به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان

شهردار منطقه یک از نوجوان معلول نویسنده تقدیر کرد

ایرانیان_سید حمید موسوی به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان از فاطمه دِرمنی عراقی، نوجوان نویسنده و خلاق منطقه یک که دچار معلولیت جسمی و حرکتی است تقدیر کرد.


به گزارش شبکه خبری ایرانیان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، عصر روز گذشته چهارشنبه ۱۸ تیرماه مصادف با روز ادبیات کودکان و نوجوانان سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در دیدار تصویری ضمن گپ و گفت با "فاطمه" و تجلیل از همت و پشتکار والایش گفت: خداوند "قَلم" را نعمتی برای شما قرار داده است تا باقدرت آن محدودیت های معلولیت را به فرصتی بی بدیل تبدیل کنید.

موسوی در ادامه با پدر این دختر نوجوان به گفتگو پرداخت و اظهار داشت: خداوند به قَلم قسم یاد می‌کند و باید شاکر باشیم که اکنون بعنوان بزرگترین نعمت در اختیار "فاطمه" قرار دارد.

شایان ذکر است در این دیدار که مجید صالحی سرپرست ناحیه ۵ این منطقه به همراه معاون و مدیران اجتماعی و خدمات شهری حضور داشتند لوح یادبود و هدیه ای را با حضور تصویری شهردار منطقه یک از طرف ایشان به فاطمه، هدیه دادند و سید حمید موسوی، دستوراتی را به منظور رفع مشکلات این خانواده که دارای دو کودک معلول جسمی و حرکتی است صادر نمود.

همچنین سرپرست شهرداری ناحیه ۵، چاپ و انتشار اولین اثر فاطمه با نام "کفش پادشاه و ملکه" را در دستور کار قرار داد.

گفتنی است فاطمه دِرمنی دانش‌آموز معلول شاغل به تحصیل در پایه نهم، علی‌رغم محدودیت حرکتی و ضعف پیش رونده عضلات به‌عنوان دانش‌آموز نخبه و برگزیده محل تحصیل خود شناخته می‌شود.

فاطمه در طول سال‌های تحصیل خود علاوه بر کسب موفقیت‌های آموزشی، به نویسندگی علاقه داشته و در این سال‌ها چندین کتاب داستان ویژه رده سنی کودک و نوجوان به رشته تحریر درآورده است. از بین نوشته‌های فاطمه، کتاب «کفش پادشاه و ملکه» تصویرگری و به‌صورت کتاب صوتی منتشر شده است.

فاطمه به‌دلیل ابتلا به بیماری ناشناخته مادرزادی از ۲ سالگی دچار ضعف عضلات و معلولیت جسمی_حرکتی پیش‌رونده است و به همین موجب با محدودیت مکالمه نیز مواجه شده است.

فاطمه علی‌رغم محدودیت‌های موجود دست از تلاش برنداشته و با کمک یک دستگاه تبلت به ایجاد ارتباط با محیط اطراف و طبع کتاب‌های داستان می‌پردازد.


کد خبر : 50184 || تاریخ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۹