در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران؛

قدردانی ازتلاشگران مبارزه با آفت ملخ های صحرایی

ایرانیان_در جلسه هیات دولت گزارش مبارزه با ملخ های صحرایی وزارت جهاد کشاورزی بررسی شد و رئیس جمهور از دست اندرکاران مبارزه با این آفت در 9 استان کشور قدردانی کرد


به گزارش شبکه خبری ایرانیان، در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران که به ریاست آقای روحانی رئیس جمهور برگزار شد، وزارت جهاد کشاورزی گزارشی در خصوص مبارزه با ملخ های صحرایی در بیش از ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی ۹ استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان جنوبی و ایلام ارائه کرد.
هیات وزیران از زمان بروز این آفت چند ردیف بودجه برای مبارزه با آفات ملخ صحرایی اختصاص داده است.
رئیس جمهور در این جلسه از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفظ نباتات و استانداران و سایر عواملی که در مقابله با این تهدید تلاش کرده اند، تشکر کرد.
آقای روحانی با بیان اینکه هجوم ملخ‌های صحرایی پس از سیل گسترده امسال بخش قابل توجهی از سطح زیر کشت و تولید محصولات باغی و زراعی، مراتع، جنگل‌ها و بیشه زار‌ها را در معرض تهدید قرار داده بود، گفت: خوشبختانه با عملیات گسترده و به موقع در سطح ۷۳۵ هزار هکتار از اراضی، در سطح ۹ استان با این تهدید مقابله شد و خسارات وارده به حداقل ممکن رسید.

تصویب دو پیشنهاد ارتباطاتی و مخابراتی
هیات دولت در ادامه جلسه، «ضابطه انصراف دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی ثابت از ادامه فعالیت» را تصویب کرد.
همچنین در این جلسه ، مبلغ حق امتیاز و جریمه‌های قانونی جبران انجام ندادن تعهدات دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی و دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی تعیین شد.
مطابق این تصمیم، مبلغ حق امتیاز لازم برای صدور این پروانه در سال ۱۳۹۸، در کلان‌شهر‌ها ۵۰۰ میلیون ریال، در مراکز سایر استان‏ها به استثنای کلان‌شهر‌ها ۳۰۰ میلیون ریال، در شهر‌های با جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفر به استثنای مراکز استان‏ها و کلان‌شهر‌ها ۱۵۰ میلیون ریال، در سایر شهر‌ها ۵۰ میلیون ریال و در روستا‌ها پنج میلیون ریال تعیین می‌شود.
هیات وزیران در ادامه جلسه، آیین نامه اجرایی یکی از تبصره های قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور شامل منابع و مصارف هدفمند کردن یارانه ها را بررسی و تصویب کرد.


کد خبر : 41348 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶