رستگار: 3 سهمیه المپیک کسب می‌گیریم/ میراسماعیلي: می‌خواهیم سهمیه المپیک کسب کنیم
تاریخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: 22:42:20

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/300d9ee66855713f610c15b987ea8850.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/3d2ba7549e12cb4cf33ececaefbd4944.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/d17ded50dc2bff90b13f964a0924319c.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/0a44c19f1eba8b86a15c5f07289bd9e5.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/f23866a749d0dbabe19c29e6a8122eb9.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/e1af5374e0fd1358ea09b80ac968d0b8.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/6019e160a72b1a326574b4f72da6a881.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/ec231840d9dc36f99c331fb9bddbe985.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/62e9cd9dac8b05cb72c5ccd45fb8ecac.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/48de4dbd0c519474c2363843a7f1feed.jpg

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/dc9b98382af37fa7d7be990f3b8e8159.gif

http://shabakehiranian.ir/assets/uploads/Ads/main/c37578393584213cbf9e616a8807e84a.gifکد خبر : 7968 || تاریخ : ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ ۱۷:۰۹                 رزمی

نشست خبری مسئولان فدراسیون جودو برگزارشد

رستگار: 3 سهمیه المپیک کسب می‌گیریم/ میراسماعیلي: می‌خواهیم سهمیه المپیک کسب کنیم


رییس فدراسیون جودو در نشست خبری این فدراسیون گفت:اگر مشکل خاصی پیش نیاید،سه سهمیه المپیک کسب می کنیم


رستگار: 3 سهمیه المپیک کسب می‌گیریم/ میراسماعیلي: می‌خواهیم سهمیه المپیک کسب کنیم

به گزارش «نامه پرس»،رئیس فدراسیون جودو در نشست‌خبری این فدراسیون ضمن بیان این مطلب که داوود میقانی به دلیل مشغله‌ چندین بار خواستار کناره‌گیری از تیم ملی جودو شده، اظهار داشت: میقانی به دلیل مشغله‌هایی که داشت چندین مرتبه اعلام کرد می‌خواهد استعفا دهد و در نهایت به اجبار این موضوع را پذیرفتیم. او بر این باور بود که مشغله‌های او شاید به تیم ملی نوجوانان لطمه وارد کند. درباره جایگزین او نیز یکی از مربیان کره‌ای، عطا‌ءالله عباس‌نژاد و چندین نفر دیگر مطرح هستند که بعد از جلسه شورای فنی نتیجه را اعلام خواهیم کرد.
رئیس فدراسیون جودو ضمن اعلام این موضوع که رئیس فدراسیون جهانی این رشته احتمالا چهارم یا پنجم خرداد به تهران خواهد آمد، در مورد انتخابات آسیا که چندی دیگر در حاشیه برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در کویت انجام می‌شود، گفت: در این انتخابات رئیس، دبیر کل و خزانه‌دار انتخاب خواهند شد که با توجه به اینکه برای پست ریاست تنها العنزی و برای پست دبیری ماکیش کومار از هند و برای پست خزانه‌داری هم تنها خانمی از کشور امارات نامزد هستند باید این افراد را انتخاب شده بدانیم اما در مورد اعضای کمیته اجرایی که العنزی اعلام کرده از هر کشور تنها یک نفر انتخاب خواهد شد ما نامه مکتوب فرستاده‌ایم و از محمد درخشان در این مورد حمایت کرده‌ایم، البته در مورد ریاست کمیته آموزش، کاتا و دان نیز حمایت خودمان را از نمایندگان‌مان اعلام کرده‌ایم.
وی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی چه تعداد سهمیه را برای المپیک 2016 ریو دارید، عنوان کرد: من به عنوان رئیس فدراسیون تمام تلاشم را کرده‌ام و با تمام مشکلات تا جایی که از دست‌مان بر می‌آمده ورزشکاران‌مان را در مسابقات مختلف شرکت داده‌ایم اما در عین حال نباید با کشورهایی مانند ژاپن و مغولستان مقایسه شویم. به طور مثال مغولی‌ها در تعداد زیادی تورنمنت حاضر می‌شوند و هر بار با 30 جودو کار به کشورها سفر می‌کنند اما در عین حال تمان تلاش‌مان را کرده‌ایم و فکر کنم بتوانیم 3 سهمیه را برای المپیک به دست بیاوریم، البته هنوز رنکینگ و امتیازات مشخص نیست و در می 2016 فدراسیون جهانی این موضوع را اعلام می‌کند.
رستگار با بیان اینکه نباید جودو را هیچ رشته رزمی دیگری مقایسه کرد گفت: آنهایی که با این رشته آشنایی دارند خوب می‌دانند که مدال گرفتن در جودو با تمام رشته‌های رزمی متفاوت است. در کنار موفقیت‌هایی که در تیم‌های نوجوانان و جوانان در مسابقات اخیر داشته‌ایم همان طور که دیدید کوراش ما به خوبی توانست بهترین عنوان را در آسیا به دست آورد. این رشته از ابتدا در جودو شکل گرفته و در حال حاضر ایرانی‌ها نقش تاثیرگذاری را برای توسعه آن در جغرافیای جهانی دارند. امیدوارم منتقدین نقد دلسوزانه کنند و ما را در رسیدن به اهداف‌مان کمک کنند.
وی در مورد حقوق ورزشکاران نیز گفت: در این مدتی که فعالیت کرده‌ایم حقوق‌ها متناسب با فعالیت‌ها، مدال‌ها و تجربه بازیکنان مشخص بوده است. بودجه‌ای کمیته ملی المپیک در اختیار ما می‌گذارد ممکن است یک ماه تاخیر داشته باشد به همین دلیل برخی اوقات حقوق‌ها به موقع پرداخت نمی‌شود. به هر حال همان طور که گفتم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین شرایط را برای بازیکنان‌مان پیش بیاوریم.
رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه از ابتدا در راستای مسئله مبارزه با دوپینگ پیش‌گام بوده‌اند، اشاره کرد که فدراسیون جودو همیشه در مورد این موضوع با دقت و بررسی حرکت کرده و در آینده نیز همین‌گونه خواهد بود.

 میراسماعیلي: می‌خواهیم سهمیه المپیک کسب کنیم

نایب رئیس فدراسیون جودو  گفت: سال سختی را پیش رو داریم و امیدواریم با اجرای تمام برنامه‌ها بتوانیم سهمیه لازم را برای حضور در المپیک 2016 کسب کنیم.
 آرش میراسماعیلی که در نشست خبری مسئولان جودو حضور داشت ضمن بیان مطلب فوق افزود: در دو روز گذشته اعضای تیم ملی کوراش ایران موفق به کسب عنوان قهرمانی آسیا شدند. نونهالان و نوجوانان دو استان لرستان و خراسان شمالی که به ارمنستان رفته بودند نتایج خوبی کسب کردند.

وی ادامه داد: حضور در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا و جهان، قهرمانی بزرگسالان آسیا و جهان در کنار تلاش برای کسب سهمیه المپیک با حضور در مسابقات مختلف کار فدراسیون را دوچندان سخت کرده است که امیدوارم با موفقیت در این رویدادهای مهم بین المللی بتوانیم سهمیه لازم را برای رسیدن به المپیک بدست آوردیم.

مدیرتیم های ملی جودو در مورد انتخاب دوباره محمود میران به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان گفت: میران از سرمایه های جودو ایران است که می تواند در تیم های رده سنی پایه کارهای بزرگی انجام دهد. ضمن اینکه حضور در کنار جوانان انگیزه آنها را برای آموزش و کسب موفقیت افزایش می دهد. میران تا مسابقات جهانی جوانان هدایت تیم ملی را برعهده دارد و با مسئولیت او در تیم ملی کشتی با کمربند مشکلی ایجاد نمی کند.

میراسماعیلی در مورد شائبه دوپینگ دو جودوکار در مسابقات برون مرزی گفت: این جریان به هیچ عنوان برون مرزی نبوده و در داخل اتفاق افتاده است. اصل جریان هم از قرار بود که محمد ملک محمدی در مسابقات انتخابی از انجام تست دوپینگ ممانعت کرد و با توجه به مستنداتی که ارائه داد شش ماه محروم شد. ضمن اینکه خدامرادی هم سال پیش تست داد که مثبت بود و دو سال محروم شد.

نایب رئیس فدراسیون جودو در پاسخ به این سئوال که چرا همان زمان اسامی دوپینیگی ها اعلام نشد گفت: به این دلیل که این جودوکاران جوان هستند ما سعی کردیم آبروداری کنیم و از اعلام آن در رسانه‌ها خودداری کردیم تا به این صورت از جودو طرد نشوند. ما تنها تیمی بودیم که قبل از بازی‌های اسیایی از 21 نفر تیم تست گرفته شد و در این راه پیشگام بودیم.

وی در پاسخ به این سئوال که حضور محجوب در کشتی باچوخه مشکلی در روند کاری او در جودو ایجاد نمی کند؟ گفت: محجوب یکی از  استعداد خوب جودو ایران است که مدال‌های خوبی هم در مسابقات مختلف کسب کرده است. نکته مهمی عنوان شد و او اگربیشتر روی جودو تمرکز کند بهتر نتیجه خواهد گرفت. البته تصمیم داریم ، جودوکارانی که شانس حضور در المپیک دارند را به لحاظ مالی بیشتر حمایت کنیم تا با آرامش خوبی در مسابقات شرکت کنند.

درادامه این نشست مجید زارعیان سرمربی تیم ملی بزرگسالان در خصوص نحوه اعزام سبک وزنها به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در هیچ کجای دنیا ندیده ام که سرمربی تیم ملی را در دو ماه تجزیه و تحلیل کنند. من برای کمک به جودو آمده ام و بهترین های ایران هم به مسابقات ترکیه اعزام شدند با توجه به اینکه شاخصی برای ارزیابی در این بخش نداشتیم این اعزام صورت گرفت و تا زمان پایان اردوها در خصوص نحوه اعزام نفرات به مسابقات قهرمانی آُسیاتصمیم گیری خواهیم کرد.

وی افزود: جودوکاران ایران هم اکنون با سطح اول جهان و حتی آسیا فاصله زیادی دارند و باید در اردوها و مسابقات متعدد شرکت کرده و از زمین خوردن هراس نداشته باشند.

 کلمات کلیدی


captcha