همزمان با هفته بدون نایلکس اجرا می شود

برگزاری جشنواره تهیه بهترین کیسه پارچه ای از دوریختنی ها در سرای محلات منطقه 19/توزیع کیسه های پارچه ای و جایگزینی آنها با نایلون در غرف بازیافت منطقه 19

ایرانیان_معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 19گفت: همزمان با فرا رسیدن هفته بدون کیسه های پلاستیکی؛ برنامه های آموزشی، اطلاع رسانی و جشنواره در محلات 13 گانه و 23 غرفه بازیافت مستقر در منطقه برگزار می شود.


به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی با اشاره به شعار امسال هفته بدون نایلکس با عنوان "کمی کمتر کیسه های پلاستیکی مصرف کنیم" افزود: به همین منظور جشنواره تهیه بهترین کیسه پارچه ای از دوریختنی ها در بین شهروندان مراجعه کننده به سراهای محلات برگزار و به منتخبین جوایزی اهدا می شود.

وی با تأکید بر پیوستن 23 غرفه بازیافت این منطقه به کمپین "به پلاستیک نه بگویم" تصریح کرد : علاوه بر نصب بنرهای ویژه درباره این موضوع ،کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توزیع و آنها را نسبت به جایگزینی این کیسه ها با نایلون و مضرات استفاده از آن آگاه می کنند.

رباطی با بیان اینکه آگاه سازي شهروندان نسبت به مضرات استفاده از نایلکس در کاهش استفاده از آن موثر خواهد بود خاطر نشان کرد: درهمين راستا تبلیغات محیطی از طریق نصب بنرهای آموزشی در منطقه ، پخش تیزرهای تبلیغاتی از طریق تلویزیون های شهری، برگزاری كلاس هاي آموزشي مختلف با حضور اعضای کانون های محیط زیست در سراهای محلات و اماکن عمومی پيش بيني شده تا دانش زيست محيطي شهروندان در خصوص حفاظت از محيط زيست و اصلاح الگوي مصرف ارتقا یابد.

به گفته این مسئول برگزاری مسابقه نقاشی بین کودکان ، آموزش چهره به چهره اصناف و توزیع پاکت های کاغذی برای جایگزینی باکیسه های پلاستیکی ، آموزش شهروندان در مساجد و حیسنیه ها از دیگر برنامه های گرامیداشت این هفته است .

ضمن اینکه پاکسازی نمادین بوستان شریعتی در ناحیه 2 چهارشنبه 19 تیر ساعت 10 صبح مقابل در ورودی بوستان شریعتی از خیابان شهید زلفی(ماهان) با حضور شهروندان و پرسنل شهرداری انجام می شود.

 


کد خبر : 41434 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹