مانده تسهیلات بانک توسعه تعاون از ۱۴۲ هزار میلیارد ریال فراتر رفته است

ایرانیان_سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: مانده تسهیلات بانک توسعه تعاون از ۱۴۲هزار میلیارد ریال فراتر رفته است.


به گزارش شبکه خبری ایرانیان ،سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون صبح امروز در کارگاه آموزشی مدیران ارشد، ستادی و استانی این بانک در سالن اجتماعات مدیریت شعب استان مرکزی گفت:

با اعطای تسهیلات به میزان ۵۲هزار میلیارد ریال تسهیلات به تعاون گران و کارآفرینان در شش‌ماهه ابتدایی سال ۹۸، مانده تسهیلات پرداختی این بانک از ۱۴۲هزار میلیارد ریال فراتر رفته است.

وی افزود: با این عملکرد، بانک در شاخص مانده تسهیلات رشدی ۱۳.۵درصدی را در مقایسه با سال گذشته تجربه نموده است.

فتاحی با اشاره به اینکه مطابق تدابیر اتخاذشده بازارها به ثبات نسبی رسیده‌اند، نقدینگی موجود در اقتصاد را فراتر از ۲۰۰۰هزار میلیارد تومان اعلام نمود که رشد ۲۵.۵درصدی را در سال ۹۸رقم‌زده است و بانک توسعه تعاون با تجهیز منابع سپرده‌ای و ایجاد ترکیب بهینه منابع سپرده‌ای، قیمت تمام‌شده پول را کاهش داده و شرایط بهتری برای اعطای تسهیلات حمایتی به تعاون گران و کارآفرینان فراهم نموده است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه همکاری‌های مناسبی میان این بانک و وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای اعطای تسهیلات موضوع تبصره ۱۸قانون بودجه سال جاری وجود دارد گفت: یکی از مهم‌ترین مصادیق توسعه بازار بهره‌گیری از فرصت تسهیلات تکلیفی و توسعه‌ای و تعامل پایدار با دستگاه‌های تخصصی دولتی می‌باشد.

فتاحی خاطرنشان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، بوشهر و سمنان بهترین عملکرد را از جهت کیفیت منابع سپرده‌ای داشته‌اند که با این عملکرد مطلوب، امکان تسهیلات توسعه‌ای مناسب در سراسر کشور فراهم می‌گردد.

وی در ادامه انجام ارزیابی عملکرد واحدهای استانی و شعب طی یک‌ماهه گذشته را مثمر ثمر اعلام کرد و گفت: رهیافت‌های سیاستی مناسبی در این جلسات حاصل گردید که برای توسعه خدمات تخصصی و اعطای تسهیلات اعتباری بکار گرفته خواهد شد.


کد خبر : 43782 || تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱