوه دهه امامت و ولایت با پخش زنده دعای عرفه از مساجد جامع، مضاجع ائمه اطهار و امامزادگان سراسر کشور در شبکه‌های استانی به صدا در آمد و این فضای معنوی مطلعی شد برای برگزاری هر چه بهتر جشن‌های این اعياد به ویژه جشن عید غدیر خم.

علاوه بر این پوشش تلویزیونی جشن‌های خیابانی هم در دستور کار سیمای مراکز قرار گرفت؛ در روز عید قربان، نمایش جشن‌های خیابانی بدون حضور افراد و توسط دستگاه‌های ذیربط انجام شد که به عنوان نمونه می‌توان به استان خوزستان و پخش زنده جشن خیابانی بدون حضور مردم در محله‌های مختلف شهر اهواز با حضور مداحان و مولودی‌خواتان خوزستان، حاج رضا نبوی و حاج صادق آهنگران اشاره کرد.

همچنین مراکز استانی برای گرامی داشت این دهه از سخنرانان معتبر و مشهور استان 10 کلیپ سخنرانی با نشاط، ضبط و در فواصل برنامه ها پخش کردند.

سینما معنویت عنوان دیگر تدارک شبکه‌های استانی برای این ایام است؛ عموم مراکز با گنجاندن فیلم‌های سینمایی شاد و مهیج سعی در شاد نگه داشتن مخاطب داشتند. لازم به ذکر است در کنار پخش فیلم‌های مهیج، نگاهی هم به آثار معنوی سینمای ایران در مراکز بوده است.

 

کنداکتور شاد سیمای مراکز در دهه ولایت

سیمای مراکز استانی صدا و سیما همچنین تلاش کردند فضای شاد جدول پخش را در اولویت قرار دهند به این ترتیب که مهم‌ترین تغيير در کنداکتور مراکز، ترسیم فضای شاد اعياد دهه امامت و ولایت با رویکرد شاد کردن برنامه‌های روتین مراکز بوده است. برنامه‌هایی اعم از خانواده، شبانه و صبحگاهی، کودک و نوجوان همچنین تولید ویژه برنامه‌ای به منظور گرامیداشت این دهه مبارکه در بیشتر مراکز با زمان حدود ۹۰ دقیقه در دستور کار قرار گرفت.

این چند دقیقه مال شما هم عنوان بخشی است ویژه نمایش کلیپ‌های شادی و سرور مخاطبان در شبکه‌های استانی و علاوه بر این استفاده از برنامه‌های برند با هدف تغییر رویکرد برنامه‌های شاخص و همسو کردن آنها در این ایام با فضای شاد و معنوی دهه امامت و ولایت هم جزو اقدامات ویژه این دهه به شمار می‌رود.

گفتنی است تبیین نعمت ولایت یکی از مهمترین اولویت‌های برنامه‌سازی در صدا و سیمای مراکز به شمار می‌رود به همین دلیل در سخنرانی کارشناسان مذهبی مهم‌ترین امر تبیین نعمت ولایت فقیه بوده است.

تقدیر از زحمت کشان و ایثار گران جامعه پزشکی، با حضور در برنامه های تلویزیونی  یا ارتباط تصویری با کادر درمان در بیمارستان ها؛ فراخوان و انعکاس کمک های مومنانه در برنامه ها و تقدیر از ایثار گران اقتصادی ،شعر خوانی آئینی و تولید و پخش سخنرانی های کوتاه مذهبی (5 دقیقه ای) و برگزاری مسابقه های تلفنی و  پیامکی. بخشی از اقدامانت دهه امامت و ولایت است.

تولید مستند تقریب در مرکز مهاباد در خصوص اشتراکات اعتقادی و باورهای مذهبی مسلمانان اهل سنت و شیعیان، جلب توجه افراد متمکن جامعه به ایثار مالی و نذورات مادی، بهداشتی و فرهنگی برای تامین نیازهای قشر کمتر برخوردار با تاکید بر حفظ آبروی مومنین، تاکید بر کمک مومنانه و به روز رسانی سنت پسندیده قربانی و اعطای کمک‌های مومنانه به مناسبت عید سعید غدیر، راه‌اندازی پویش‌های ایثار حسینی، علوی و همدلی مومنانه با عنوان‌های من غدیری‌ام، تخفیف به عشق مولا و فقط به عشق علی (ع)، امیدبخشی و سوق دادن توجهات به دارائی‌های معنوی، مردمی بودن، تکرار حس خوب همدلی مومنانه و مواسات، دعوت از هنرمندان و خالقان آثار دینی، اعم از نویسنده، بازیگر، کارگردان، شاعر و خوانندگان در برنامه‌های تلویزیونی در سیمای مراکز و همچنین ترویج شعارهای لبیک یا رسول الله(ص) و لبیک یا امیرالمومنین (ع) در سیمای مراکز هم جزو اولویت‌های برنامه‌سازی به شمار می‌روند.

 

تدارک 200 ساعته صدای مراکز برای عید غدیر

معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، با توجه به به دهه ولایت و فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، 40 شبکه رادیویی استانی و شهری، تدارک گسترده‌ای برای تولید و پخش ویژه برنامه‌های شاد و معارفی دیده‌اند.

هدف از تولید این برنامه‌ها، افزایش نشاط و انبساط خاطر جمعي و فردی برای مخاطبان است.

چراغ‌های دل، قرار بندگی، نجوای بیداری، ایوارتان و خیر، برآستان نیاز، لحظه‌های اجابت، ولایت بایرامی، در حریم بندگی، بربال سخن، شب‌های نقره‌ای، در خلوت نیاز و تا آسمان از جمله برنامه‌هایی از جمله این برنامه‌ها هستند.

این ویژه برنامه‌ها در ساختارهای مختلف ترکیبی، مجله‌ایی، کارشناسی، مسابقه، مستند، میزگرد، گزارش مردمی، موسیقی وترانه، نمایش‌های شنیدنی، تولیدات مردمی، تلفن و پیامک، گزارش‌های متنوع از آداب و رسوم عید سعید غیر خم در بین اقوام در استان‌ها خواهند بود.

شادی و نشاط جمعی با تکیه بر مبانی دینی، بررسی تاریخی عید غدیر، بازگویی شخصیت و جایگاه امیرالمومنین علی(ع) در اسلام، تفسیر و ترویج فلسفه غدیر، اهمیت واقعه غدیر، ولایت و نقش آن در جامعه، رفتار امام علی(ع) با کودکان و یتیمان، تبیین موضوع ولایت مداری در اسلام و بررسی دلایل جانشینی امام علی(ع)، در این برنامه‌ها مورد تاکید و توجه قرار می‌گیرند.کلمات کلیدی


captcha